Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MATIzz] Chętnie posłucham waszych opinii o mojej "twórczości"
Miałem jechać na to Bemowo ale doszedłem do wniosku ze z kitowym obiektywem w dodatku bez akredytacji będę tylko sobie pluł w brodę a oglądać drift to na YT mogę ;P

Czy ten volvo ze Spychowa to nie wiem, ja byłem tam przelotem i oni może też bo przy knajpie się zatrzymali, ale na tylnej półce dla kimaptu był jeszcze jakis stary aparacik w skórzanym futerale. Piękne auto Oczko

Po tych twoich hdrkach chyba zabiorę się za mój folder z czerwca z targami zabytków Oczko
Odpowiedz
Lecę dalej w HDR`ch...

Janowiec
6.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6114;image]

7.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6116;image]

8.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6118;image]

9.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6120;image]

Trochę bardziej realistycznie
10.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6122;image]

..i już bez HDR
Czarnolas
11.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6110;image]

12.[Obrazek: index.php?action=dlattach;topic=26198.0;...6112;image]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
podoba mi się

na 11 i 12 dolna gałąź troszkę psuje odbiór moim zdaniem
Odpowiedz
Cytat:na 11 i 12 dolna gałąź troszkę psuje odbiór moim zdaniem

Też bym się jej pozbył, a jej jeszcze podpórkę zrobili

Odpowiedz
Podoba mi się nr 8 ale myślę że jednak centralne kadrowanie w tym przypadku by było korzystniejsze. Na reszcie straszny chaos w kadrach. Nie wiadomo co chciałeś nam pokazać na nich.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Cytat: Nie wiadomo co chciałeś nam pokazać na nich.

Czy my, aby na pewno mówimy o tych samych zdjęciach??

Chaos w kadrach?
Faktycznie kadrowanie to coś nad czymś muszę najbardziej popracować, ale czy jest tu brak tematu przewodniego??

Staram się komponować kadr, zwracać uwagę na mocne punkty, nie ciąć w drastycznych momentach....

Nie do końca się zgodzę z Twoim postem, ale oczywiście przyjmuję go i wyciągam wnioski.

Pzdr.
Odpowiedz
Znaczy generalnie chodziło mi o zdjęcia 9-12. Ciężko powiedzieć czy to zdjęcia dworku zakrytego przez drzewo czy drzewa na tle dworka. Podobnie z muzeum. Z tych 4 najlepsze nr 10 gdyby je naprostować. W takim przypadku jak na tych zdjęciach warto podejść bliżej i pobawić się trochę przysłoną żeby mocniej pokazać temat przewodni a rozmazać to co mniej ważne. Kilka tematów nakładających się nie sprawia dobrego wrażenia. Ale oczywiście innym może się podobać to subiektywna ocena.
Canon 6D, Canon 600D, Canon 24-105L, Sigma 50mm 1.4, Canon 50mm 1.8, Tamron 17-50 2,8 VC. YN565EX, Mago Pixel.

Odpowiedz
Podoba mi się Nr-7 i Nr-11 choć gałązka przeszkadza to chyba nie dało by się tego obejść Smutny
na Nr-9 pomysł z drzewami jest chybiony
Nr-6 można było poprostować to co wyszło krzywo Smutny
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
Dzieki chłopaki za opinie i w sumie w większości macie racje.

Nie wiem co z tą 10. Ona jest po prostowaniu, bo na serio była mocno krzywa. Prostowałem w PS-e narzędziem miarka. Podpowiedzcie w którą ono stronę leci bo moje, przyznam się niezbyt wprawne oko nie może wychwycić przechyłu.

Cytat:na Nr-9 pomysł z drzewami jest chybiony
Też nie jestem zachwycony ale na pochwałę siebie samego powiem, że zaczynam kombinować z kadrami co mnie cieszy. To, że póki co nietrafnie, to małe miki. Oczko

Kto nie kombinuje ten nie będzie miał Uśmiech
Odpowiedz
według elewacji budynku:

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=4369]IMG_0112_3_4_tonemapped_4f.jpg[/attachment]

wydaję mi się że pomimo podprostowania obraz sprawia wrażenie spadku w prawo

Odpowiedz