Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym sie pobawić
Panowie, nie ma co kopii kruszyć - często (początkujący) użytkownicy forum zadają pytania mówiąc delikatnie mało precyzyjne, nie dokładne. Dlatego jest sprawą jasną, że w miarę możliwości trzeba odpowiedzieć szerzej na zadane pytanie.

Jeśli ktoś zapyta „czy obiektyw xxx jest dobry” zaraz pojawią się dodatkowe pytania – do czego, co fotografujesz itp. Dlatego można odpowiedzieć szerzej lub uniwersalnie (ogólnie). Jeśli pytający jest zainteresowany to sam powinien doprecyzować pytanie. I to by było na tyle Uśmiech 
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Po co bawić się suwaczkami ? Smutny. Ja odpalam PS-a wrzucam Action i mam profesjonalne fotki . Raagoon na còż uczyć się poprawnie naświetlać , przecież tam tyle tych przyciskòw pokręteł iguziczkòw do naciskania. Wrzucasz na taki zielono kwadracik I robisz Jak profesjonalista, a Tak Jak ponaciskasz to musisz Potem wròcić do ustawień fabrycznych bo ni Jak Nie można sie połapać co do czego Uśmiech. No wiem... Instrukcja ale to taká gruba I nudna lektura I pozatym po angielsku.
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(07-04-2016, 17:51:12)elviskajot napisał(a): Po co bawić się suwaczkami ? Smutny. Ja odpalam PS-a wrzucam Action i mam profesjonalne fotki . Raagoon na còż uczyć się poprawnie naświetlać , przecież tam tyle tych przyciskòw pokręteł iguziczkòw do naciskania. Wrzucasz na taki zielono kwadracik I robisz Jak profesjonalista, a Tak Jak ponaciskasz to musisz Potem wròcić do ustawień fabrycznych bo ni Jak Nie można sie połapać co do czego Uśmiech. No wiem... Instrukcja ale to taká gruba I nudna lektura I pozatym po angielsku.

Sowka, zacznij od robienia dobrych zdjęć, a PS zostaw na koniec. Nic tak nie ciszy jak dobrze wykonane zdjęcie - poprawne ustaw parametry w aparacie, przysłona, iso, czas naświetlenia, balans bieli -jest parę gotowych - światło dzienne, miejsce ocienione, pochmurny dzień, itd. masz tez zdefiniowany styl obrazu - standard, portret, krajobraz itp. Instrukcja to przyjaciel a nie wróg, więc potraktuj ją po przyjacielsku Duży uśmiech . Jak przestudiujesz instrukcję parę razy to wszystko wyda się prostsze, jeśli czegoś nie zrozumiesz to pytaj.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
(05-04-2016, 08:58:00)tsergairl napisał(a): Zrob zdjecie
rozciągnij histogram od lewej do prawej:

w LR

1) suwak Highlights na maks w lewo 
2) suwak Shadows na maks w prawo 
3) Suwak Whites - trzymajac ALT chwytasz suwak WHites (ekran zrobi sie czarny) i powolutku przesuwasz w prawo do momentu, az sie pojawia biale kropki, puszczasz suwak, puszczsz alt
4) Suwak Blacks - trzymajac ALT chwytasz suwak Black (ekran zrobi sie biały) i powolutku [przesuwasz suwak w lewo do momentu , az sie pojawi czarne kropki, jedziesz powolutki dalej aby tych kropek / pól / kresek czarnych bylo wiecej, puszczasz suwak, puszcasz alt 
5) podciagasz troszeczke suwak Clarity w prawo tylko bez przesady 
6) podciagnij torszeczke Vibrance w prawo, aby uleprzysz kolor 
7) suwak Sharpening - delikatnie w prawo aby podostrzyc obrazek 

i "włala" :-) 

w najnowaszym Lightroomie jest tez suwak DEHAZE, tory z automatu robi to co wyzej opisane, jednak manualne zrobienie daje niejednokrotnie lepsze efekty 

milej zabawy :-)

Hej dzięki za odpowiedz.
Co do dalszej dyskusji tutaj odnośnie światła itd, to raczej logiczne rzeczy wiec nie będę na ten temat sie rozpisywać i tłumaczyć Oczko

Wysłano z iPhone 6
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu