Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SWIATŁO DO STUDIA - BŁYSK CZY CIĄGŁE
Witam, sprawa wyglada tak, mam male studio i nie moge sie zdecydowac jakie oswietlenie kupic, mam softboxa do ktorego montuje jedna lampe wyzwalana bezprzewodowo a do tego statyw z dwoma zarowkami i parasolem, kiepsko te dwie rzeczy razem graja i teraz mam dylemat, w co mam zainwestowac aby ladnie wspolgralo z softboxem, dodam ze mam 3 lampy blyskowe speedlighty, jakies propozycje badz ciekawe pomysly na oswietlenie w studiu ? czy znajde cos ze swiatlem ciaglym co dawalo by oswietlenie podobne do tego z mojego softboxa ze speedlightem ?
Odpowiedz
Jak masz mniej niż 10-15 tyś to nawet nie myśl o ciągłym oświetleniu
Odpowiedz
a jakieś ciekawe rozwiazania ? jakas inna inna droga oprocz drugiego softboxa ? Duży uśmiech
Odpowiedz
(16-06-2015, 23:33:41)fotobogdano napisał(a): a jakieś ciekawe rozwiazania ? jakas inna inna droga oprocz drugiego softboxa ? Duży uśmiech

moze warto by byo dodac kilka szczegolow , co ma byc fotorgrafowane w tym studyjku, ludzie ? , produkty ? ,moze jedno i drugie, 
a moze jeszcze cos innego 
jak chcesz swiecic, bardziej plasko ? czy wiekasza gra swiatlocieniem etc, 

bardzo ciezko odpowiedziec na takie pytanie, masz jednego softa z ktorym juz idzie zdzialac cuda, dokup drugiego i juz jest ektra kombinacji wiele, dokup blende srebrn-biala i znowu polesie do popisu sie zmienia, a co gdyby zamiast softa kupic bjutidisza Oczko 

jak "duze" jest to male studyjko, ze parasolka nie chce grac z reszta ?

i tak dalej i tak dalej :-) 

swiatlo stale, owszem, nawet na chinolach za psi pieniadz da sie fajne foty zrobic, ale to kolejna droga przez mękę , chyba, chyba ze w zamysle chodzi ci o robienie zdjec dzieciom, wtedy w miare uniwersalne ustawienie swiatel stalych i obsluga aparatu jak kalasznikowa na full serii , do tego , nawet energoorszczedne chinskie zarowki w pojedynke nie dadza rady wiec trzeba kupic oprawki na 4 zarowki , no chyba ze chce tworzyc zdjecia z pieknym artystycznym szumem Oczko , wiec raczej jak Kain napisal za stale sie na poczatku nie brac, no chyba ze ktos lubi sobie grzebac, wtedy nie mozemy zabronic Oczko 
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu