Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Exif - jak się go pozbyć?
Witam serdecznie

Dotarły do mnie prywatne wiadomości od userów , ze nie do końca wszyscy wiedzą jak sie pozbyć metadanych, czyli inaczej mówiąc EXIFa, chociażby po to aby zdjęcie wysłac na nasz forumowy konkursik.

Aby uniknąc wiecej takich pytań i zawalania mi skrzynki pytaniami ciągle o to samo , zakładam temat , zakładam dlatego , że mnogość programow graficznych jest taka, że głowa boli, każdy program graficzny ma jakąs swoją metodę pozbywania sie metadanych

zatem osoby zainteresowane , prosze w TYM temacie podać za pomocą jakiego programu chcielibyście te dane usuwać, myślę ze z pomocą innych użytkowników odpowiemy na praktycznie każdy zadany problem w tym temacie

Pozdrawiam

Tserga

================================================================================================================

Usuwanie metadanych w programach:

FastStone Image Viewer - Narzędzia/Usuń metadane JPEG / zaznaczamy haczykiem Usuń wszystkie metadane JPEG / przycisk Zastosuj do wybranych plików

Photoshop CS5 - Plik/Zapisz dla internetu i urządzeń. Z prawej strony okienka jest rozwijane menu - Metadane. Należy wybrać Brak.

c.d.n.
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Myślę, że na początek dobrze by było zacząć od programu dostarczanego razem z aparatem.
I drugi program to PS chyba najpopularniejszy.
Jeśli ktoś wie to proszę o podanie sposobu jak usunąć EXIF
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
FastStone Image Viewer.
Narzędzia/Usuń metadane JPEG/zaznaczamy haczykiem Usuń wszystkie metadane JPEG/ przycisk Zastosuj do wybranych plików.
DARMOWY.
Odpowiedz
W Photoshopie CS5, do neta zmniejszam zdjęcia przez - Plik/Zapisz dla internetu i urządzeń.
Z prawej strony okienka jest rozwijane menu - Metadane. Należy wybrać Brak.
I tyle Uśmiech
Odpowiedz
ok, widze ze temat chwycil, jak sie pojawi wiecej to zbiore wszystkie i dodam w pierwszym poscie , tak aby nie trzeba bylo tego szukac za kazdym razem :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Przychodzi mi jeszcze do głowy Exif Tag Remover, kiedyś go sprawdzałem, też jest darmowy, jedyny mankament to to, że metadane trzeba usuwać z pojedynczych zdjęć. Nie da się usuwać metadanych z kilku czy kilkunastu zdjęć jednocześnie tak jak w FastStone Image.
Programik mały i prosty oraz ma możliwość wyboru jakie metadane chcesz usunąć: exif, IPTC, profil ICC jeśli zdjęcie takowy posiada.
Odpowiedz
Witam.A czy na FOTO SCAPA tez tez mozemy usunac EXIF.?Jesli tak to prosze o info.na ten temat.
Odpowiedz
Lightroom: przy exporcie zaznaczyć checkbox \"Minimize embedded metadata\". UWAGA! Nie usuwa copyrajtów, jeśłi mamy takowe wpisane w aparacie.
Odpowiedz
Polecam rzeczony już Fast Stone. Łatwy, prosty, szybki. Usuwa wszystkie metadane łącznie z prawami autorskimi.
Odpowiedz
irfanview i do zmniejszania dobry i do exifów
Odpowiedz