Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Eqs] Słaby HDR
Witam, jak już wcześniej pisałem jestem Laikiem ; )
Próbowałem dziś zrobić HDR ... i wyszło ; | Co wyszło, proszę o poradę.

Odpowiedz
co wyszło? jakieś problemy z balansem... hmmm moze jeszcze wstaw jakies wycinki 100% zeby dokładniej ocenić bo na cropie niewiele mozna powiedzieć, no i opowiedz w jaki sposób robiłes tego hdr\'a bo różni ludzie różnych technik używająUśmiech
ale generalnie gdyby nie to ze wszystko jest różowe to na pewno mozna powiedzieć ze jest lepiej doświetlone niz przy pojedynczej ekspozycji... osobiście nie podoba mi się jeszcze to rozjaśnienie na samej górze...
Odpowiedz
Wycinki 100 % TZN ? Nie rozumie, chodzi Ci o zdjęcia z których sklejałem ?
( JESTEM LAIKIEM )
Zrobiłem 3 Zdjęcia
A Fota
1. ISO 250
2. 1/800 - Migawka
3. F/5
4. + 0,3 EV
B Fota
1. ISO 250
2. 1/4000
3. F/5
4 +0,3 EV
C Fota
1. ISO 250
2. 1/4000
3. F/7.1
4. +0,3

PhotoMatix Pro - Generować HDR > Wybrałem zdjęcia i już. ( Nie znam biegle angielskiego, prędzej Franc. )
Odpowiedz
Najprawdopodobniej robiłeś w jpg-ach. WB miałeś ustawione na światło żarowe lub temp w okolicy.
Odpowiedz
Raw, auto.
Dodam zmniejszone foty z których kleiłem

Odpowiedz
B Fota
1. ISO 250
2. 1/4000
3. F/5
4 +0,3 EV
C Fota
1. ISO 250
2. 1/4000
3. F/7.1
4. +0,3

Robiąc zdjęcia przeznaczone do HDR, przysłona we wszystkich zdjęciach musi być taka sama. Zmieniając przysłonę, zmieniasz głębię ostrości.
Im więcej zdjęć z różnymi parametrami naświetlenia (czas), tym lepiej.
Odpowiedz
Przesłona identyczna na wszystkich to obowiązek, jednak można eksperymentować, nieraz może Ci się trafić że efekty będą fajne.

Kolejna rzecz...ISO zawsze jak najmniejsze i robisz zdjęcia ze statywu.

Dalej, najlepiej włączyć opcję podnoszonego lustra, i robić zdjęcia pilotem/wężykiem/albo za pomocą samowyzwalacza.

Dalej...zawsze tylko RAW i automatyczny balans bieli, po to robisz HDR, żeby mieć całkowitą kontrolę nad balansem.

Dalej...funkcja braketingu, nie wiem czy Twój najkon to posiada, ale nie jest to obowiązek i sam z tego rzadko korzystam.

Dalej...jak najwięcej zdjęć, ja robię zawsze po 5 od -2EV do +2EV

Dalej...photomatix pro jest dość trudny jak na początek, ale dasz sobie radę.

Dalej...poza photomatixem, ważne jest wykończenie w PS itp.

Dalej...wezmę się w końcu i napiszę dawno obiecany na forum tutroial, ale to nie dziś.

Ave.

P.S.

Tabliczki itd itp. zawsze usuwaj (opcja stempel w PS), może przesadziłem...nie zawsze, ale w tym wypadku psuje to klimat.
Odpowiedz
Dla mnie wzorem HDRu jest to http://www.cambridgeincolour.com/gallery/cambridge.htm Niestety nie potrafię tak robićSmutny
Jest na tej stronie jakiś tutorial. Dla mówiących w tej pogańskiej mowie, może być pomocne. Niestety ja w tym języku niekumaty jestem.
Odpowiedz
Cytat: Dla mówiących w tej pogańskiej mowie, może być pomocne. Niestety ja w tym języku niekumaty jestem.

grzeszysz piszac te slowa , 6% irysow gada na codzien po GAELICKU, to dopiero jezyk \"bulgocących indian z pod wody\"

T
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu