Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotografie ludzi wykonane podczas różnych eventów
(03-10-2016, 21:53:53)elviskajot napisał(a): Pomaranczowi ludzie ??? co cie natchnelo :O

Z szacunku nie majstrował przy fotce  Duży uśmiech
Światło i cień

Odpowiedz
Ja się dopiero uczę Lightrooma :-)
Odpowiedz
ciezko korygowac balans bieli na jpg i do tego takim malutkim 
tak czy owak , mala lekcja Uśmiech

aby skorygowac balans bieli , masz tzw "kroplomierz" klikasz na niego , a potem na zdjeciu wyszukuje wzglednie szarego pola, im plizej 18% szarosci tym lepiej, oczywiscie oko ludzkie nie jest w stanie odroznic 18% szarosci od no 25 % szarosci , wiec jezeli  nie uzywalo sie szarej karty trzeba poporstu poklikac na róznych szarosciach i sprawdzic jaki efekt sie uzyskuje 

pomijam juz fakt tego , ze aby zobaczyc jak faktycznie kolory wygladaja nalezy miec skalibrowany monitor :-) 

tak czy owak najlepiej zobrazuje to "schemat Gmocha" 

na twooim zdjeicu po wybraniu kroplomierza kliknąłem na wode wypływająca z fontanny (czerwona linia ) 
ale mozna tez bylo kliknac na pola oznaczone zielonymi liniami 

kolejna sprawa, popatrz na swoje zdjecie, nie denrwuje CIe ze slub podpiwrrający schody jest krzywy ? mozna go przeciez wyprostować (albo obrócic delikatnie obraz, albo zmienic delikatnie perspektywe) obro obrazu spowodowalby ze wszystko by nam sie obrocilo , wiec mierny efekt , ja poporstu delikatnie zmienilem perspektywe suwaiem zaznaczonym na niebiesko 

pelna rozdzielczosc tu:
http://fullres.photoeire.com/gmoch1.jpg

:-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
(04-09-2016, 09:36:32)raagoon napisał(a): 7: troche takie disco-polo fotografii odpustowej z tym okrągłym rozmyciem. nie znam obiektywu, który by potrafił tak rozmyć zdjęcie ..
A ja znam  program - win 10  Duży uśmiech
Światło i cień

Odpowiedz
(05-10-2016, 07:56:40)tsergairl napisał(a): ciezko korygowac balans bieli na jpg i do tego takim malutkim 
tak czy owak , mala lekcja Uśmiech

aby skorygowac balans bieli , masz tzw "kroplomierz" klikasz na niego , a potem na zdjeciu wyszukuje wzglednie szarego pola, im plizej 18% szarosci tym lepiej, oczywiscie oko ludzkie nie jest w stanie odroznic 18% szarosci od no 25 % szarosci , wiec jezeli  nie uzywalo sie szarej karty trzeba poporstu poklikac na róznych szarosciach i sprawdzic jaki efekt sie uzyskuje 

pomijam juz fakt tego , ze aby zobaczyc jak faktycznie kolory wygladaja nalezy miec skalibrowany monitor :-) 

tak czy owak najlepiej zobrazuje to "schemat Gmocha" 

na twooim zdjeicu po wybraniu kroplomierza kliknąłem na wode wypływająca z fontanny (czerwona linia ) 
ale mozna tez bylo kliknac na pola oznaczone zielonymi liniami 

kolejna sprawa, popatrz na swoje zdjecie, nie denrwuje CIe ze slub podpiwrrający schody jest krzywy ? mozna go przeciez wyprostować (albo obrócic delikatnie obraz, albo zmienic delikatnie perspektywe) obro obrazu spowodowalby ze wszystko by nam sie obrocilo , wiec mierny efekt , ja poporstu delikatnie zmienilem perspektywe suwaiem zaznaczonym na niebiesko 

pelna rozdzielczosc tu:
http://fullres.photoeire.com/gmoch1.jpg

:-)

Dziękuję za te rady :-)
Postaram się do nich stosować.

Rozumiem, że kalibrować monitor można tylko zewnętrzny?
W laptopie nie da się?
Odpowiedz
Da się w laptopie skalibrować monitor
Odpowiedz
21. Brat mojej Dziewczyny, Wiktor, fotka wykonana równo rok temu w Parku Praskim

[Obrazek: wiktor.jpg]
Odpowiedz
22. Moja Dziewczyna z siostrzeńcem i chrześniakiem Igorem

[Obrazek: IMG0637.jpg]

24. Drugi siostrzeniec mojej Dziewczyny, Karol

[Obrazek: IMG0662.jpg]
Odpowiedz
Błyskałeś fleszem 22i 24 zażółcone foty pewnie od światło odbite od ścian aż skóra zrobiła się żółtawa
Światło i cień

Odpowiedz
25. p. Arkadiusz Korytkowski - prezes Stowarzyszenia Świat Akordeonu, muzyk w zespole Senior-Vita z Łomży

[Obrazek: arkadiusz.jpg]

26. p. Michał Sawicki - viceprezes Stowarzyszenia Świat Akordeonu, "śpiewający akordeonista"

[Obrazek: michalsawicki.jpg]

27. p. Wiesław Nowosielski - akordeonista z Czarnej Białostockiej, Trio Akordeonowe AKORD

[Obrazek: wieslaw.jpg]
Odpowiedz