Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MATIzz] Chętnie posłucham waszych opinii o mojej "twórczości"
Wydaje mi się że nr 10 delikatnie opada minimalnie na prawo ale niech ktoś potwierdzi bo może to jednak ja mam jakieś kaprawe oko Oczko Niby niewiele ale jak ktoś się opatrzy to takie detale kolą w oczy.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Taaaa. Chyba coś w tym jest. Albo sugestywnie albo masz racje, też to widzę.
Odpowiedz
Panowie macie rację-- biała ściana pod dachem prawa strona domku leci lekko w dół , natomiast dach jest jakby prosto :woohoo: więc zależy do czego się ustawi kadr :woohoo:
Światło i cień

Odpowiedz
Ja właśnie ustawiłem miarkę na krawędzi dachu i puściłem w poziomie. Uśmiech
Odpowiedz
Bardzo dobrze, ze kombinujesz z kadrami. Tak trzymaj! W koncu sie uda :-)

Do mnie HDR\'y mie przemawiaja kompletnie. Powiedzialbym wrecz, ze ich nie lubie. W twojej serii \"architektonicznej\" dodatkowym problemem sa przechyly kadrow lub budynkow. Numer 10 leci w prawo. Tak samo nr 6. Z kolei nr 8 chyli sie lewo. Pomyls z galeziami nie sprawdzil sie. Za bardzo zaslaniaja glowne motywy poszczegolnych zdjec.

Na zdjeciach samochodow widac, ze za malo uwagi zwracasz na otoczenie, a w tego typu fotografii jest ono szalenie wazne. Ten furgon na 1, czy zielone odbicie i stare opony na 2, albo ludzie (a raczej ich glowy) na 4 rujnuja kadry. Koniecznie zwracaj uwage na takie detale.
Odpowiedz
Zdecydowanie masz rację.

Krzywizny teraz dostrzegam i faktycznie muszę bardziej na to zwracać uwagę.
Przesiadłem się z \"Najkona\" gdzie była inna matówka, która była bardziej pomocna,

Co do bałaganu w tle również się muszę przyznać.

No, nic będę działał dalej starając się eliminować powyższe błędy.

Thx.
Odpowiedz
Młochów - zespół pałacowo parkowy

Młochów położony jest ok. 3 km od trasy Warszawa- Katowice.

Pałac w Młochowie został wzniesiony na początku XIX wieku (budowę rozpoczęto prawdopodobnie po 1804 roku, ukończono przez 1810). Decyzję o budowie podjął prawdopodobnie Walery Faustyn Sobolewski (Młochów należał do Sobolewskich od lat 20. XVIII wieku), autorem projektu był najprawdopodobniej Jakub Kubicki (wybitny architekt w dobie klasycyzmu)

14.

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=4498]IMG_0001_4f.jpg[/attachment]

Wejście do pałacu prowadzi poprzez portyk ogrodowy (od południa), natomiast portyk w elewacji frontowej zawiera jedynie taras widokowy.

15.

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=4499]IMG_0041_2_3_tonemapped_4f.jpg[/attachment]

16.

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=4500]IMG_0033_4_5_tonemapped2_4f.jpg[/attachment]

17.
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=4501]IMG_0013_4f.jpg[/attachment]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jesli chodzi o 14-ke, to widac wielki postep w kwestii kadrowania. Ale z wypoziomowaniem aparatu nadal masz problemy. Moim zdaniem kadr chyli sie w prawo... Nieznacznie, ale jednak.

15 i 16 to nie moj klimat, bo nie lubie hdr-owych kolorkow. Nie bede sie wiec wypowiadal. Zostaje jeszcze 17-ka, w ktorej jest moim zdaniem za duzo wody. Zapewne chciales uchwycic kaczke, ale wyszlo tak, ze wzork widza skacze od kaczki do mostu i z powrotem. Masz dwa glowne motywy, ktore konkuruja ze soba. Brak miedzy nimi harmonijnego polaczenia.
Odpowiedz
Dzięki, że wpadłeś.
Ciekawe uwagi i warte zapamiętania.
ehhh, te krzywizny :angry:
Odpowiedz
a więc tak:
14 przeszkadzają mi drzewa i krzaczki, nie dało się wejść przed drzewa ?
15,16,17 te delikatne HDR mi tu nie pasują brakuję im kolorów.
najlepsza 7 Uśmiech
Odpowiedz