Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Tartufe] Dominikana
Zdjęcie 
Wiem doskonale ze w niedalekiej przyszłości jeden z naszych czołowych spamerów wybiera się w tym kierunku dlatego zaczynam ten watek. Opis będzie raczej chaotyczny bo pisarz ze mnie żaden.

Na Dominikanę zabieramy dolary amerykańskie lub lokalne pesos(trzeba zamówić w kantorze/biurze podroży kilka dni wcześniej). Obie waluty są traktowane na równi ale trzeba brać pod uwagę ze przy przeliczaniu w sklepie można stracić parę centów jeśli zdecydujemy się płacić dolcami.
Ludzie są bardzo mili i uczynni i nie robią większego problemu kiedy chcemy im zrobić zdjęcie. Moze się jednak zdarzyć ze poproszą o jakiś drobny napiwek w zamian za pozowanie dlatego warto mieć w kieszeni trochę lokalnych drobniaków lub plik jednodolarówek.
Wyspa wydaje się być bezpieczna i opuszczając resort nie powinniście mieć niemiłych niespodzianek. Warto jednak torbę, plecak mnie solidnie przytwierdzone do ciała a puchę mocno ściśnięta w reku bo przecież wiadomo ze okazja czyni złodzieja.

Lotnisko w Punta Cana jest tak malownicze ze aparat warto mieć przygotowany tuz po wylądowaniu. Ja niestety nie bylem na to przygotowany i nie mam żadnych zdjęć od strony pasa lotniska.

Na lotnisku proponuję bagażu nie oddawać w ręce uczynnych tubylców bo odprowadzenie na parking kosztuje kilka dolców. O tym co możemy zobaczyć później napisze następnym razem.
Odpowiedz
Za te wiadomosc dalem \"Dziekuja\" i \"plusa\" , bo to cenne informacje, nie moge tylko dojsc o jakiego \"czolowego spamera\" tu chodzi ;-)

wielkie dzieki :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
zapowiada sie fajna wycieczka. czekam na wiecejUśmiech
Odpowiedz
Zapowiada się interesująco. Moje pytanie to jak z wypożyczeniem auta, i jak z bezpieczeństwem przy samodzielnym zwiedzaniu. Nigdy nie interesowały mnie oferty \"All inclusive\" lubie wolność a nie być uwiązany jak pies. TSERGAIRL ty przecież coś obiecałeś pierwszemu Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Myśleliśmy o wypożyczeniu auta ale przejazd z Punta Cana do Juan Dolio gdzie był nasz hotel wybił nam to z głowy. Przepisy ruchu drogowego zapewne tam istnieją ale nie są jakoś specjalnie respektowane. Trzy samochody na dwupasmowej ulicy stojące obok siebie na światłach to widok nagminny. Do tego kamikaze na wszelkiego rodzaju jednośladach mogą doprowadzić najlepszego kierowce do załamania nerwowego. Do tego drogi bywają dość rożne i nie wiesz co zastaniesz po skręceniu w lewo lub prawo.

Moze być tak:

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=1908]domi-072.jpg[/attachment]
lub tak:

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=1909]domi-076.jpg[/attachment]

Ja niestety - dla Ciebie i dla mnie - nie dla mojej żony bylem właśnie na tak zwanym AI wiec nie spędziłem 2 tygodni na objeżdżaniu wyspy. Ale zaliczyłem 3 wycieczki z czego jedna po bezdrożach i najbiedniejszej części wyspy(o tym wkrótce) do tego wychodziłem na samotne zwiedzanie okolicy i krzywda mi się nie stała. Nie będę jednak ukrywał ze ze względu na dużą ilość motocyklistów, sprzęt trzymałem blisko siebie.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki za info co do sytuacji drogowej. Co do \"AL\" to nieraz trzeba się poświęcać, u mnie trochę to trwało jak moja małżonka przekonała się że ciągłe zmienianie miejsca jest excytujące. Zawsze przygotowuję eskapadę pół roku wcześniej więc staram pogodzić swoje i jej preferencje co do wypoczynku. Ważne jest też by moja lepsza połówka odpoczęła od garów i codziennych obowiązków... poczuła się jak ktoś naprawdę ważny.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
wlasnie wątek obczytała moja Cytrynka, i jej pierwsze pytanie związane z tym topikiem jest skierowane do autor wątka:

cyt:
\"A moze Tartufe ma wiecej zdjęc ? \"

co by niepdopasc przekazalem to pytanie tu :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
no ja rowniez czekam na wiecejJęzyk
Odpowiedz
Glupio by bylo gdybym na forum fotograficznym napisal ze mam tylko kilka fotek z wakacji ;0
Odpowiedz
Zdjęcie 
jako ze jesteśmy już niejako przy tematyce drogowej to postanowiłem wrzucić kilka zdjęć tego co można spotkać tam na drogach.

Tak wygląda lokalny PKS który kursuje pomiędzy poszczególnymi miasteczkami- osadami.

Powyżej taki motoryzacyjny miszmasz...a poniżej to czego tam jest naprawdę od zatrzęsienia czyli jednoślady

Na ostatnim zdjęciu widać jak rodzinnie można podróżować na takim małym motorku. Taki widok to tam coś normalnego.

Przydrożna stacja paliw Oczko

A tak wyglądał pojazd którym udaliśmy się na całodniowa wycieczkę po wyspie. Żadnych pasów, wejście z tylu zapięte jedyne łańcuchem. Wrażenie z przejazdu niesamowite, szczerze polecam.

Największa jego zaleta to brak szyb które mogły by utrudniać fotografowanie. przez cala drogę towarzyszył nam rum(zwany tam witamina), śpiew i taniec bo na kipie znalazła się wesoła dominikańska rodzinka.
Odpowiedz