Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Roman1963]-pierwsza lustrzanka-nauka
Witam zakładam temat ,moja pierwsza lustrzanka ,pierwsze zdjęcia.
od paru tygodni dopiero poznaję coś innego niż tzw"Auto" zielone w aparacie
uczę się róznych ustawień aparatu,wstaję rano wcześnie,lub do pózna (wschody,zachody)zdjecia nocne itp.
pierwszy plus z nauki foto to,to że zacząłem wychodzić częściej z domu  Uśmiech (przedtem tylko samochodem),coraz dłuższe spacery(zakwasy,hehe) byłem na zlocie starych motocykli i robiłem dużo zdjęć z "kolanka"...ooo jak mnie nogi pózniej bolały,przy tym hobby można i tężyznę fizyczną podreperować.
to tyle w temacie ,zacznę tu wstawiać zdjęcia z mojej nauki fotografowania,i proszę o ocenę ,pomoc co poprawić, co żle., a może i dobrze.
zdjęcia zrobione Nikon colpix p900, canon eos 80d (18-135)
dzięki i pozdrawiam Roman.
Odpowiedz
Czekamy na zdjęcia i obserwujemy progres...
Odpowiedz
mam pytanko,gdzie najlepiej dawać zdjęcia ,ja mam np.na fotosik,może być czy polecacie coś innego?

jedno ze zdjęć z porannego wyjazdu

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wg. mnie dół trochę za ciemny, i za jasne słońce.  Do takich zdjęć, najlepiej używać filtru szarego połówkowego. Albo próbować zniwelować różnicę naświetlenia w programie do RAWów. Ale  lepszy filtr założony przed obiektyw.
Odpowiedz
zdjęcie nr1  to robione było na szybko,bez filtrów.i zrobione jeszcze kompaktem nikon p900 w jpg.
nr2 nicon p900

nr 3  zdjecie z rana   widok z balkonu   nikon p900 (myszołów na bali ze siana pod nim zając)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

.jpg   1-IMG_1012-002.JPG (Rozmiar: 342.99 KB / Pobrań: 358) 4.
Odpowiedz
kompozycje całkiem niezłe , popracuj troszczke na postprocessingiem Uśmiech
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
no własnie tej obróbki się uczę, na razie dpp 4,idzie jak po grudzie,ale powolutku się opanuje.
Odpowiedz

5.udało mi się "pstryknąć"3 motolotniarzy.
Odpowiedz
Miejsca obfotografowane ą niezłe, a i tematy też . Jeszcze musisz popracować nad kadrowaniem (a zwłaszcza tym w aparacie) i poza tym masz problemy z ostrością , pracuj nad sobą a wyniki będą i przyniosą ci zadowolenie  Duży uśmiech
Światło i cień

Odpowiedz