Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CR2 w LT5 O.K., w CS6 mydło.
(16-09-2015, 14:15:00)kain napisał(a): Dosza Marysi zaczynasz się ośmieszać jakie to są lepsze źrodła niż oficjalny kanał ewangelistów Adobe?
Jeśli jakiegoś nie znasz osobiście Uśmiech
Masz jakiś papier na to ze Twoja wiedza przewyższa wiedzę ewangelistów Adobe.  

P.S. Dla mnie EOT
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no i dobrze, ze eot, gdyz zabierasz glos w sprawie o ktorej nie bardzo masz pojecie.

to dziala dokladnie tak jak pisalem

jesli modul ACR w Ps-sie jest kompatybilny z Lr i jest w stanie wykonac wszelkie funkcje to:
wysylajac ustawiony obraz w LR zostaja przejete natawy z LR do ACR ps-a i obraz zostaje tam renderowany do RGB

jesli modul ACR w Ps nie jest kompatybilny z LR i nie jest w stanie wykonac wszystkih funkcji to:
wysylajac obraz z LR do Ps program sie pyta , czy renderowac w LR , czy korzystac w wolarki Psa na defaultowych ustawieniach. ( vide zalaczone wczesniej przez mnie zrzuty ekranu)
w tym wypadku nalezy obraz renderowac do RGB w LR i on zostanie odeslany do modulu RGB w Ps-sie.

nie ma roznic w zakresie jakosci obrazu , w obu przypadkach obraz RGB powstaje w ten sam sposob .

Pytajacy nie zapodal , ze nalezy obraz renderowac i zostal wylsny raw do wywolania w PS-sie . Ma nikompatybilny ACR z tym jaki uzywa w LTR,
co nie przeszkadza na odesalnie obrazu bezposrednio z LR do PS ale trzeba tylko zazanaczyc renderowanie - jedyna roznica praktyczna.
Odpowiedz
(16-09-2015, 16:01:12)kain napisał(a): 1. Dołącz profil
2. Użyj przeglądarki która używa profili
3. Wyłącz z porównania windowsowski podgląd zdjeć bo nie potrafi używać profili.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok siadłem przed kompem to rozwinę ;-)

W linku poniżej możesz sprawdzić, czy Twoja przeglądarka wspiera Icc
http://cameratico.com/tools/web-browser-...ment-test/

W skrócie Safari wspiera icc v2 i v4 (ale nie elementy stron)
Chrome wspiera od wersji 16 (ale z tego co wiem tylko na OSX)
IE wspiera ICC od wersji 9 ale nie uwzględnia w tym profilu monitora (czyli tak jakby nie wspierał)
Firefox od wersji 8 wspiera ICC v4

Windowsowy podgląd nie obsługuje profili kolorów więc wyświetli losowy obraz wiec zupełnie się tym nie przejmuj.

Więc można zrobić wiele trzeba tylko mieć elementarną wiedzę w temacie ;-)
Odpowiedz
(16-09-2015, 14:05:08)JacJac napisał(a): Nie wiem gdzie to jest ta "foto/obrobka / w ps."  Używam angielskiej wersji.

ctrl+E
Odpowiedz
(16-09-2015, 14:05:08)JacJac napisał(a): Nie wiem gdzie to jest ta "foto/obrobka / w ps."  Używam angielskiej wersji.

Bo to nie w Ps tylko w Lr ;-) I chodzi o edit in PS ... ale troszkę zajeło mi rozszyfrowanie eksperckiej mowy ;-)
Odpowiedz
Zawsze tak robie. Edit to Photoshop. To co pisalem na poczatku. I obraz w PSie jest identyczny jak w LR. Nawet gdy zrobie glupoty suwakami w LR.
Ale kain mozesz miec racje. Jutro jak bede w domu, to sprawdze, przypomnialem sobie ze nie dolaczylem profilu. Zawsze dolaczalem a teraz zapomnialem. Pierwszy raz robilem takie delikatne szarosci, dlatego to zauwazylem.
Dusza Marysi, powinienes zauwazyc roznice, bo jedno ze zdjec rozjasnialem w PSie, zeby zasymulowac wyglad jaki mam w LR i PSie.
Odpowiedz
(16-09-2015, 18:52:37)JacJac napisał(a): Zawsze tak robie. Edit to Photoshop. To co pisalem na poczatku. I obraz w PSie jest identyczny jak w LR. Nawet gdy zrobie glupoty suwakami w LR.
Ale kain mozesz miec racje. Jutro jak bede w domu, to sprawdze, przypomnialem sobie ze nie dolaczylem profilu. Zawsze dolaczalem a teraz zapomnialem. Pierwszy raz robilem takie delikatne szarosci, dlatego to zauwazylem.
Dusza Marysi, powinienes zauwazyc roznice, bo jedno ze zdjec rozjasnialem w PSie, zeby zasymulowac wyglad jaki mam w LR i PSie.

jezeli acr w ps-ie nie jest w stanie wykonac polecen jakie zadales w obrobce LR to nalezy zrenderowac w LR i do PS zostanie przeniesiony obraz RGB.
Jesli sie nie zrenderuje w LR to acr to zrobi z nastawymi defaultowymi - to byl najprawdopodobnie przypadek pytajacego.

jezeli u siebie masz dokladnie ten sam obraz z LT jak i z PS tzn nastawy z LT zostaly odczytane przez ACR ps-a i w tymze acr zostal obraz zrenderowany do RGB i przekatzany do PS w celu dlaszej obrobki w RGB.

jezeli chodzi o roznice w obu zdjeciach to tlo widze identyczne , dol zdjcia tez , gorna deska ( ?) jest ciut jasniejsza , ale w czym problem ?
Mozesz blizej opisac ?
Odpowiedz
Dol zdjecia. Tlo na dole, tu gdzie sa plamki kurzu. W LR i PS sa delikatne przejscia tonalne. Ale tak jak pisalem, nie dolaczylem profilu. Jutro sprawdze.
Piszesz ze acr odczytuje ustswienia z LR. Ale jak odczytuje skoro w PS nie mam wgranego obslugujacego Canona 6D ?
Odpowiedz
(16-09-2015, 19:20:48)JacJac napisał(a): Piszesz ze acr odczytuje ustswienia z LR. Ale jak odczytuje skoro w PS nie mam wgranego obslugujacego Canona 6D ?

Zaczął batalię od dokładnie przeciwnego stwierdzenia aby było zabawniej :-) 

Jeśli Camera Raw nie jest zgodna z wersją Lr to z automatu wypycha plik w Tiffie jak są zgodne to zczytuje dane z XMl'a.
Odpowiedz
(16-09-2015, 19:20:48)JacJac napisał(a): Dol zdjecia. Tlo na dole, tu gdzie sa plamki kurzu. W LR i PS sa delikatne przejscia tonalne. Ale tak jak pisalem, nie dolaczylem profilu. Jutro sprawdze.
Piszesz ze acr odczytuje ustswienia z LR. Ale jak odczytuje skoro w PS nie mam wgranego obslugujacego Canona 6D ?

ja nie widze roznicy w tle , monitor mam sredniej klasy eizo kalibrowany.

odnosnie Twojego pytania jesli wciskacz ctrl+E to pojawia sie okno dialogowe ( chyba, ze masz zaptaszkowane nie otwieraj) a w nim wybor jeden z trzech :
otwieraj w ps z renderowaniem , otwieraj kopie , otwieraj oryginal . dla opcji 2 i 3 nie zostaja przeniesione nastawy z LT..
nie jest wykluczone ze masz nastawione w LT na stale opcje 1 o czym nawet nie wiesz.
ale temu nalezaloby sie dokladniej przyjrzec - tutaj szukalbym wyjasnienia.

Pytajacy nie mial zazaaczonego renderowania , dlatego nastawy z LT nie zostaly przeniesione.
Odpowiedz
Nie pojawiaja mi sie zadne opcje. A otwieram kursor na miniature, prawy przycisk myszy, klik, i otwiera sie menu. M.inymi jest Edit in Photoshop.  M. innymi, bo mogę otworzyc też w innym programie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu