Fotografia ślubna

by Admin
2 minut
Fotografia ślubna

Wydawać by się mogło, że ślub czy wesele są wymarzoną wprost okazją do zaprezentowania światu naszych umiejętności. I niemałą oszczędnością, jako że wynajęcie zawodowego fotografa stanowi niewątpliwie znaczącą pozycję w weselnym budżecie.

A jednak! Zrobienie dobrego zdjęcia czy portretu tylko z pozoru wydaje się prostym zadaniem. I nie zależy to wyłącznie od klasy sprzętu, jaki w danej chwili mamy do dyspozycji. Fotograficy profesjonaliści zawsze skromnie podkreślają, że uczą się przez całe swoje zawodowe życie. Prawdziwy zawodowiec jest artystą, który talentem i żmudną pracą posiadł to, co w fotografii najistotniejsze — umiejętność operowania światłem. Pozwala mu ona spojrzeć na modela z innej strony, podkreślić niezwykłość i niepowtarzalność postaci, a także wydobyć jego najpiękniejsze strony.

Zawodowy fotograf całe swoje profesjonalne życie spędza z ludźmi, dlatego musi lubić i musi umieć z nimi pracować. Wie, jak zadbać o atmosferę na planie zdjęciowym, w szczególności w tak emocjonalnie angażującym wydarzeniu, jakim jest ślub i wesele. Zawodowiec rozumie, że jakość relacji pomiędzy fotografikiem a obiektem fotografowanym zawsze w efekcie przełoży się na sukces artystyczny jego pracy. W trakcie przyjęcia weselnego jest w stanie skupić się wyłącznie na zadaniu do wykonania, a podczas ceremonii ślubnej w kościele swobodnie porusza się po wnętrzu świątyni w poszukiwaniu możliwie najlepszego ujęcia.

Panuje opinia, że fotografia ślubna do łatwych nie należy. Wymaga bowiem wszechstronności, bezbłędnej techniki i szybkiego refleksu. Bo w fotografii ślubnej nie da niczego powtórzyć. Fotograf w tej branży musi umieć „zdjąć” dobry portret i nakręcić reportaż. Choć punktem zainteresowania zawsze są ludzie, to nie wolno zapominać o znaczeniu detalu dla kompozycji obrazu, czy o wartych podkreślenia elementach architektury sakralnej. Zdjęcia ślubne robione są w świetle zastanym, czyli półmroku kościelnej nawy. Zadanie to niełatwe wymaga dobrego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności.

Zawodowy fotograf ślubny zawsze stara się, przy pomocy zdjęć, opowiedzieć pewną historię. W rezultacie otrzymujesz złożoną z pięknych obrazów dokumentalną opowieść, po którą nie bez wzruszenia sięgniesz nie raz i nie dwa w czasach, które przed tobą. Piękne fotografie ze ślubu, czy wesela uwiecznią radosne chwile i pozwolą zachować piękno zupełnie wyjątkowego zdarzenia.