Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to zrobić???
Mam pytanie ( szczerze to nie wiem czy ono tutaj nie padło ale nie natknąłem sie...)
Mianowicie - chciałbym zrobić ( i próbowałem ) ładne zdjęcie modelki przy świetle zastanym obok okna.
Problem w tym, iż chciałbym mieć kawałek tego okna w kadrze.
Próbowałem 1,8; 2,8 - aż do 8 i zawsze modelka pięknie - ( tylko czasy sie wydłużały) a okno jak przepalone tak przepalone. Wiem , że można to zrobić oświetlając światłem ciągłym okno i odgradzając oczywiście od modelki lub przysłaniając lekko od zewnątrz ale mi chodzi o pełen naturalizm. Ot takie \"niby pstryknięcie\". Będe wdzięczny za poodpowiedź.
Odpowiedz
a probowales inny pomiar swiatła np puntkowy ??
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
jedną fotą tego nie zrobisz. bo oko \"łapie\" światło z modelki, ale również szybko przeskoczy na światło z okna i się dopasuje, jednak matryca w danym momencie złapie tyle światła ile ustawisz - czyli albo tyle, aby modelka była widoczna, ale wtedy okno przepalone, albo okno nie przepalone, ale modelka w czarnej ... pie Oczko. Tak przynajmniej mi się wydaje. Można próbować trzasnąć środkując ustawienia i w sofcie się pobawić (RAW), albo może zrobić dwie foty i je skleić w sofcie ? Oczko
Odpowiedz
no ale Kelby w swojej ksiazce zdaje sie pokazuje takie sytuacje gdzie jest imodel i okno, i potem z innego ujecia model + modelka i okno , no robi to jednym strzalem bez jakichkolwiek kombinacji
(ksiazka + dvd Swiatło w fotografii ) no chyba ze wyjdziemy z zalozenia ze on uzywal wtedy N :-) ;-)

t
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Pokaż co Ci wyszło i co chciałeś osiągnąć
Odpowiedz
Jeżeli czas jest ustalany przez światłomierz, zmiana przysłony gdy nie zmienia warunków ekspozycji. Nie ma co się bawić HDR\'ami. Tutaj trzeba doświetlić modelkę aby zmniejszyć różnicę pomiędzy nią a oknem. Osobiście w takim przypadku (o ile jest tam dość miejsca) użyłbym blendy, Inni może użyliby do tego flesza, ale ja brzydzę się światłem lampy Oczko
Odpowiedz
Profan Język jak można się brzydzić przenośnych słoneczek Język
NIe ma co gdybać trzeba zobaczyć może nam kolega mikoland pokaże co jest nie tak to łatwiej będzie doradzić
Odpowiedz
Odpowiedz jest prosta zrób fotkę w nocya jeśli w dzień to :woohoo: do takiej foty nie wystarczy sam aparat Uśmiech no i ważna pora dnia, trochę sprzętu trza postawić Uśmiech (softbox-y ,blenda+asystent)Uśmiech Uśmiech Uśmiech
                                          Światłość
Odpowiedz
Po pierwsze do kolegi Kaina - jakby mi wyszło - to pewnie miałbym i pokazał - ale nie wyszło i poszło sie .....
Nie pytałbym wtedy Uśmiech
No i dzięki wszystkim za rady, które jednak sugerują, że jednym pstryk bez \"reszty\" nie obskocze tematu.
Odpowiedz
Jakby wyszło nie było bo o co pytać, fakt
ale jakbyś pokazał to co nie wyszło łatwiej było by powiedzieć dlaczego
Przy odpowiednich warunkach kącie ustawienia etc... i przy wyciąganiu z RAWA prześwietleń nie jest to całkiem niemożliwe
No zależy jeszcze od szkła i puszki

Ps. Coby nie być gołosłownym :-)
Wersja hardcore Eos 350D + Kit - o ile się nie mylę jpg

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu