Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skaner do negatywow
Jakis czas temu kupilem dla przypomnienia sobie dawnych lat stara Practice. Czekam teraz na wywolanie pierwszej rolki w fotolabie ale juz mysle o kupnie skanera zeby docelowo zaoszczedzic pare groszy. Mozecie doradzic jakis sprzet w rozsadnej cenie?
Odpowiedz
Reflecta MemoScan - cena ok. 400zł. Mam w pracy (nie użytkuję osobiście, ale może kupię do domu).
Tylko slajdy i negatywy bez możliwości skanowania zdjęć na papierze.
1800 dpi, kontrast 3,0 Dmax., oczywiście USB tylko 2.0, dość szybki 1 fotka ok. 1s.

Z tańszymi różnie bywa. Za 200zł można mieć ciemną plamę na środku.

Wypas za 900zł Reflecta Imagebox LCD9. Negatywy, slajdy, foto na papierze, 2400 dpi, wyjście TV do przeglądania zdjęć na telewizorze.

Dobrze jest zapytać w punkcie foto tam gdzie wywołujemy filmy. Mój fotograf używa HP, ale nie jest już produkowany.
Odpowiedz
ale trafiony temat :-)

tej reflectcy nie moge wyszukac na ebayu ;-(

sam chce sciagnac z Polszy smiene i exe ,

ebay wywala takie scannery czy ktos mial do czynienia z podobnymi:

http://www.ebay.ie/sch/Photography-/625/...&_udhi=300

ktory wybrac do uzytku domowego ? (heh pewnie znowu im drozej tym lepiej :-) )

aaaa i jak ze skanami klisz BW??
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Cytat:Jakis czas temu kupilem dla przypomnienia sobie dawnych lat stara Practice. Czekam teraz na wywolanie pierwszej rolki w fotolabie ale juz mysle o kupnie skanera zeby docelowo zaoszczedzic pare groszy. Mozecie doradzic jakis sprzet w rozsadnej cenie?
Tartufe chyba nie znajdziesz dobrego sprzętu za rozsądna cenę. Ja mam 5 albumów klisz 6x6 i drugie tyle małego obrazka. Wszystkie próby z różnymi skanerami nie zachwycaly (chyba ze format wyjściowy pocztowka). Znajomy ma drukarnię a w niej skanery bebnowe będąc w Polsce zrobiłem kilka skanow i jakasc jest powalajaca...Uśmiech ... Ale cena rownież Smutny
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu