Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Roman1963]-pierwsza lustrzanka-nauka
coś z ostatniego wypadu w poszukiwaniu wiosny
92.    
93.    
94.
.jpg   1-IMG_2240-1.jpg (Rozmiar: 338.63 KB / Pobrań: 161)
95.    
96.    
Odpowiedz
97.dalsze poszukiwania wiosny

.jpg   1-IMG_2468-1.jpg (Rozmiar: 278.61 KB / Pobrań: 133)
98

.jpg   1-IMG_2470-1.jpg (Rozmiar: 302.99 KB / Pobrań: 130)
99.

.jpg   1-IMG_2477-1.jpg (Rozmiar: 222.28 KB / Pobrań: 132)
Odpowiedz
100.widok z Wisły Małej na Tatry odległosc ok 130km

101.widok z zapory Goczałkowickiej na Pilsko odległośc ok 50 km

102.

Odpowiedz
mam pytanko czy ktoś ma doświadczenie ze zdjęciami z chrztu ,i może coś doradzić np.jakim obiektywem robić fotki w czasie chrztu 
mam 50 1,4   50 1,8   kit 18-135  70-200 2,8
już patrzyłem za wypożyczeniem np.obiektywu sigma 17-50 2,8 (wstępnie zamówiony)
kościół dość jasny, myślę że jak będzie słonecznie to dałoby rade nawet tym 18-135
chce robić bez lampy , bo jeszcze jej nie rozgryzłem   Zawstydzony
czekam na jakieś podpowiedzi ,pozdr.Roman
Odpowiedz
Na Chrzcie musisz rozkminić wszystkie strategiczne momenty ceremonii. 
Jest ich kilka i właśnie wtedy musisz być gotowy (ustawiony z nastawami oraz miejscem strzelania).
Przed ceremonią dobrze jest udać się do xsiedza i zaanonsować swoją obecność z aparatem. Zazwyczaj nie ma nic przeciwko fotografowaniu, a i przychylnym okiem będzie patrzył na Twoje spacery przed ołtarzem. 
Rzadko (ale bądź świadomy) zdarza się ,że może zażądać od Ciebie certyfikatu niezbędnego do tego rodzaju fotografii. Wyrosłyby mu skrzydła, jakbyś okazał  specjalne zaświadczenie o odbyciu kursu dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego wydawane przez Kurię. Koszt 200 zł. 

Podczas polewania głowy, strzelaj na potęgę, rób zbliżenia i szerszy plan. Czasu mało.

Podczas mszy, staraj się wyłapać ciekawe zachowania malucha. 
Fotografuj także chrzestnych jak i dziadków. 

Co do obiektywów:
Przy Twoim cropie, fotografując bez lampy najlepiej sprawdziłaby się 50 1,4. 
Po pierwsze jest szansa na głębię ostrości, a po wtóre światło będzie Ci potrzebne. Warunkiem jednak jest sporo miejsca do fotografowania. No i oczywiście zoom w nogach.

Ten 17-50 2,8 jest dobrym rozwiązaniem (sam z niego korzystałem). Problem jest taki że te Tamrony potrafią "mydlić" na 2,8 (zależy od egzemplarza).
Przy tym obiektywie może być cienko ze światłem. Pamiętaj, że bezpieczne ISO dla 80d to wartość ok 1000, a  minimalny, bezpieczny czas dla 50mm to 1/80s.
Jeśli masz możliwość, wybierz się do kościoła wcześniej i zobacz czy warunki pozwolą na takie nastawy. 

Moim zdaniem z 70-200 nie skorzystasz. Zbyt wąsko i zbyt mało czasu.

18-135 - "ogniskowo" najprościej ale jakość średnia i bez lampy ciężka sprawa. Nie polecam - choć od bidy... (dobry wioślarz, to i na drzwiach popłynie) Oczko

Fajnym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby 17-50 2,8 + lampa, a na palnik założony dyfuzor lightsphere. Fantastyczne urządzenie do kościołów. 
Aparat w manual, lampa w TTL i zapominasz o problemie światła.  (trochę przymknij oko na to ostatnie zdanie) 

Zapewne Twój model nie będzie jedynym chrzczonym w tym dniu więc miej na uwadze, że fotografów będzie kilku, a pseudo fotografów 2x więcej. 
Pracuj tak aby sobie sobie nie przeszkadzać i uważaj na niechcianych pstrykaczy w kadrze. 

To tak z grubsza....  Oczko
Odpowiedz
70- 200 , przyda Ci sie najbardziej , te 50 tez napewno wykorzystasz, 
nie wiem czy masz 2 aparaty najlepiej podpiac jeden obiektyw pod jedna puche drugi pod druga (wyjscie idealne) 

wszystko zalezy jednak od kosciola, duzy/ maly , jasny / ciemny itd

nie wiem jak w PL ale lepiej za wczasu zapytaj ksiedza czy mozesz fotografowac, czy musisz miec jakies kursy porobione, 

ja zawsze ide do zakrystii i rozmwaiam z ksiedzem, aby wyczuc czy normalny czlowiek czy czub :-) , takie zycie, 

raz mi sie trafil ksiadz fotograf i o dziwo wtedy wyszly najlepsze zdjecia z chrztu jakie robilem a bylo ich juz troche :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Dzięki wielkie za rady  Uśmiech
nie ma problemu z robieniem zdjęć ,na dziś jesteśmy sami (ale chrzest dopiero 23.04)więc się moze cos zmienic.
kościół duży ,duże okna.
z tym 2 aparatem moze coś pomyśle ,pożycze od szwagra 60d i podepne do niego 70-200 a na swoj 50 1,4 
jeszcze raz dzieki
pozdr.Roman
Odpowiedz
Pomysł na drugi aparat jest dobry , bo masz  pewność że foty będą na pewno Duży uśmiech
Światło i cień

Odpowiedz
dziś całę popołudnie walczyłem z minikalibracją ,zrobiłem sobie tzw.kalibrator. z foccal2.2
i wreszcie się wziąłem za ff i bf   w moich szkiełkach,tak na poważnie
zacząłem robić tzw.mikrokalibracje w body
(dopiero doczytałem że można w 80d coś takiego robić,)
 (mozna tam ustawic mikrokalibracje do 40 obiektywow i zapisac)zawsze mówie czytać,czytać  Duży uśmiech
i wyszło mi że 50 1,8 jest ok
50 1,4 ma ff  ,troche się udało zminimalizować ale jeszcze jest 
18-135  tez udało sie wyregulowac i jest ok.
jeszcze mi został 70-200 ale to moze jutro sprawdze. Uśmiech
Odpowiedz
103.    
104.    
105.    
Odpowiedz