Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Używanie drona w przestrzeniach publicznych - dyskusja otwarta.
(02-08-2015, 00:16:54)JacJac napisał(a): Ale za jazde po pijanemu, za gwalt czy inne sa kary. Ktos kto wsiada pijany do samochodu wie ze jest to zabronione, i powinien liczyc sie z kara. 
Ciezko mi sobie wyobrazic wolna amerykanke z pilotowaniem dronow. 
Zalew chinskiego g....a, ktore wpada mi przez szybe do auta, ktorym akurat jade 130km/h autostrada. No bo przeciez wolno latac wszedzie.

Nie mozna generalizowac ze wszyscy tak beda latac, zawsze znajdzie sie ktos kto powie... co mnie nie wolno?. Dlategow Polsce nie ma powszechnego dostepu do broni bo wszyscy by biegali z bronia i strzelali do kogo popadnie Uśmiech . Recze ci ze gosc ktory wydal za Drona dobra kase i podepnie swojego 6D czy 5D czy nawet jedynke i szkielko za minimum 1000 funciakow bedzie rozwaznie i przemyslanie korzystac z tego sprzetu oraz uwazac by nie doprowadzic do sytuacji niebezpiecznej ( dla jego sprzetu oczywista Duży uśmiech ). O tych co piszesz to poprzednio biegali z laserowymi latareczkami kupionymi na Balceraku i swiecili pilotom po oczacha teraz kuipili sobie Dronopopierdulki za pare dolarow. Obserwuje FotoDroniarzy tutaj i nie zauwazylem by w jakikolwiek sposob zagrazali w przestrzeni powietrznej a na dodatek zdaja sobie sprawe z zagrozen. IMHO zagrozenia biora sie z braku umiejetnosci a tu niestety nalezy opanowac do perfekcji sztuke pilotazu, i to jest najwiekszy problem osob ktore poraz pierwszy wychodza z Dronem na zewnatrz i traca nad nim kontrole. Znajomy kilka lat wstecz kupil helikopter na silniczek spalinowy, maszyna duza i cudowna za 3K zielonych Przy pierwszej probie startu l ladowania szlag trafil kase i z maszyny pozostala kupa zlomu Uśmiech. A tak na marginesie to modelom wolno latajacym oraz plywajacym tez nalezy zabronic poruszania w przestrzeni powietrznej i wodnej one moga stwarzac powazne zagrozenie... oczywiscie moga sobie oni ich uzywac w pokoju lub wannie Duży uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(02-08-2015, 00:16:54)JacJac napisał(a): Ale za jazde po pijanemu, za gwalt czy inne sa kary. Ktos kto wsiada pijany do samochodu wie ze jest to zabronione, i powinien liczyc sie z kara. 
Ciezko mi sobie wyobrazic wolna amerykanke z pilotowaniem dronow. 
Zalew chinskiego g....a, ktore wpada mi przez szybe do auta, ktorym akurat jade 130km/h autostrada. No bo przeciez wolno latac wszedzie.
Albo fotografowanie twojego podwórka zaglądanie przez okno - i jak byś się poczuł 
http://www.swiatdronow.pl/drony-prawo-polskie
http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota...sterowanym
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-be...Id,1700369
http://www.spidersweb.pl/2015/02/dron-ze...-kurs.html
http://wgospodarce.pl/informacje/19732-o...e-polatasz

do poczytania Szczęśliwy
                                          Światło
Odpowiedz
Dziwi mnie tylko dlaczego zawodowcy maja placic kilka tysiecy za kurs, a amatorzy uzywajacy tego samego sprzetu juz nie. 
Odpowiedz
@JacJac To nie sa takie same maszyny Smutny Oni kupuja popierdulki zdolne utrzymac sie w powietrzu 10 do 30 minut[/font][/size][/color]... a jak wiesz czas szybko biegnie i ani sie obejrzysz tracisz drona z oczu. Taki DJI Spreding Wings S1000 potrafil w tescie przelatac 72 godziny non stop i masz pelny monitoring na wyswietlaczu. Gdy jest zagrozenie nawet laik w przyplywie paniki jednym kliknieciem przywola go do nogi.
@Jurek kamery monitoringu a moze i twego sasiada tez cie obserwuja ...i co z tego... twoj telefon tez cie podsluchuje namierza wykorzystuja kamerke wbudowana by cie kontrolowac ... i co wyrzucisz go ????
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(02-08-2015, 20:13:39)elviskajot napisał(a): @JacJac To nie sa takie same maszyny Smutny Oni kupuja popierdulki zdolne utrzymac sie w powietrzu 10 do 30 minut[/font][/size][/color]... a jak wiesz czas szybko biegnie i ani sie obejrzysz tracisz drona z oczu. Taki DJI Spreding Wings S1000 potrafil w tescie przelatac 72 godziny non stop i masz pelny monitoring na wyswietlaczu. Gdy jest zagrozenie nawet laik w przyplywie paniki jednym kliknieciem przywola go do nogi.
@Jurek kamery monitoringu a moze i twego sasiada tez cie obserwuja ...i co z tego... twoj telefon tez cie podsluchuje namierza wykorzystuja kamerke wbudowana by cie kontrolowac ... i co wyrzucisz go ????

Ale puszczenie tego samopas staje się niebezpieczne 
                                          Światło
Odpowiedz
(02-08-2015, 20:42:07)jurek napisał(a):
(02-08-2015, 20:13:39)elviskajot napisał(a): @JacJac To nie sa takie same maszyny Smutny Oni kupuja popierdulki zdolne utrzymac sie w powietrzu 10 do 30 minut[/font][/size][/color]... a jak wiesz czas szybko biegnie i ani sie obejrzysz tracisz drona z oczu. Taki DJI Spreding Wings S1000 potrafil w tescie przelatac 72 godziny non stop i masz pelny monitoring na wyswietlaczu. Gdy jest zagrozenie nawet laik w przyplywie paniki jednym kliknieciem przywola go do nogi.

Ale puszczenie tego samopas staje się niebezpieczne 

Samopas puszczają teraz ci co wcześniej świecili pilotom laserem po oczach. I co ? ma się zabronić ludziom korzystania z Dronów. Farby w spreyu też paskudzą nasze otoczenie to co? zabrońmy ich produkcji oraz używania Smutny
Jeszcze raz tłumacze ci że to nie są drony tylko popierdułki którymi nie da się sterować bo sa tandetne. Ja 5 lat temu kupiłem sobie wlasnie taka popierdułke za 40 funi... wyszłem do ogródka ...odpaliłem ... i tyle go widziałem. Mimo ze miałem Joya w łapie poszedł jak Ruska rakieta w piz.....u
Odpowiedz
Teraz  wykluwają się wszelkiej maści idioci i debile więc czego się spodziewać  od rządzących 
drony amatorskie ważą do 25 kg  było by to niemiłe dostać czymś takim w głowę  poza tym co jeszcze można zaczepić pod dronem tego pisać nie potrzeba  więc nie ma sie czemu dziwić z zakazów lotów w przeszczeni publicznej  Huh
                                          Światło
Odpowiedz
Do sterowanego modelu Ferrari też można podpiąć ładunek czy małe przenośne działko. Można z nim udać się na Autostradę i bawić się w wyścigi ... jest wiele możliwości. Każdy wariat znajdzie zastosowanie wszystkiego by podpiąć do wszystkiego. Mój model osiąga 160 k/godz i nigdy poza torem nie uzywałem go by sprawdzić jego możliwości z prawdziwymi maszynami.
@Jurek skąd masz takie informacje że 25 kg ???? Ja widziałem Pro który potrafi zabrać lustro ... waży 4,4 kg i zapiera na pokład do 11 kg
Odpowiedz
Nie porównuj auta do samolotu  auto przemieszcza się w łatwą do skontrolowania trasę natomiast drony  mogą być wszędzie i trudno będzie je sprawdzać do kogo należą  kto pilotuje , i jaki jest cel tego lotu (już przemycają narkotyki) 
                                          Światło
Odpowiedz
stare byki, a urzadziliscie sobie dyskusje czysto akademicka, kurde wyzszasc sikania na siedzaco do tego na stojaco

echhhh

jasne ze zawsze sie znajda tacy co wiedza jak uzyc drona "inaczej" , u hamerykanow juz zostalo wprowadzone prawo ze wszelkie sluzby bezpieczenstwa publicznego maja prawo zniszczyc drona gdy przeszkadza w wykonywaniu czynnosci sluzbowych (za petapixel.com) , juz mozna namierzyc filmiki jak strazacy probuja odstrzelic drona filmujacego palacy sie dom (narazie strumieniem wody Uśmiech )  , a przez to ze lata w poblizu akcja nie moze byc np kontrolowana z powietrza, smiglowcem, przez straz , policje etc

jasne jest tez, ze predzej czy pozniej zaczna sie pojawiac kolejne prawa co do uzywania dronow, zarowno przez amatorow jak i pro ,
kurde dziadki jedne co tak sie rozwodzicie jak byscie zyli 5 lat na tym swiecie !!!

zmaiast namawiac Kaina aby wiecej fot podal to takie cos wypisujecie ( juz nie wspomne o tym wielocytowaniu !!! )

tserga
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
Menu