Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peterborough by night
Witam szanownych forumowiczy. To mój pierwszy post na tym forum. Coś w rodzaju przywitania.
Canon Powershot S5 IS.

1.
[Obrazek: raingold-05.jpg]

2.
[Obrazek: raingold-04.jpg]

3.
[Obrazek: raingold-03.jpg]

4.
[Obrazek: raingold-12.jpg]

5.
[Obrazek: raingold-11.jpg]

6.
[Obrazek: raingold-10.jpg]

7.
[Obrazek: raingold-08.jpg]

8.
[Obrazek: raingold-07.jpg]

Mam nadzieje iż nie zamęczył was swoimi wypocinami.
Odpowiedz
(05-10-2015, 23:08:25)Raingold napisał(a): Witam szanownych forumowiczy. To mój pierwszy post na tym forum. Coś w rodzaju przywitania.
Canon Powershot S5 IS.

...

Wow. Świetne naświetlenie. Podasz info, na jakich ustawieniach były robione?

PROSZE nie umieszczac zdjec w cytatach !!!
Odpowiedz
Wolał  bym w BW bo nie będzie widać obskurnego dominującego niebieskiego światła ,  
a wszystkie zdjęcia do dopracowania w programie graficznym choćby w GIMP-ie
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz
Heheh, Jurek i jego złote rady Oczko

Te niebieskie drzewa robią foty przecież, gdyby były 'normalne' to w tych zdjęciach nie byłoby nic kompletnie co choć przez chwilę nakazywałoby się przy nich zatrzymać.
Czwarte fajne całe. Pierwsze i drugie też fajne, ale przesadziłeś z obróbką. Z tych z niebieskimi drzewami to środkowe fajne. Piszę o kadrach, bo technicznie to one takie sobie są. Uważaj, żeby nie wypalać tak swiateł, bo się robią białe ostre, trudne do kontrolowania placki. Nie dowalaj tak kontrastu i nie wyostrzaj tak bardzo, bo momentami są przeostrzone te foty. Ogólnie mam wrażenie, że przeginasz z obróbką, no ale skoro Ci się tak podoba to tak rób.
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
Mnie też to niebieskie nieprzyjemnie bije po oczach.
Odpowiedz
(06-10-2015, 15:41:30)eleroo napisał(a): Heheh, Jurek i jego złote rady Oczko

Te niebieskie drzewa robią foty przecież, gdyby były 'normalne' to w tych zdjęciach nie byłoby nic kompletnie co choć przez chwilę nakazywałoby się przy nich zatrzymać.
Czwarte fajne całe. Pierwsze i drugie też fajne, ale przesadziłeś z obróbką. Z tych z niebieskimi drzewami to środkowe fajne. Piszę o kadrach, bo technicznie to one takie sobie są. Uważaj, żeby nie wypalać tak swiateł, bo się robią białe ostre, trudne do kontrolowania placki. Nie dowalaj tak kontrastu i nie wyostrzaj tak bardzo, bo momentami są przeostrzone te foty. Ogólnie mam wrażenie, że przeginasz z obróbką, no ale skoro Ci się tak podoba to tak rób.
Pisałem na szybko przed pracą  Duży uśmiech 
eleroo   -  Usuń  kolor i popatrz sobie na te foty
Światło i cień   /czyściciel-likwidator/

Odpowiedz
(06-10-2015, 08:05:47)izakordonek napisał(a):
(05-10-2015, 23:08:25)Raingold napisał(a): Witam szanownych forumowiczy. To mój pierwszy post na tym forum. Coś w rodzaju przywitania.
Canon Powershot S5 IS.

...

Wow. Świetne naświetlenie. Podasz info, na jakich ustawieniach były robione?

PROSZE nie umieszczac zdjec w cytatach !!!
Proszę bardzo: ISO=80, przysłona 1:8, czas naświetlania 15 sekund, ABW
(06-10-2015, 11:21:20)jurek napisał(a): Wolał  bym w BW bo nie będzie widać obskurnego dominującego niebieskiego światła ,  
a wszystkie zdjęcia do dopracowania w programie graficznym choćby w GIMP-ie
Używam innych programów do obróbki zdjęć. )))
(06-10-2015, 17:04:06)JacJac napisał(a): Mnie też to niebieskie nieprzyjemnie bije po oczach.

Przykro mi, że nie dostrzegliście iż jest to zwykłe podświetlenie drzew w centrum miasta. I nie zamierzam tego zmieniać.  Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie moimi pracami. Będą inne, w innych forach tematycznych, bo prac jest dużo.))

(06-10-2015, 15:41:30)eleroo napisał(a): ... Nie dowalaj tak kontrastu i nie wyostrzaj tak bardzo, bo momentami są przeostrzone te foty. Ogólnie mam wrażenie, że przeginasz z obróbką, no ale skoro Ci się tak podoba to tak rób.

Cała obróbka polega na kontrolowaniu przepaleń i horyzontu w lightroom'ie, następnie nieco poziomy i krzywe (kontrast liniowy), pomniejszanie obrazu dla publikacji w internecie, ostrzenie (maska wyostrzająca z minimalnym promieniem) niezbędne po pomniejszeniu i na końcu ramka w PS. To tyle z obróbki.
Odpowiedz
Raingold napisał(a):
(06-10-2015, 17:04:06)JacJac napisał(a): Mnie też to niebieskie nieprzyjemnie bije po oczach.
Przykro mi, że nie dostrzegliście iż jest to zwykłe podświetlenie drzew w centrum miasta. I nie zamierzam tego zmieniać.  Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie moimi pracami. Będą inne, w innych forach tematycznych, bo prac jest dużo.))

pozwolę sobie zacytować fragment aby wyłuskać do czego się odnosi moja odpowiedź.

kolegom nie chodziło zapewne o to, że kolor niebieski dominuje na zdjęciu, bo ja akurat widzę, że to światła otoczenia.
zapewne chodzi o intensywność tego niebieskiego. razi on po oczach jakby mu suwakiem za mocno nasycenia dowalono. widać to szczególnie na trzech ostatnich zdjęciach.
wygląda to odrobinę nienaturalnie po prostu.

zdjęcia są przyzwoite ale szału nie ma. gdzieniegdzie można by popracować nad kadrowaniem. 
prosi się też o odrobinę większa wartość przysłony. prosi się też o inną godzinę robienia tych zdjęć aby niebo nie zawsze było takie ciemne.

z ciekawości: co to jest kontrolowanie przepaleń? jeśli przepaliłeś zdjęcie na etapie naciskania migawki to co chcesz kontrolować w LR? Oczko
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Minimalizuję je wartościami "Ekspozycji" i "Highlights". Nie twierdzę iż całkowicie usuwam tylko nieco minimalizuję.
Odpowiedz
To widać, że to jest podświetlenie. Ale, Ragoon to już wyjaśnił Uśmiech ten niebieski bije po oczach. Niech sobie będzie, taka jego natura, ale dlaczego taki zabójczy dla oczu ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu