Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
700D + pentacon 50mm
Mam pytanie do wszystkich którzy bawią się w stare obiektywy. Otóż przesiadłam się z nikona na canona między innymi dlatego, że stare obiektywy lepiej funkcjonują z canonami. Posiadam dwa adaptery ef-m42 oraz ef-pb. Tair 300 działa na m42. Za to pentacon 50mm 1.8 pb jest cały rozmazany. Mleko na każdym parametrze. Serwisant sprawdził pentacona i jest sprawny za to mówił że potrzeba soczewki korygującej bo inaczej zdjęcia beda mogly być robione tylko rodzaju makro. Gdzie czytając wczesniej o funkcjonowaniu innych canonow ze starymi obiektywami nikt nie pisał zeby do canona bylo trzeba soczewki (jedynie w nikonach). Ktoś mial taki problem? Jak uzyskać ostrość? Wiem ze moze być tu problemem odległość obiektywu od matrycy ale adapter mam taki jak inni. Z wyższej półki ktory kosztował 125 zł. Więc to nie powinna być wina adaotera. Czy ktoś mial taki problem? Jak go rozwiązać?
Odpowiedz
Nieprawda w canonie nie jest potrzebna przejściówka z soczewką (w nikonie tak -niech się wypowiedzą posiadacze nikona)
Mam pentacona 50/1,8 MC/nie używam z canonem/,  no chyba że masz adapter z potwierdzeniem ostrości i tu może być problem z programowaną przejściówką w canonie jeśli tak to popatrz tu :http://www.digart.pl/forum/temat/1694687/Jak_zaprogramowac_adapter_M42.html
                                          Światło
Odpowiedz
a sprawdzałeś czy możesz cokolwiek wyostrzyc robiac zdjecie "makro" tzn bardzo blisko obiektu ? 

dla przykładu stare szkla canonow nie pasuja do EOSa i faktycznie trzeba miec przejsciowke z soczewką korygującą
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Tsergairl- pytasz mnie ?   czy może   Alicein Wonderland 

"ten obiektyw to pentacon 50/1,8"
                                          Światło
Odpowiedz
pytam autora posta, bo gdyby mi jakis magik powiedzial ze tylko makro , to pierwsze co bym zrobil to sprawidzil na ile to prawda, 
wlasnie tak zrobilem ze szklami poprzedniej epoki canona, kupilem tani adapter , podlaczylem i zero "nieskonczonosci" tylko "makro" (ciezko to nazwac makro, nazwijmy "zbliżeniowe" , potem dokupilem z soczekwa i taarraaaa :-) 

nie znam szkal wiec podpowiadam opcje , tylko tyle :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
a rozumiem
                                          Światło
Odpowiedz