Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[moje fotografie] Portret/ludzie ale też plener.
ustawiony mam na manualu. Czas naświetlenia ustawiam na taki żeby zdjęcie było wyraźne bez rozmazań na podglądzie. Przysłonę jak to w niedoświetlonych pomieszczeniach na minimum bo chodzi o to żeby dużo światła puściła oraz iso 400(800)-1600.
Wszystko w plikach cr2.

Jeżeli jest w miarę jasno staram się ISO ustawić jak najniżej żeby pozbyć się efektu ziarna (100-200).

Może chodzi o to żeby dodać +1 na lampie. Od 6 stycznia łapie nowe eventy do strzelania więc będzie trochę miejsca na testowanie ustawień.

Cały czas ucze się, nawet na własnych błędach Oczko kiedyś nie mogłem załapać czemu moje zdjęcia są nieostre. Okazało się że winą są napoje i wina ustawione na stole na które leciało AF a nie tam gdzie ja chciałem. Niekiedy malutki ale bliski element w kadrze był automatycznie kalibrowany do ostrości niż to co chciałem. Teraz jak robie zdjęcia gości przy stole staram się manualnie ustawiać ostrość.
Odpowiedz
Jeśli miałeś AF automat lub strefowy to mogło tak wychodzić że trafiał na butelkę na stole zamiast osoby Duży uśmiech
Światło i cień

Odpowiedz
No dobra to wiemy troche wiecej :-)

ustawiony mam na manualu. 
Czyli jedziesz ostro, tryb M , czyli w wolnym tlumaczeniu Master, to sie ale musisz nakręcić kółkami na puszce Oczko
Nie byloby łatwiej na AV ?

Czas naświetlenia ustawiam na taki żeby zdjęcie było wyraźne bez rozmazań na podglądzie. Przysłonę jak to w niedoświetlonych pomieszczeniach na minimum bo chodzi o to żeby dużo światła puściła oraz iso 400(800)-1600.
Jaką ogniskowa używasz przeważnie na takich imprezach i czy znasz zasade dobierania czasu do ogniskowej ?

Wszystko w plikach cr2.
Bardzo dobrze 

Jeżeli jest w miarę jasno staram się ISO ustawić jak najniżej żeby pozbyć się efektu ziarna (100-200).
NIe taki diabel straszny jak go malują

Może chodzi o to żeby dodać +1 na lampie. Od 6 stycznia łapie nowe eventy do strzelania więc będzie trochę miejsca na testowanie ustawień.
Przede wszystkiim jak najmniej lampy wbudowanej, jak juz to zewnętrzna i tylko zewnetrzna i z odbić !!!ewnetualnie garyfong 

Cały czas ucze się, nawet na własnych błędach [Obrazek: wink.gif] kiedyś nie mogłem załapać czemu moje zdjęcia są nieostre. Okazało się że winą są napoje i wina ustawione na stole na które leciało AF a nie tam gdzie ja chciałem. Niekiedy malutki ale bliski element w kadrze był automatycznie kalibrowany do ostrości niż to co chciałem. Teraz jak robie zdjęcia gości przy stole staram się manualnie ustawiać ostrość.
Auto AF to wiesz , najlepiej zaraz zablokowac na aparacie Uśmiech i nie uzywac wcale, o wiele prosciej ustawic centralny i p zbokowaniu przekadrowac ujęcie :-) 

Jezeli te wszystkie powyzej zjdecia są utworzone z RAWów (cr2), to musisz jeszcze duzo poczytac o obrobce zdjec , bo widac duz braków w tej kwestii , pomysl czy mozesz na potrzeby forum udostepnic ze dwa pliki cr2 , tak abyśmy sam sprawdzili co to sie da wyciągnąć z Twoich strzałów, nie bój nikt Ci nic nie ukradnie z Twojej pracy i napewno nie wrzuci efektu obróbki nigdzie indziej, a tylko tu abys mogł sobie porownac efekty :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
troszeczke nie wiem jakim sposobem te cr2 tutaj przesłać bo fotosiki przez które zamieszczam nie obsługują plików cr2.

przerabiam pliki cr2 w adobe ps cs6 z nakładką camera raw Gdzie ustawia się ekspozycje, cienie, światło, nasycenie itp.
Odpowiedz
jak nie masz konta na jakimś serwerze, to po prostu poczekaj a zainteresowane osoby podadzą Ci maila i możesz im mailem wysłać :-) 

jak no ja 
jeśli możesz podesłać to poproszę nr 4 (para przy stoliku ) 
i to ostatnie bez numeru ( tańcząca para ) 

mail to:

titek@wp.pl

jak uda się zrobić coś fajnego to efekty zrzucę tu do wątku :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Do mnie też możesz podesłać. 

matiz78 (małpa) o2.pl
Odpowiedz
wysłałem dwie z tańczenia bo tego przy stoliku już nie znalazłem.
Odpowiedz
Ciężki orzech...Bardzo niedobrze dobrane parametry ekspozycji. Można było z każdej składowej zejść co najmniej o połowę. 
Podjąłem się obrobić jedną sztukę. 

[Obrazek: 171IMG_58.jpg]
Odpowiedz
Możesz wysłać jeszcze raz ten obrazek bo się nie ładuje.
Domki letniskowe drewniane Sarbinowo
Odpowiedz
Niestety serwer odpowiadający za wyświetlanie obrazka wczoraj został przeniesiony. Ja również wczoraj usunąłem z dysku tą fotografie.
Odpowiedz