Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulica + niebo. Wskazówki?
    Cześć, od kilku tygodni zacząłem interesować się fotografią i strzelać aparatem z manual'a bo nie lubię gdy aparat ustawia coś za mnie, wręcz mnie to irytuje. Dlatego staram się ustawiać wszystko sam. Ktoś da jakąś radę, co w tym zdjęciu mogło by być lepsze? Napewno latarnia jest przeswietlona ale nie potrafiłem akurat jej trochę mniej sciemnic bez użycia komputera.Co do gwiazd, było to wczesne zniknięcie słońca z horyzontu, dlatego jest ich tak nir wiele. Może jakas ocena? Napewno zachęciła by do dalszego fotografowania :-))
Dane: 
Czas naświetlania - 25,4s 
Przysłona - F3,4 choć ustawiona była na 3,26
ISO - 200
https://zapodaj.net/27a9f6a8e30cf.jpg.html   
Odpowiedz
A gdzie  foto ?
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz
Brak zdjęcia.  Smutny
Odpowiedz
Przez telefon nie mogłem dodać. Jest już link, natomiast obrazek nie chce się pokazać.
Odpowiedz
Bo może jest za duży  Smutny
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz
Ktoś coś powie na temat?
Odpowiedz
znaczy sie chciales miec jasniejsze niebo ale jednoczesnie latarnie mniej przeswietloną jak rozumiem z posta ?

chyba w tym przypadku pomogl by filtr szary połówkowy , zalozony w taki sposob aby maksymalne zaciemnienie padalo na obszr latarni , 

tak  ja bym to widzial :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
@kre4tywny ... masz 2 możliwosci to co napisał Tserga ... I ja tu widze softa 0,9 lub 1,2 GD. Ewentualnie 2 expozycji , pierwsze na niebo I druga na światła. Potem połáczone w Ps
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Po prostu zapytałem o Wasze opinie na temat jakości zdjęcia i proporcji światła. Jestem lajkiem,  i to co piszecie o "sofcie" i filtrze narazie nie jest mi znane. 
Co dodam, jeśli nie zzerkneliście na mój profil, to cykam zdjęcia kompaktem SX 510 HS z nakładką CHDK, dzięki niej w sumie, to zdjęcie wyszło takie jasne, bo przy oryginalnym czasie (max 15s)wychodziło bardzo ciemne. Dlatego, chyba nie będę miał okazji użyć tego filtra o którym wspominacie. 
Co do ekspozycji, rozumiem dwa zdjęcia i po prostu jedno ustawione punktowo w stronę nieba a drugie w stronę lampy, po czym zlaczyc je w ps. Muszę spróbować,  choć narazie pogoda nie dopisuje :-)
Odpowiedz
ooopsi , przynaje sie bez bicia , ze nie spojarzalem na puche jaka uzywasz , :-) 

w takim wypadku najszybcie chyba to tak jak opisal Elis , 

nie za bardzo rozumiem co masz na mysli "jedno punktowo w niebo , drugie punktowo w latarnie" 

chodzi o to abys ustawil puche na statywie i 
1 strzal z ekspozycja np 1 sekunda - bediesz mial nieprzeswietlone latarnie 
bez zmieniania polozenia aparatu 
2 strzal z ekspozycja np 30 sekund , bedziesz mial kompletnie przepalone obszary wokol latarni 

i potem wlasnie dlubaniina w np w photoshopie 

czy oczywiscie walnąłem z głowy dla opisania przykladu
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu