Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zamiast 1000d?
Pytanie 
Cześć, obecnie działam na 1000d + 50mm 1.8 i sporadycznie kitem Sigmy 18-200. Zdjęcia robię głównie portretowe. Długo już zastanawiam się nad zmianą korpusu. Tylko co chwila rozważam inną opcję. Najbardziej chciałabym 6d ale niestety pewnie jeszcze finansowo nie wydole, więc co polecicie w zamian? Kupić coś tańszego żeby trochę "przeskoczyć" to co mam teraz? 60d? Co sądzicie? Czy zacisnąć zęby i czekać na 6tke?
Odpowiedz
Powiedz, dlaczego chcesz mieć 6d? Czego oczekujesz od tego korpusu?
Odpowiedz
(31-03-2016, 07:49:24)MATIzz napisał(a): Powiedz, dlaczego chcesz mieć 6d? Czego oczekujesz od tego korpusu?

Chcę docelowo pełną klatkę. A pozostałe ktoś mi nawet tu na forum odradzal bo jak to uznał "woły robocze dla zawodowców" a takowym nie jestem. Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli w takim tkwie. Generalnie tak jak już napisałam głównie fot. Portretowa plus mam nadzieje zacząć nagrywać.
Odpowiedz
Lepiej kup sobie obiektywy i dalej używaj tej puchy.
Odpowiedz
NIe patrz na odpowiedz typu : to woły robocze !!!

Kup sobie puche najlepsza na jaka Cie stać , a potem dobieraj jeszcze lepsze szkla , 
jak walisz same portety , a nie chcesz robic jakis super dynamicznych scen, to kup sobie 5s m2, 
jednak uwazaj to pucha ktora sprawdzi sie w portetach i landszaftach , jednak jak bedziesz chcial złapac ganiające dziecko po podwórku , to moze byc roznie ;Oczko

sam uzywam te puche w studio i na wycieczkach :-) , ale do robienia fot mojego synka na rowerku to juz kiepsko
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
"Woły robocze" - to chyba w sensie że używają tego aparatu zawodowcy. Wg. mnie, kupno używki to loteria. To tak jak kupować używane auto w komisie.  "Panie, tym autem jeździła starsza kobieta tylko do kościoła".
Tylko jeździła codziennie po kiepskich drogach, do kościoła oddalonego o 200 km.
Odpowiedz
Zgadzam się z powyższą odpowiedzią. Nie warto kupować używany aparat, bo to jest jak kupowanie kota w worku. 
Poza tym ile chcesz kasy przeznaczyć na nowy sprzęt?
Odpowiedz
Cześć! Jeśli masz zamiar zacząć także nagrywać to może 70d? Niedoceniany korpus z b.fajnym śledzeniem af, w filmie b. użyteczny, punkty ostrości wybierasz dotykowo na wyświetlaczu, do reportażu rewelacja. A i do zdjęć 70d jest nieporównywalny względem 1000d. Miałem w rękach wszystkie w/w modele i tak jak ktoś tu wspominał na pewno najbardziej warto inwestować na początku w optykę, ale nie do 1000d, to jest naprawdę b.amatorski aparat.
Odpowiedz
jeśli kręci Cię ta zabawa: zainwestuj w szkła z głową i miej w pamięci, że będziesz chciał kiedyś przenieść się na pełną klatkę, więc najlepiej szkiełka EF, które potem bez problemu przeniesiesz na FF.

no i pytanie które już padło i tak właściwie w dużej mierze sam musisz potrafić sobie na nie odpowiedzieć: po co Ci pełna klatka?
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz