Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady tytułowania nowych tematów.
1. Tytuły dobieramy tak, aby jak najlepiej obrazowały nasz problem:
NIE: problem, pomocy, nie wiem co robić, aparaty, aparat 10d itp.
TAK: Problem z oświetleniem w studio, Przepalone niebo na zdjęciach, Usterka body Canon EOS 10D itp.

2. W tematach starajmy się używać pełnych nazw body, obiektywów, lamp np. Lampa Canon Speedlite 550 EX, w skrócie ujmując wtedy nasz temat ma większe szanse na pojawienie się w wyszukiwarkach i co za tym idzie większe szanse na uzyskanie odpowiedzi oraz na przydatność takiego tematu dla innych w przyszłości.

3. Tematy w dziale NASZE FOTOGRAFIE nazywamy wg następującego szablonu:
[Nazwa Użytkownika] - tematyka zdjęcia - ewentualnie cel założenia takiego tematu
Np. [kasia] - Portrety Mojego Miasta, [kasia] - makro przyrody - prośba o ocenę.

4. NIE tworzymy "fali" pisząc tytuł, używamy liter jednakowej wielkości Uśmiech
NIE: MoJe SWeeTaśNE FooTkI
TAK: Fotografia krajobrazu
Ciągle mnożą się tematy tytułowane: "który obiektyw", "jaki aparat", "co sadzicie o tym", "co wy na to", "pomocy", "prośba o pomoc",
czyli za nic macie sobie drodzy Użytkownicy porządek na forum. Nie macie na uwadze również tego, że w przyszłości ktoś inny może mieć podobny problem/sytuację i w jaki sposób ma wtedy wyszukać dany temat? wpisując do wyszukiwarki frazę "pomocy" ? a może "co sądzicie o tym" ?
Nie, nie wpisze takiej frazy, tylko utworzy nowy temat, dublując już istniejący (o enigmatycznym tytule np. "prośba"), tworząc w ten sposób bałagan na forum.

Proszę więc o więcej rozsądku i logiki przy tytułowaniu. Od dziś "nałożony" został filtr, który nie pozwoli na zakładanie tematów sformułowanych podobnie do tych, które zostały wymienione powyżej - takie tematy nie będą się wyświetlały. Ma to na celu utrzymanie porządku na forum.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu