Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOCY
Chcę kupić używanego Canona 600D. Jak mogę sprawdzić jego przebieg? Otrzymałam od sprzedającej zdjęcie w formacie RAW ale chyba jest z nim coś nie tak bo na wszystkich możliwych stronach wyskakuje mi komunikat że nie ma w pliku informacji o przebiegu migawki. Od kilku dni szukam aparatu i powoli zaczynam od tego wariować  Oczko Czy ktoś mi tutaj pomoże  ??
Odpowiedz
przyznam sie , ze nie wiem jak sprawdzic przebieg z zrobinego zdjecia, ale juz o tym gdzies czytalem, 

logicznie sprawe ujmując , trzeba bylo powiedziec aby sprzedająca dala CI dwa zdjecia zrobione jedno i drugie bezposrednio po sobie, 
wtedy odczytac pelne exify (porownac ) techniczne jedna wartosc powinna byc powiekszona o JEDEN, co by swiadczylo o przebiegu migawki

ale usmiecham sie jak to pisze bo nie wiem czy to mozliwe :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Niemożliwe... zwłaszcza jak korzystasz z kilku kart. Prawdopodobnie tylko seria 1D zapisuje w exif ale to puszki z innej bajki
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
elvis, dziwne to co piszesz, bo używam dwóch kart i mam w puszcze ustawione zapisywanie zdjeć narastająco...wiec, nawet jak mam np. 20 zapisanych  na jedej karcie i wkładam druga to nadal zapisuje mi narastająco...i wracając do pierwszej karty to przebieg nadal narasta...z tym, że po 20tym zdjęciu mam np. już 60te na pierwszej karcie....mam nadzieję, że dobrze odczytałem Twoje przesłanie i zobrazowałem to co się dzieje...
Odpowiedz
Ax - tu chodzi o inne naliczanie, to o czym piszesz to nazewnictwo powstalego pliku , i zgadza sie ja mam tak samo jak Ty 
ale wlasnie tego do konca nie wiem, ale gdzies cos mi sie o uszy obilo, i moze byc tak jak pisze Elvis, ze użcie migawki zostaje zapisane w pliku RAW w exifie , 

innymi slowy mozesz sobie miec pliki 
IMG_0001.CR2
IMG_0002.CR2

ale w ich exifach moze byc gdzies cos ala 21456 i w drugim 21457 co by oznaczlo liczbe klapniec :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Ale chyba nie każdy Canon takie coś zapisuje.
A na pewno nie mój EOS 100D
Odpowiedz
Dzięki za zawsze odpowiedzi Uśmiech Doradźcie mi jeszcze. Zastanawiam się od dwóch dni co wybrać: Canona 550D z przebiegiem 11 tys zdjęć z obiektywem kitowym za 950 zł czy Canona 600D z przebiegiem 4tys również z obiektywem kitowym za 1200 zł. Dodam jeszcze najważniejsze a mianowicie jestem amatorką. Miałam już raz Canona 450D i za namową męża sprzedałam go i kupiłam kompakt Nikona (najgłupsza rzecz jaką w życiu zrobiłam). Żałuję tego do dzis i postanowiłam wrócić do przygody z fotografowaniem dlatego nie rzucam się na nic profesjonalnego. Chciałabym kupić również obiektywy i tu mam chyba jeszcze większy dylemat. Wymyśliłam sobie że wyposażę się w canona 50mm 1.8 STM bo mam nadzieje że sprawdzi się jako obiektyw którego będę używać głownie (ale nie tylko) w pomieszczeniach oraz w jakiś obiektyw o ogniskowej do max 200. AF powinien nadążyć za moim dzieckiem Duży uśmiech Wiem że dla was to śmieszne dylematy ale im dłużej nad tym myśle i czytam w necie to mam więcej obaw czy dobrze wybiore. Nie stać mnie na L-ki canona a poza tym zakup takiego obiektywu nie sprawi że stane się super fotografem.
Odpowiedz
@Axidus821 ja mam 18 kart i obsługujá trzy puszki więc każda nadpisuje co innego. Co do liczena klapnięć po nazwach plików sie Nie sprawdza. 
@IGA_31 ja wybrałbym 600D raz że nowsza puszka , dwa to przebieg 4k to prawie nieużywany. Ja radziłbym zainwestować w stałke 35 mm zamiast 50 mm. 50 mm na kropie da ci 80 mm więc dość wásko Dla two ich zastosowań. 35 mm zastapi ci standard owes szkło jakie używa się przy pełnej klatce. Co do budzetowego zooma to tani on możesz znaleźć dość dobre szkło Canon EF 20-35 f/3,5-4.5 da ci to 32-56 mm.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu