Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eos 760D
Witam. Jestem nowy. To mój pierwszy post i kieruje to do znawców fotografii lub użytkowników ww canona. Jestem nim zainteresowany i chciałbym wiedzieć czy jest to dobra inwestycja. Jakie są wady i zalety tego aparatu z punktu widzenia użytkownika i czy może lepiej kupić coś innego. Dodam że biorę nowej i w takim budżecie szukam.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(02-09-2015, 12:39:12)Mateusz01 napisał(a): Witam. Jestem nowy. To mój pierwszy post i kieruje to do znawców fotografii lub użytkowników ww canona. Jestem nim zainteresowany i chciałbym wiedzieć czy jest to dobra inwestycja. Jakie są wady i zalety tego aparatu z punktu widzenia użytkownika i czy może lepiej kupić coś innego. Dodam że biorę nowej i w takim budżecie szukam.

podstawowe pytanie na jaki Format matrycy sie decydujesz - to implikuje jakosc zdjec w przyszlosci.

do wyboru masz:
kompakty i matryce o wielkosci do 1 - go cala
4/3 , m 4/3
aps, dx
ff

wsrod aparatow canona mozna podzielic handlowo na

najnizsza Polka ; c XXXX
niska Polka ; cXXX
srednia Polka : CXX
wysoka Polka: C X
najwyzsza Polka ; C X dx

a wiec wsrod aparatow canona c760 zaliczany jest do" polki" niskiej - co nie znaczy ze nie mozna nim zrobic rownie dobrych zdjec jak aparatem z polki najwyzszej - wszystko zalezy od warunkow zdjeciowych , jaki motyw fotografujesz i od umiejetnosci fofotgrafa.
Te najlepsze aparaty daja lepsza zdjecia w trudniejszych warunkach - np przy braku swiatla , Sport itp.
w sloneczny dzien na plazy dostaniesz ze wszytskich w praktyce zdjecia takiej samej jakosci.

c760 to ostatni model canona z tej polki i nic lepszego nie oferuje.
dopiero drpozzsze c70 Maja nieco wiekszy potenjal , ale i tak mozna nim zepsuc zdjecia.

doswiadczenia sa takie , ze jak bedziesz umial robic zdjecia , takimi beda. to nie aparat robi zdjecia tylko fotograf aparatem.
mozesz nim zrobic wspaniale ujecia , albo beznadziejne knoty.
Sam aparat jest wystarczajaco dobry , raczej rzadko bedzie Cie ograniczal.

jesli nie zamierzasz sie zajmowac intensywniej fotografia to jest b. dobry.
gdybys chcail powazniej to najelpiej kupic Format FF.

Aktualnie lepsza jakosc obrazowania daja matryce stosowane w aparatach Nikon niz canona , wiec warto zastanowic sie nad wyborem systemu. Moim zdaniem tak bedzie przez najblizszych co najmniej 10 lat - na co wskazuja inwestycje poczynione w kierunku rozwoju matryc u konkurencji canona.

wybierajac 760 nie popelnisz bledu - to tak jakbys wsrod samochodow wybieral tanszego japonczyka - nie za bardzo sie jest o co przyczepic , ale tam gdzie japonczyk nie daje rady , dopiero zaczynaja zyc BMW i mercedesy.
Odpowiedz
Nie interesują mnie ff. Aparat będzie wykorzystywany do robienia zdjęć makijażu a także jako aparat na co dzień oraz do filmowania różnych wypadów góry i inne. Przedział za samo body wychodził do ok 2500. Zainteresowała mnie wypowiedz ze nikon poczynił inwestycje i ze przez najbliższe 10 lat będą mieli handicap nad konkurencją. Można to rozwinac?

Odpowiedz
(03-09-2015, 06:29:41)Mateusz01 napisał(a): Nie interesują mnie ff. Aparat będzie wykorzystywany do robienia zdjęć makijażu a także jako aparat na co dzień oraz do filmowania różnych wypadów góry i inne. Przedział za samo body wychodził do ok 2500. Zainteresowała mnie wypowiedz ze nikon poczynił inwestycje i ze przez najbliższe 10 lat będą mieli handicap nad konkurencją. Można to rozwinac?

do tego celu 760 jest wystrczajaco dobry - jak kazdy inny aparat.
jak " bedzie wychodzil" makijaz na zdjeciu bedzie zalezec nie od aparatu a od umiejtnosci fotografujacego.
zelezy tez duzo od tego jak chcesz prezentowac zdjecia - jesli w sieci lub niewielie wydruki to nie bedzie zadnych problemow jakosciowych pod warunkiem, ze bedzie aparat+ obiektyw prowidlowo ostrzyl ( moze byc wymagana kalibracja , ale nie musi)

Nikon stosuje w lepszych aparatach matryce sony. aktualnie sa one lepsze od wlasnych matryc canona.
sony zapowiedzial dalsze inwestycje na rozwoj matryc w wysokosci 4 miliardow ( !!!!) dolarow. Nikt inny w branzy Foto nie jest w stanie tyle zainwestowac. Oznacza to , ze nikt nie dorowna w najblizszym czasie jakoscia obrazowania matrycom sony.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz. Poczytam o tych instytucjach i inwestycjach jeszcze gdzieś w necie. Może jeszcze odezwie się jakiś użytkownik ww aparatu i przedstawi jego wady i zalety.

Odpowiedz
(03-09-2015, 07:34:03)Mateusz01 napisał(a): Dzięki za odpowiedz. Poczytam o tych instytucjach i inwestycjach jeszcze gdzieś w necie. Może jeszcze odezwie się jakiś użytkownik ww aparatu i przedstawi jego wady i zalety.

nie ma aparatu bez Jakis tam wad i bez jakims tam zalet.
rowniez znajdziesz w c760 wady . to czego nie ma , a jest w innych aparatach nie jest wlasciwie wada.

czlowiek jako istota rozumna jest w stanie nauczyc sie te wady omijac.

w praktyce jedyna uciazliwa wada aparatow serii cxxx byl niezbyt dokladny System AF , ktorego nie dalo sie skorygowac samodzielnie z poziomu aparatu. oznacza to, ze jest loteria , czy kazdy nowo zakupiony obiektyw bedzie dobrze ostrzyl , czy tez trzeba odeslac do warsztatu zaraz po zakupie w celu zrobienia kalibracji.
w wyzszych puszkach mozna to zrobic samemu - wprowadzic poprawke przez Software aparatu.

to byly jedyna , praktycznie odczuwalna slabosc serii xxx. jakosc obrazowania jest bez zarzutu , choc trzeba przyznac ze Nikon kryje wiekszy zakres tonalny, co w niektorych sytuacjach zdjeciowych ( nie kazdej) daje lepsze wyniki ( brak przepalow w szczytowych swiatlach , wiecej szczegolow w cieniach , mniejszy banding , szum ) .

wszystkie aktualne aparaty cyfrowe potrafia dac bardzo dobry obraz , jesli jest matryca o mniejszym zakresie tonalnym , wymaga to czasami od fotografa specjalnych zabiegow obrobczych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu