Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adresy Galerii internetowych-Ważne
Witam.
Mam pytanko. Swojego czasu udawało mi się trafić na internetowe portale w których pasjonaci fotografii zamieszczali swoje zdjęcia wraz z informacją o sprzęci, jakim zostały one zrobione, oraz ustawieniach. Możecie podrzucić parę adresów takich stron (2-3), na których zamieszczane są naprawdę dobre foty (najlepiej sprzętem półprofesjonalnym, lub amatorskim ale już z tej wyższej pułki). Będę wdzięczny. Dzięki. Pozdrawiam
Odpowiedz
Kod:
www.obiektywni.pl
Kod:
www.plfoto.com
Odpowiedz
Dla mnie to dziwne pytanie.

Akurat tak się składa ,że z aktywnych użytkowników to większość ma 50D czyli sprzęt interesującej Cie klasy.
Odpowiedz
Dla mnie pytanie również bez sensu bo na każdej stronie znajdą się PRO i znajdą się newbie, ale adresy podałem ;p
Odpowiedz
Bardzo dobre pytanie! Ważne jest żeby nauczyć się robić identyczne foty jakie ktoś już zrobił Język a tak szczerze to jest jedna bardzo dobra strona. google.pl
Odpowiedz
To nie było pytanie,ale zwyczajna prośba.
Zależało mi na galerii, w której będę mógł nie tylko ocenić jakość zdjęć, ale też przypisać tej jakości odpowiedni sprzęt. Szukałem nieco w google, ale wyskakiwały mi głownie portale z galeriami, w których zamieszczone są właściwie wyłącznie zdjęcia, bez informacji których poszukuję (a jeżeli już, to przy 20-30%). Dlatego poprosiłem o pomoc. A nóż może ktoś zna cudowny portal, z profesjonalnympodejsciem do sprawy - nie ma się co ciskać. Dziękuję za adresy. Ad vocem nauki robienia zdjęć identycznych jak te, które już ktoś zrobił - PawelW - po co powielać cudze błędy Uśmiech) (Tak więc bądź spokojny o swoje autorskie kadry Oczko )
Pozdrawiam
Odpowiedz
A jednak moja prośba nie była taka nieprzemyślana...
Jestem wdzięczny za adresy,ale to nie do końca to,o co mi chodziło.
Poszukuję strony, na której znajdzie się galeria z fotami osób, dla których fotografia, to nie pierwszy dzień z aparatem, i pod którymi zamieszczane są takie wiadomości jak: Model aparatu, model obiektywu, wartość przesłony, czas otwarcia migawki, etc.. Wiem,że kiedyś trafiłem na taką galerię, ale za cholerę nie mogę tego odszukać. Lubię porównywać zdjęcia...opinie użytkowników odnośnie konkretnych puszek i szkieł są naprawdę różne - czasami przechodzą ze skrajności w skrajność. Najlepiej ocenić wartość sprzętu po zdjęciach - nawet, gdyby były to zupełnie amatorskie zdjęcia - dobre szkło samo się obroni - nie można mylić amatorów z partaczami Uśmiech
Pozdrawiam. I gdyby jednak ktoś znał taką stronę i nie uznał mojej prośby za bezsensowną, to bardzo proszę o pomoc (na marginesie dodam, że sam także szukam...w googleOczko )
Odpowiedz
Deshe - a\'propos autorskich kadrów - to był taki żarcik.
Spróbuj digart.pl, tam pod fotografiami, z których autor nie usunął exifu masz przycisk \"pokaż dane exif\". Jednak strzeż się, bo na digarcie jest wielu świetnych foto, ale jest też miliard partaczy i dzieci neostrady. Sytuacja ta pogorszyła się jeszcze ostatnimi czasy, od kiedy digart (nota bene grupa onet) wprowadził płatne konto \"plus\", które umożliwia wgrywanie prac bez limitu. Coś jak \"gronowładny\" - i to porównanie doskonale pasuje do wieeeeeeeeelu autorów z tego portalu. O ile kiedyś znalezienie dobrych zdjęć na DA (jeśli nie znałeś nicków wartościowych autorów) to było jak znalezienie igły w stogu siana, to teraz zamiast stogu jest pełna stodoła Uśmiech
Odpowiedz
http://www.pbase.com/cameras
Odpowiedz
Ja czasem zerkam TUTAJ
Jest tam zakładka Katalog exif, gdzie wyszukuje zdjęcia po danym modelu aparatu. Nie zauważyłam natomiast żeby dało się zobaczyć exifa do danego zdjęcia przeglądając galerie. Ale może się strona przyda. Jak nie Deshe, to może innym Oczko
Odpowiedz