Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografowanie przezroczystej folii PCV. Jak to dobrze zrobić?
Cześć,

kolega poprosił mnie o zrobienie zdjęć materiałów na jego stronę internetową. Temat wydawał się prosty. Dwie lampy z softboxami + oświetlenie tła i po krzyku... Niestety tylko mi się tak wydawało. Pierwszy problem to rodzaj materiału - przezroczyste tworzywo. Drugi problem - koledze zależało na zdjęciach z jasnym tłem
Założenie było takie, żeby zdjęcia maksymalnie dobrze odzwierciedlały obiekt fotografowany. Czyli chodziło o pokazanie przezroczystości, koloru materiału. No i zdjęcia miały być ostre. Niestety wyszło tak sobie.
Zwracam się z prośbą o poradę, jak najlepiej fotografować takie produkty?
Tutaj kolega zamieścił zdjęcia, które dla niego wykonałem: "pasy pcw"
Co do sprzętu to mam do dosypozycji canona 100D z kitowym obiektywem 18-55. Do tego kilka teł, dwie lampy błyskowe stacjonarne, dodatkowa lampa błyskowa do aparatu, softboxy, parasolki itp.
Gdyby ktoś miał pomysł, jak uzyskać lepsze odwzorowanie to bardzo proszę o posta.

Pozdrawiam.

Bez reklam proszę 
Odpowiedz
Pokaz jakies zdjecie co konkretnie masz do sfotografowania, i twoj efekt.
Odpowiedz
JacJac  to są kotary segmentowe w różnych kolorach (Pasy) przy wejściach w halach  przemysłowych i  produkcyjnych  .

zastanawia mnie jednak temat bo wyglądało to jako reklama firmy 
                                          Światło
Odpowiedz
Zdjęcie 
(27-06-2017, 21:40:42)jurek napisał(a): JacJac  to są kotary segmentowe w różnych kolorach (Pasy) przy wejściach w halach  przemysłowych i  produkcyjnych  .

zastanawia mnie jednak temat bo wyglądało to jako reklama firmy
reklama firmy z pasami na forum fotograficznym?
Wkleiłem link do strony ze zdjęciami, bo jest ich tam kilka. Jeśli to narusza regulamin, to przepraszam.
Chciałem wstawić samo zdjęcie, jednak żeby wkleić zdjęcie, to muszę podać urla. To znowu napiszecie, ze reklama.
Odpowiedz
Pisałeś że to twoje zdjęcia więc żaden problem jak je wstawisz

Światło
Odpowiedz
(02-07-2017, 21:40:51)jurek napisał(a): Pisałeś że to twoje zdjęcia więc żaden problem jak je wstawisz

Tak, zdjęcia są moje, tylko nie wiem jak mam je wstawić, żeby nie było adresu www. Opcja wstaw zdjęcie wymaga wklejenia urla. A za to miałem pogrożone palcem Oczko

Poniżej kilka zdjęć, najwyżej mnie wyrzucicie z forum Oczko

PRZESADZASZ z wywalaniem "jurek"

[Obrazek: pasy-pcv-z-folii-standard-rolki-o-szerok...-400mm.jpg]

[Obrazek: pasy-pcv-%C5%BCebrowane.jpg]

[Obrazek: pas-folii-przeciwinsektowej.jpg]
Odpowiedz
Brakuje oświetlenia stołu. Czwarta lampa oświetlenie z góry.
Można też spróbować mocniej oświetlić z przodu, ale istnieje niebezpieczeństwo prześwietlenia produktu.
Z trzema lampami nie wiem czy cokolwiek zrobisz. Ja takie foty robię z czterema lampami.
Odpowiedz
(05-07-2017, 15:23:48)JacJac napisał(a): Brakuje oświetlenia stołu. Czwarta lampa oświetlenie z góry.
Można też spróbować mocniej oświetlić z przodu, ale istnieje niebezpieczeństwo prześwietlenia produktu.
Z trzema lampami nie wiem czy cokolwiek zrobisz. Ja takie foty robię z czterema lampami.

Próbowałem mocniej oświetlać od przodu, ale mocno prześwietlało  materiał i efekt był dużo gorszy. Zrobie próbę z dodatkową (czwartą) lampą i wrzuce fotki jak wyszło. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz