Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krajobrazy wypstrykane przeze mnie
Trudno się powstrzymać skoro fotografia stała sié ogòlnie dostępna i naciśnięcie spusty migawki nic nie kosztuje. Pozatym nie trzeba mieć nawet podstawowej wiedzy bo automatyka zrobi wszystko za nas. Dlatego tyle badziewiastych fotografi jest w necie wmyśl zasady " focić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej" i w dodatku każdy początkujący pstrykacz jest preświadczony że jest artystą bo mu puszka wypuściła jpg-A
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(24-07-2016, 20:15:18)elviskajot napisał(a):
Trudno się powstrzymać skoro fotografia stała sié ogòlnie dostępna i naciśnięcie spusty migawki nic nie kosztuje. Pozatym nie trzeba mieć nawet podstawowej wiedzy bo automatyka zrobi wszystko za nas. Dlatego tyle badziewiastych fotografi jest w necie wmyśl zasady " focić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej" i w dodatku każdy początkujący pstrykacz jest preświadczony że jest artystą bo mu puszka wypuściła jpg-A

Dlatego warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić. Posłuchać rad kolegów, a przede wszystkim przeczytać instrukcję swojego cudownego nabytku, jakim jest lustrzanka Duży uśmiech
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Przepraszam, że nie pisałem tyle czasu. Dziękuję Koledzy za te wszystkie fachowe rady. 
Póki co chyba się na razie wstrzymam z publikacją nowych zdjęć na forach (tym i drugim, na którym jest również MATIZZfoto).
I tak jak mi napisano - przeczytam instrukcję obslugi mojego Canona.
Odpowiedz
(25-07-2016, 07:02:52)dhpaulus napisał(a): Przepraszam, że nie pisałem tyle czasu. Dziękuję Koledzy za te wszystkie fachowe rady. 
Póki co chyba się na razie wstrzymam z publikacją nowych zdjęć na forach (tym i drugim, na którym jest również MATIZZfoto).

I tu i tam...jesteśmy po to, aby sobie pomagać i tłumaczyć co jest źle.

Wszystko po to, żebyś był świadomy swoich błędów i starał się ich unikać. 

Niepublikowanie, to nie jest dobry pomysł. Najlepiej uczysz się na błędach. 
Nie zrażaj się i analizuj w/w rady. 
Analizuj, wyciągaj wnioski, publikuj i czekaj na dalsze "wytyki" 

Każdy z nas usłyszał, co robi źle w swoich fotografiach. 
Normalna kolej rzeczy.
Odpowiedz
(25-07-2016, 07:02:52)dhpaulus napisał(a): Przepraszam, że nie pisałem tyle czasu. Dziękuję Koledzy za te wszystkie fachowe rady. 

dhpaulus – wręcz przeciwnie, powinieneś publikować swoje zdjęcia - może nie od razu w galerii fotograficznej, na początek na naszym forum, później, kto wie, może i w galerii  Uśmiech

Nie wiem jak jest na innych forach z krytyką i oceną, ale na naszym forum powinieneś pokazywać swoje prace. Tu koledzy są życzliwi i Ci zwrócą uwagę na błędy  – to jest dobry sposób na doskonalenie swojego warsztatu. Ważne żebyś wyciągał wnioski i starał się poprawić to co zepsułeś, inaczej się nie nauczysz. Nieśmiały  Jak to mawiają górale na stoku „jak sie nie wywrucis to sie nie naucys"  Duży uśmiech

Tak jak wcześniej pisałem, warto przeczytać instrukcję, jest tam sporo ważnych informacji co i jak ustawić. Wiem nie jest to ambitna lektura, ale warto przebrnąć do końca.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Pokazuj swoje zdjęcia. Tak jak napisano wyżej, tutaj ci każdy prawdę powie. Tu nie ma "bractwa wzajemnej adoracji", jakie można spotkać na innych forach Uśmiech

No i taka historia: Kiedyś dawno temu, na pewnym forum, koleś zamieścił zdjęcie. Zostało tak skrytykowane przez wszystkich, że na kolesiu nie pozostawiono suchej nitki. Potem się okazało, że gość był artysta, i to zdjęcie wygrało kilka konkursów Uśmiech
Odpowiedz
Czy jest progres?
Przedstawiam zdjęcie prosto z aparatu [9] (za pomocą Picasa wywołane z RAWu) oraz po obróbce na komputerze [10] (pomógł mi znajomy, który od kilku dni mi pomaga się uczyć, wiadomo - łatwiej jest jak ktoś się spotyka i tłumaczy face to face, niż czytać i być samoukiem). Kadr wykonany w czerwcu nad Śniardwami, obrobiony piątkowego popołudnia.

9.

[Obrazek: daefsgdhdsfa.JPG]

10.

USUNIETO ZE WZGLEDÓW REGULAMINOWYCH
Odpowiedz
'W czym ci pomògł znajomy ? W cropowaniu? Z puszki kadr lepszy
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Ogólnie w obróbce.
A co to znaczy Cropowanie?
Odpowiedz
9 lepsze. Cropowaniie to wycinanie fragmentu zdjęcia z całości.
Odpowiedz