Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Madeira - kraina wiecznej wiosny
khem khem ... czy to jest tasiemiec "oceńcie moje zdjęcia" czy tasiemiec "na świat przez obiektyw"? 

fajna miejscówa, wporzo zdjęcia .. a tu jakieś dywagacje o lampach wprowadzacie Oczko 
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Bardzo ładne i ciekawe miejsce. Dziękuję za jego przybliżenie Uśmiech . Fotografie, oczywiście też OK!
Odpowiedz
(01-04-2015, 15:10:36)raagoon napisał(a): a tu jakieś dywagacje o lampach wprowadzacie Oczko 

Czemu w liczbie mnogiej piszesz ? Do mnie pijesz ? Ja też wyraziłem zdziwienie a Ty jak zwykle czynisz mnie winnym O matko
Odpowiedz
Jojo .. Ty zawsze bedziesz winny niezależnie od tego co napiszesz Oczko
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Ot zawistna cholera ! Co ja Ci takiego zrobiłem że wciąż mi przytykasz, dokuczasz, jesteś dla mnie wredny !, nie lubisz mnie !!! obrażasz !!!!! i w ogóle i w szczególe ... a bujaj się na kwiatku !!!!!!!!!
Odpowiedz
Proszę nie robić rozróby na moim wątku Uśmiech  Wytrzeszczać patrzałki.
Oczywista sprawa że musiała być w użyciu lampka bo przy tych różnicach oświetlenia to co na niebie byłoby białe. Obiekty naświetlane z umiarem by nie było prześwietleń i widoczne było to co chciałem zachować w pamięci. A stając przy drodze trudno rozłożyć 3 lampki by doświetlić również to co za obiektem i komponować ujęcie Uśmiech Zreszlą biała sukienka i można zobaczyś fakturę materiału a nie białą plamę.

Dziś wybieramy się do Porto Moniz to północno zachodnia część Madery  na samym koniusku gdzie jedziemy wymoczyć dup..a Uśmiech . Marera jest głównie klifowa i są tylko 2 plaże z przywiezionym piaskiem w dużych ośrodkach wczasowych gdzie leży dupa przy dupie, a to niestety nie moje klimaty.

10. Z Encumenady przez góry doastajemy się do Sao Vincente i tu odbijamy w lewo przez widoczny tunel w kierunku zachodnim. Obok tunelu biegnie stara droga 101 obecnie ze względów bezpieczeństwa zamknięta zakazem wjazdu, co nie znaczy że nie można na własne ryzyko podjąć próby przejechania się tą trasą.

11. Po drodze odbijamy do Sexial tyroszkę ochłodzić ciało w powulkanicznych basenach

12. Lokalny basen

13. Uroczo jest wymoczyć ciało w takim miejscu i w dodatku bez tłoku Uśmiech

14. Wszędzie przydomowe winnice i cudowne przepyszne figi Uśmiech

15. Wizyta w lokalnym kościółku i jak wszędzie bardzo rozpowszechniona ceramika

16. Trudny teren wymaga niemało wysiłku, uprawy tarasowe w trudnym terenie to codzienność

17. Komfortowa droga nowymi tunelami z doskonałą nawierzchnią... to nie dla mnie... trzeba troszkę adrenaliny mimo zakazu odbijamy na 101 kę Uśmiech

18. Droga zaczyna się 300m tunelem wykutym ręcznie w skale szerokim na 2 wąskie samochody i wysokości ok 2,5m

C.D.N
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Dalej podtrzymuję. Chcę tam mieszkać. A lokalny basen to jest to, co chcę mieć Uśmiech
Dawaj więcej, przyjemnie się ogląda Uśmiech
Odpowiedz
No miejsce fajne ciekawe i ciepłe czekam na następne fotki i opowieści z tego miejsca 
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
No to wjeżdzamy na 101kę starą drogę która opasywała Maderę . Widok wykonanej pracy przez dawnych budowniczych budzi szacunek, zwłaszcza że to ręczna robota.

19. Wyjeżdzamy z tunelu... w oddali widać światełko wjazd do tunelu i początek tej przygody

20. Droga w wielu miejscach sąsiaduje z oceanem odgrodzona niewielkim murkiem. W czasie falowania oceanu w przeszłości nie jeden pojazd został zabrany przez żywioł

21.

22. Nierzadko na drogę spadają mniejsze lub większe wodospady. Największy to "welon panny młodej" niestety obecnie tylko widoczny od strony oceanu, gdyż wiele odcinków tej drogi uległo zawaleniu podmyte przez fale.

23.

24. I dojeżdzamy do Ilheus Da Ribeira Da Janela

25. Stawiamy piramidke by zostawić po sobie jakiś ślad Uśmiech

26. Cel naszej podróży Porto Moniz

27. Ni i oczywista po to właśnie tu przybyliśmy by wymoczyć d...ka Duży uśmiech . Piscinas Naturais (Lava Pools) to zespół naturalnych basenów skalnych ukształtowanych przez płynącą lawę zastygającą w zimnej oceanicznej wodzie. Zostały one wyregulowane i powiększone betonowymi kanałami w wyniku czego powstał ciąg obiektów gdzie amatorzy kąpieli w każdym wieku mogą cieszyć się pluskiem fal, rozbijających się o brzeg.

Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Nieco monotematyczny ten tunel ale reszta "palce lizać" chyba zacznę sobie ściągać co by co jakiś czas tapetkę na pulpicie zmienić
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu