Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka A3
Szlag mnie trafia że pomimo poświęcenia sporego czasu na przygotowanie odbitek i mimo usunięcia EXIF oraz obróbce w profilu maszyny która będzie to drukować tutejsze ...pastuchy i tak wszystko wypuszczają z autokorekcją. Już mi ręce opadają bo w Polsce nigdy nie miałem takiego problemu I wszystko było \"cacy\". Jeszcze raz sprawdza się że my Polacy jesteśmy wyjątkowi, mimo braku kasy jesteśmy daleko w przodzie przed krajami lepiejsytuowanymi. Co prawda mam namiary od TSERGAILA na serwis w Polsce ale chciałbym też wypuszczać na papierze ręcznie produkowanym \"czerpanym\". Potrzebuję drukarki A3 któraby łyknęła gramaturę 260. Czekam na sugestie cena nie ma znaczenia oczekuję tylko by spełniała moje wymagania.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
To może drukarnia?
Odpowiedz
Wystarczy że moja żona jest drukarzem... a może ... że jak kobieta to drukarka??? Pozatym na te maszyny trzeba specjalnego przygotowania do druku z rozbiciem na kolory potem naświetlarki , matryce i inne takie tam. Ja nie chcę wykonywać usług dla ludności, chcę poprostu być zadowolony z tego co będzie wisieć na ścianie. A co do tematu to niewiem czy Canon czy Epson
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
A drukarnia cyfrowa? Przyznam się, że nie mam pojęcia jaka może być cena za format A3. Myślałem o wydruku w takiej drukarni, ale na razie na myśleniu się skończyło.
O drukarni offsetowej co nieco wiem, bom sam drukarz Uśmiech
Odpowiedz
Z komputera wypuszczają na fotonaświetlarke i matryca na foli to chyba \"digi\". W polsce naświetlalii trawili aluminiowe matytryce przy czym przygotowalnia ręcznia. Wracając do druku to koszt takiego wydruku byłby spory jak na 1 lub dwie odbitki to przygotówka 4 matryce i robocizna. Więc w moim przykadku wydając na drukarkę myślę ok 600 lub trochę więcej funciaków sprawa będzie rozwiązana. Pozatym zainwestowałem już w sprzęt jak MAC-a i CS5 kalibrator i inne pierdoły by teraz dawać komuś fotki do obróbki. Wolę mieć wpyw na to co robie. Zresztą na drukarnię musiałbym uczyć się rozbicia na kolory tych wszystkich przesunięć itd itp. Wolę ten czas spożytkować bardziej efektywnie
Odpowiedz
Kurde, na druku cyfrowym się nie znam, ale jak zamawiasz fotoksiążkę, to przecież nic nie rozbijasz na kolory. Dajesz zwykłe pliki, i odbierasz fotoksiążkę. No chyba że fotoksiążka powstaje inaczej, nie na maszynie cyfrowej.
Rozbicie na kolory (separacja) do CMYKa, naświetlanie 4 płyt (CMYK) na naświetlarce, i druk (to tak w bardzo wielkim skrócie), to jest offset. Chyba że druk cyfrowy też tak działa. Ale z tego co wiem, to nie.
Można jeszcze szukać plotera. Znaczy się usług \"ploterskich\". Dobry ploter drukuje cuda. U mnie w firmie drukuje sie na nich wzory kolorystyczne do drukowanych prac.
Myślę że taki wydruk A2 nie powinien kosztować więcej niż 20zł w Polsce. A3 pewnie jeszcze mniej.
Tak tutaj sobie gdybam, bo też zainteresowany jestem wydrukiem A3 do A2.
Odpowiedz
Tylko ja nie mieszkam w Polsce i w tym problem. Tu ciężko o profesionalizm jeśli sam nie wiesz czego chcesz to wcisną ci badziewie. Niby wszędzie na świecie fotki robią na tych samych maszynach, z tą różnicą że Polacy to spece \"ARTYŚCI\". Tu postawisz małpe ustawisz guziki i wszystko leci jak sieszka z autokorekcją. Więc cała twoja praca jaką włożyłeś kalibracje dbanie o szczegóły możesz sobie wsadzić...
Odpowiedz
... lub ewentualnie jak dojdziesz do fachowca przez duze \"F\" to zazyczy sobie pieniędzy przez duze \"P\" :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Cytat:... lub ewentualnie jak dojdziesz do fachowca przez duze \\"F\\" to zazyczy sobie pieniędzy przez duze \\"P\\" :-)
Tsergairl wierz mi to bardzo trudne znalezć kogoś kompetentnego zwłaszcza tutaj. Tutaj życie nie zmusza ich do myślenia tak wżyciu jak i w pracy... wiem to z własnego doświadczenia. Ja nauczony jestem wszystko robić własnymi rękami bo nie wierzę (fachowcom), gro potrafi tylko dużo mówić a umiejętności rzadne.
Odpowiedz
(31-12-2011, 00:06:49)elviskajot napisał(a):
Cytat:... lub ewentualnie jak dojdziesz do fachowca przez duze \\"F\\" to zazyczy sobie pieniędzy przez duze \\"P\\" :-)
Tsergairl wierz mi to bardzo trudne znalezć kogoś kompetentnego zwłaszcza tutaj. Tutaj życie nie zmusza ich do myślenia tak wżyciu jak i w pracy... wiem to z własnego doświadczenia. Ja nauczony jestem wszystko robić własnymi rękami bo nie wierzę (fachowcom), gro potrafi tylko dużo mówić a umiejętności rzadne.

No to elviskajot co kupiłeś i czy jesteś zadowolony z zakupu ?
Mimo że minęło od twego posta 3-lata 
                                          Światło i cień   /czyściciel/
Odpowiedz