Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[raagoon] Alaska 2016
jasna i mniej-jasna.
mówisz, że poziom jest .. ale ja akurat tego dnia ze zdjęć nie jestem zadowolony.
rano obudził nas deszcz. do parku dojechaliśmy pod chmurami i w kropelkach. do tego koniec sezonu więc wiele szlaków pozamykanych i w głąb parku nie dało się już dojechać.
wiatr, brzydkie chmury ...
tia .. jak tak wspomnę to fotograficznie był to depresyjny dzień. ale spacer był fajny. ogólnie północ na którą pojechaliśmy w stronę Fairbanks była dla nas mało łaskawa światłem i pogodą. o wiele lepiej było już kilka dni później jak wróciliśmy na południe na Kenai.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Jeśli masz zdjęcia jakiegoś miasteczka, ludzi tam mieszkających, chętnie takie bym pooglądał. Bo ogląda sie fajnie Uśmiech
Odpowiedz
(05-11-2016, 11:23:03)raagoon napisał(a): mówisz, że poziom jest .. ale ja akurat tego dnia ze zdjęć nie jestem zadowolony.
rano obudził nas deszcz. do parku dojechaliśmy pod chmurami i w kropelkach. do tego koniec sezonu więc wiele szlaków pozamykanych i w głąb parku nie dało się już dojechać.

Ja widać, dobry wioślarz to i na drzwiach popłynie  Oczko
Odpowiedz
No to ja pociągnę to dalej tym razem odrobinę sobie ględząc Oczko

11. 
Zasadniczo na Alasce samolot to sprawa całkiem normalna. Służy jako taksówka, jako pojazd rodzinny, jako cokolwiek. Nie powinno zatem dziwić, że samoloty poruszają się też po drogach. Oczywistym jest, że nie sprawiają one wrażenie na tubylcach .. jednak dla turysty jest to atrakcja. 
- Zrobiłeś zdjęcie? 
- Ale po co? przecież Ty też zrobiłaś.
- No ale zrób !!
Klik ..

[Obrazek: 20160918-114423-6D7915.jpg]

12. 
- Musimy mieć zdjęcie naszego campera
- pomyślę o tym.
- no ale zró mu zdjęcie
- potem zrobię
- potem to zapomnisz ..

no żesz jasny gwint ciemna śrubka .. po powrocie do domu okazało się, że mam ponad 100 zdjęć samego campera. cyk cyk.

[Obrazek: 20160918-182117-6D7943.jpg]

13. 
Przed wylotem.
- niech państwo założą te ochraniacze na buty
- nie, nie trzeba, mamy dobre wysokie buty
- bardzo dobrze, ale niech państwo założą te ochraniacze
- ale po co?
- przekonają się państwo

śniegu po kolana .. ale jak on tam wylądował?

[Obrazek: 20160919-150028-6D8356.jpg]

14. 
zbliża się koniec dnia. szukamy miejsca na nocleg. najlepiej to zrobić zanim się zrobi ciemno.
- Kochanie, zostajemy tutaj, znalazłem nam stolik na kolację.
żona podejrzliwie na mnie patrzy .. 
- no chyba żartujesz?
.. pojechaliśmy na następny parking [Obrazek: wink.gif]

[Obrazek: 20160921-191710-6D9132.jpg]

15. 
a to jako ciekawostka .. nie ma podtekstu, historii tego zdjęcia. nie było dyskusji .. gdzieś tam w tle głowy przeszły mi przez głowę dwie myśli.
- czemu porzucają auta gdziekolwiek?
- ciekawe czy pan Zdzisiu dałby radę go jeszcze wyklepać?

[Obrazek: 20160920-184134-6D8839.jpg]
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Jak się coś zaczęło to wypada to dokończyć. Kolejna mała wrzutka i znów bez spinki.
Jak coś, to rzecz jasna możemy sobie pogdybać.

16. 
Chciałem w tym miejscu pokazać wam jakieś zdjęcie z Fairbanks. Jakiekolwiek. 
Ale jakkolwiek bym kombinował to nie da się oddać "dziwności" tego miasta, specyficznego uroku i braku atrakcyjności. Wszystko w jednym.
Niska zabudowa, w samym centrum jakieś dwa wyższe budynku. Tia .. nie skupiajmy się nad tym zdjęciem za długo. Rzut oka i myk dalej.

[Obrazek: 20160921-160714-6D9073.jpg]

17. 
Nie jestem na pewno fotografem zwierzątek. Jakkolwiek bym na to nie patrzył to każde zwierzę uwiecznione na moich zdjęciach jeste efektem większego lub mniejszego fartu.
Szału nie ma ale ta wiewiórka pozowała mi wręcz podręcznikowo. Szkoda, że to nie jest orzeszek. 
Nie nadaje się do działu zwierzęta ale jako element opowieści z wakacji raczej tak.
Żona bardzo lubi to zdjęcie. Kobiety ..

[Obrazek: 20160922-143558-70D0264.jpg]

18. 
A to ciekawostka. To jeździ, to działa, to ciągneło wielką przyczepę z końmi. 
To jest ten moment, gdy nie zastanawiam się co będzie na zdjęciu, to jest ten moment gdy chcę TO mieć na zdjęciu. 
Jakkolwiek to warczy u burczy, dudni i mruczy.
Oczywiście z tego pojazdu wysiadł jakiś dziad borowy, zarośnięty i w obowiązkowych kowbojkach. Strach do takiego nawet podejść [Obrazek: wink.gif]
Na chaotycznym odrobinę kadrze jednak bestia jednak jest. Alaska to stan umysłu [Obrazek: wink.gif]

[Obrazek: 20160922-152416-70D0309.jpg]

19. 
Alaskańskie drogi. W większości utrzymane w dobrym stanie i bardzo często z malowniczymi widokami. Jedynie na północy gdzie nie ma aż tyle gór jedzie się w tunelu drzew. W niekończącym się lesie. 
Południe Alaski to za to drogi wśród gór a jeśli trzymamy się tych bardziej głównych to asfalt życzliwy nam będzie.

[Obrazek: 20160923-185922-6D9549.jpg]

20. 
Góry Wrangla robią wrażenie. Robią wrażenie z daleka, robią wrażenie z bliska. W połączeniu z barwami jesieni .. mmm .. po krótkim spacerze trafiliśmy na miejsce z takim widokiem. Przyznaję, że spędziliśmy chwilę czasu bezmyślnie gapiąc się w dal. Kto jest bez winy, niech pierwszy wyciągnie aparat .. ostatecznie jednak wyciągnąłem aparat.

[Obrazek: 20160924-111345-70D0357.jpg]

Odpowiedz
16. Wszystkie amerykańskie miasta są chyba takie same. Wszystkie są brzydkie. Oprócz ścisłego centrum.

18. Ja bym nie chciał tego auta mieć na zdjęciu.  JA BYM CHCIAŁ TO AUTO MIEĆ W GARAŻU Uśmiech

20. Piękne zdjęcie Uśmiech
Odpowiedz
W garażu by ci się nie zmieścił więc nie będzie ci żal JacJac
Światło i cień

Odpowiedz
Zmieściłby się. Mam duży garaż Uśmiech
Odpowiedz