Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canon 6d vs Nikon g610
Koledzy,
W chwili obecnej fotografuję Fujifilm X-T1, ale potrzebuję jeszcze pełną klatkę. W grę wchodzi tylko entry level, bo szkoda mi pieniędzy na profesjonalną półkę. Aparat ma być głównie do krajobrazów, w znacznie mniejszym stopniu krajobraz miejski, sporadycznie inne dziedziny fotografii.
Trzymając się kryterium, które wcześniej wymieniłem...Wybór na rynku jest, jest między Canonem 6d, a Nikonem d610.
Oglądając wszelkiego rodzaju testy, d610 wygrywa z 6d, w prawie wszystkich testach, a mimo to 6d, ma swoich nabywców i zadowolonych użytkowników.
Czas na pytanie do użytkowników 6d. Czym kierowaliście się, wybierając 6d, pomimo, że w testach wpada gorzej od d610 i czy nie żałujecie swojego wyboru ?
Odpowiedz
U mnie wybór był prosty. Jako że posiadam obiektywy i akcesoria do Canona, nie miałem innego wyboru Uśmiech
Puszka to tylko szczyt góry lodowej. Kupuje się system.
Odpowiedz
(22-08-2015, 18:34:36)JacJac napisał(a): U mnie wybór był prosty. Jako że posiadam obiektywy i akcesoria do Canona, nie miałem innego wyboru Uśmiech
Puszka to tylko szczyt góry lodowej. Kupuje się system.

Bardzo słuszna uwaga. Ja, co prawda nie posiadam szkieł ani canona, ani nikona, stoję dopiero przed decyzją. Ale czytając test obiektywów canona i nikona, patrząc na ich ceny i na asortyment, skłaniam się ku canonowi.
Odpowiedz
Mam 6D bo przesiadłem się z 60D I majác 4 szkła L Canona Nie było sensu brać rozwodu z Canonem. Jestem bardzo usatysfakcjonowany jakościá obrazka I być może jest to zasługá szkieł z gòrnej pòłki. Jeśli w testach Nikoś bike 6D to wybòr jest oczywista zwłaszcza że Nie jesteś zwiázany osprzetem z żadná marká. Wiedz tylko że najlepsza puszká Nie zdziała wiele gdy bédziesz dokręcał do niej słoiki. I tu jest tak że Nikon produkuje lepsze puszki ale  Canon ma lepsze szkła.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(22-08-2015, 19:06:57)elviskajot napisał(a): Mam 6D bo przesiadłem się z 60D I majác 4 szkła L Canona Nie było sensu brać rozwodu z Canonem. Jestem bardzo usatysfakcjonowany jakościá obrazka I być może jest to zasługá szkieł z gòrnej pòłki. Jeśli w testach Nikoś bike 6D to wybòr jest oczywista zwłaszcza że Nie jesteś zwiázany osprzetem z żadná marká. Wiedz tylko że najlepsza puszká Nie zdziała wiele gdy bédziesz dokręcał do niej słoiki. I tu jest tak że Nikon produkuje lepsze puszki ale  Canon ma lepsze szkła.

Decyzja o pozostaniu z systemem, w którym już się tkwi, jest jak najbardziej zrozumiała. Jeśli zaś, chodzi o obiektywy, sądzę, że w dobie fotografii analogowej, rzeczywiście miały decydujący głos, jeśli chodzi o jakość obrazu (choć nie tylko, bo i obróbka chemiczna, i obiektyw w powiększalniku, jakość filmów, papierów itd...), teraz w dobie fotografii cyfrowej, sytuacja nieco się skomplikowała, ale jestem skłonny przychylić się do tezy, że rzeczywiście, celować w obiektywy w wyższych półek, nawet kosztem tańszego body...
Odpowiedz
Tak właśnie myśli większość fotografikòw dbajácych o doskonałość obrazka. W dzisiejszych czasach wiele obiektywòw type "słoik" jest ogòlnodostępnych ,wykonanych z Nie najlepszych soczewek w plastikowych obudowach I bagnetem plastikowym ktòry telepie jak w wicu o traktorzyście Oczko. Szkła typu L-series sá Nie plastikowym jak filthy z R39 tylko selekcjonowane szkło ktòre ma rozdzielczośč perfekcyjnà. W analogach Nie było tego rozdziału na szkła budzetowe I seria L ... One wszystkie trzymały jakość gdyż fotografia była dziedziná elitarná a puszki wykonanie były Nie z plastic fantastic. Dziś w wyścigu o kase wypuszcza się wiele masuwek  co czyni fotografie dostępnà dla każdego , a na dodatek jest funkcja "zielony kwadracik " I oprogramowanie w puszce by każdy psuj uważał się za mistrza Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(22-08-2015, 19:32:58)Fausto napisał(a): teraz w dobie fotografii cyfrowej, sytuacja nieco się skomplikowała, ale jestem skłonny przychylić się do tezy, że rzeczywiście, celować w obiektywy w wyższych półek, nawet kosztem tańszego body...

nie mozna jednoznacznie odpowiedziec .
moje doswiadczenie jest nastepujace - za wynik koncowy biorac pod uwage tylko asepkt techniczny odpowiada w ok 20% obiektyw , w okolo 30 % matryca w okolo 50 % obrobka , czyli przeliczenia.

canon w rozwoju matryc zatrzymal sie przed okolo 9 laty.
Nikon stosuje matryce Sony , ktore aktualnie naleza do najlepszych na rynku.

ale wszystko zalezy od tego co fotografujesz.
w okreslonych motywach nie widac roznicy pomiedzy obrazowaniem matryc sony/nikon a conona w innych widac i to bardzo wyraznie.

canon daje obraz b. dobry , nikon - jeszcze lepszy.
roznica glownie w zakresie rozpietosci tonalnej .
widac te roznice w przypadku motywow o dozej rozpietosci tonalnej.

jesli nie dokonales jeszcze wyboru , to nie jest za pozno.
Odpowiedz
(24-08-2015, 06:38:40)Dusza Marysi napisał(a):
(22-08-2015, 19:32:58)Fausto napisał(a): teraz w dobie fotografii cyfrowej, sytuacja nieco się skomplikowała, ale jestem skłonny przychylić się do tezy, że rzeczywiście, celować w obiektywy w wyższych półek, nawet kosztem tańszego body...

nie mozna jednoznacznie odpowiedziec .
moje doswiadczenie jest nastepujace - za wynik koncowy biorac pod uwage tylko asepkt techniczny odpowiada w ok 20% obiektyw , w okolo 30 % matryca w okolo 50 % obrobka , czyli przeliczenia.

canon w rozwoju matryc  zatrzymal sie przed okolo 9 laty.
Nikon stosuje matryce Sony , ktore aktualnie naleza do najlepszych na rynku.

ale wszystko zalezy od tego co fotografujesz.
w okreslonych motywach nie widac roznicy pomiedzy obrazowaniem matryc sony/nikon a conona w innych widac i to bardzo wyraznie.

canon daje obraz b. dobry , nikon - jeszcze lepszy.
roznica glownie w zakresie rozpietosci tonalnej .
widac te roznice w przypadku motywow o dozej rozpietosci tonalnej.

jesli nie dokonales jeszcze wyboru , to nie jest za pozno.
Jak już napisałem w pierwszym poście, moje fotografowanie, to głównie krajobraz, znacznie rzadziej krajobraz miejski, inne dziedziny zupełnie sporadycznie.
Właśnie, zauważyłem, że we wszystkich testach, poruszają różnicę w rozpiętości tonalnej na korzyść nikona, ale nigdzie nie spotkałem zdjęcie tego samego motywu, na którym tę różnicę było by widać. Znasz może jakieś miejsce w sieci, gdzie były takie porównania robione ?
Widziałem, natomiast jakieś testy, w których były porównywane...nie pamiętam jak to nazwać...ciemne (niskie) prądy, czy jakoś tak się to nazywało. Po prostu czarny obraz z szumem. I tutaj, rzeczywiście Nikon bez żadnych wątpliwości górował nad Canonem. Nie wiem tylko, czy ten parametr ma jakieś znaczenie praktyczne, czy tylko "laboratoryjne"...
Co prawda, nie piszesz tego wprost, ale po "klimacie" Twojej wypowiedzi, odczuwam, że skłaniasz się ku Nikonowi ?
Jeśli chodzi o mnie, to decyzja nie podjęta i sprawa wyboru wciąż otwarta, choć nie ukrywam, że życzliwszym okiem patrzę na Canona, głównie, ze względu na asortyment i trochę niższe ceny obiektywów...
Odpowiedz
(24-08-2015, 08:24:04)Fausto napisał(a): Co prawda, nie piszesz tego wprost, ale po "klimacie" Twojej wypowiedzi, odczuwam, że skłaniasz się ku Nikonowi ?
Jeśli chodzi o mnie, to decyzja nie podjęta i sprawa wyboru wciąż otwarta, choć nie ukrywam, że życzliwszym okiem patrzę na Canona, głównie, ze względu na asortyment i trochę niższe ceny obiektywów...

Tak
ku nikonowi

mialem dlugi czas n800 i c5mk2 rownoczesnie.
jednak N dawal lepsze odwzorowanie szczegolnie w zakresie rozpietosci tonalnej - czyli krajobraz , ktory w sloncu lub nocy ma duza rozpietosc tonalna.

sprzedalem n800 aby kupic n810 , lecz jakos jeszcze tego nie zrobilem , chwilowo mam tylko c5mk2

za pomoca canona pokryjesz tez duza rozpietosc tonalna , ale wymaga to specjalnych zabiegow , obrobki , wielokrotnego naswietlenia itd , itp
canonem da sie uzyskac wspaniale wyniki , N w trudnych warunkach oswietleniowych pozwala jednak na uzyskanie lepszych wynikow w latwiejszy sposob.

Sony przed laty zainwestowal 1 miliard usd w matryce i wyniki tego sa widoczne.
aktualnie zapowiada dalsze inwestycje w wysokosci 4 miliardow usd - oznacza to ze w najblizeszej przyszlosci karty rozdawal bedzie sony , a tym samym nikon , ktory stosuje matryce sony.

jesli punkt ciezkosci masz w krajobrazie to jednak sklanialbym sie ku nikonowi.
nie popelnilbys bledu kupujac canona 6 d , ale nikon jednak obrazuje aktualnie troche lepiej.

Obiektywy canona sa swietne , ale piekielnie drogie. te dobre obiektywy kosztuja ok 8000 pln.
Sigma produkuje serie A polowe tansza od canona i aktualnie lepiej rysujace od wiekszosci canonow , podchodza one rowniez do nikona.-
tak wiec i do nikona da sie dobrac najlepsza aktualnie dostepna optyke.

jesli chcialbys najwyzszej mozliwej jakosci to trzeba dobierac stalki , a tutaj sigma ma bodaj najlepszea przy tym duzo tansze od canonowskich.

canon ma wlasciwie przestarzale matryce , choc wciaz dobrze obrazujace , nikon ma jednak lepsze.
im gorsze warunki zdjeciowe , tym bardziej widoczne roznice na korzysc N.
Odpowiedz
(24-08-2015, 08:51:04)Dusza Marysi napisał(a):
(24-08-2015, 08:24:04)Fausto napisał(a): A mógłbyś napisać coś więcej o tych obiektywach sigmy Art ? Jak one mają się do sigmy EX ? O co tu chodzi ? Na czym polega różnica ? Bo zauważyłem, że nie ma sigmy jednocześnie A i EX. Jest albo A, albo EX. Czy one są lepsze jedne od drugich ?

Co prawda, nie piszesz tego wprost, ale po "klimacie" Twojej wypowiedzi, odczuwam, że skłaniasz się ku Nikonowi ?

Tak
ku nikonowi

mialem dlugi czas n800 i c5mk2 rownoczesnie.
jednak N dawal lepsze odwzorowanie szczegolnie w zakresie rozpietosci tonalnej - czyli krajobraz , ktory w sloncu lub nocy ma duza rozpietosc tonalna.

sprzedalem n800 aby kupic n810 , lecz jakos jeszcze tego  nie zrobilem , chwilowo mam tylko c5mk2

za pomoca canona pokryjesz tez duza rozpietosc tonalna , ale wymaga to specjalnych zabiegow , obrobki , wielokrotnego naswietlenia itd , itp
canonem da sie uzyskac wspaniale wyniki , N w trudnych warunkach oswietleniowych pozwala jednak na uzyskanie lepszych wynikow w latwiejszy sposob.

Sony przed laty zainwestowal 1 miliard usd w matryce i wyniki tego sa widoczne.
aktualnie zapowiada dalsze inwestycje w wysokosci 4 miliardow usd - oznacza to ze w najblizeszej przyszlosci karty rozdawal bedzie sony , a tym samym nikon , ktory stosuje matryce sony.

jesli punkt ciezkosci masz w krajobrazie  to jednak sklanialbym sie ku nikonowi.
nie popelnilbys bledu kupujac canona 6 d , ale nikon jednak obrazuje aktualnie troche lepiej.

Obiektywy   canona sa  swietne , ale piekielnie drogie. te dobre obiektywy kosztuja ok 8000 pln.
Sigma  produkuje serie A  polowe tansza od canona i aktualnie lepiej rysujace od wiekszosci canonow , podchodza one rowniez do nikona.-
tak wiec i do nikona da sie dobrac najlepsza aktualnie dostepna optyke.

jesli chcialbys najwyzszej mozliwej jakosci to trzeba dobierac stalki , a tutaj sigma ma bodaj  najlepszea przy tym duzo tansze od canonowskich.

canon ma wlasciwie przestarzale matryce , choc wciaz dobrze obrazujace , nikon ma jednak lepsze.
im gorsze warunki zdjeciowe , tym bardziej widoczne roznice na korzysc N.
Odpowiedz