Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co zamiast 28 f1.8 i 50 f1.4?
Jak w temacie, co zamiast tych dwóch szkieł. 

Potrzebuję jakiś zoom- wygodnictwo Oczko

wiem, że najlepiej C24-70 2.8L lub 24-105 4L ale może jakiś zamiennik typu tamron czy sigma są lepsze optycznie- nigdy oprócz z samyangiem 8mm nie miałem styczności z innymi firmami.

Zoom będzie podpinany pod FF
Odpowiedz
(02-02-2015, 09:10:26)axidus821 napisał(a): Jak w temacie, co zamiast tych dwóch szkieł. 

Potrzebuję jakiś zoom- wygodnictwo Oczko

wiem, że najlepiej C24-70 2.8L lub 24-105 4L ale może jakiś zamiennik typu tamron czy sigma są lepsze optycznie- nigdy oprócz z samyangiem 8mm nie miałem styczności z innymi firmami.

Zoom będzie podpinany pod FF

Zostaw stałki bo jasne, zwłaszcza 50 tka ;-) i kup 24-105L 
Odpowiedz
28mm już się pozbyłem...
poza tym i tak każdą przymykałem, bo aż tyle światła mi nie potrzebne i taka płytka GO
Odpowiedz
(02-02-2015, 13:59:24)axidus821 napisał(a): 28mm już się pozbyłem...
poza tym i tak każdą przymykałem, bo aż tyle światła mi nie potrzebne i taka płytka GO

To tym bardziej bierz 24-105L
Jakością nie odbiega od 24-70L I, a ogniskowe o wiele wygodniejsze Oczko  a dla statycznych scen albo dłuższego końca IS daje Ci co najmniej 3 EV (z doświadczenia, nie specyfikacji) 
Odpowiedz
ogniskowa idealna dla mojej żony, bo przekładać stałki to nie miała cierpliwości Oczko
dla długiego końca i światła w razie czego to mam jeszcze 70-200L Duży uśmiech
Odpowiedz
Gdy zobaczyłem po raz pierwszy zdjęcia z mojego 24-105 z 6D, przez cały dzień zbierałem szczękę z podłogi Uśmiech  Nie mogłem uwierzyć, co ten obiektyw potrafi z FF.
Natomiast zupełnie odwrotna sytuacja z Tamronem Smutny  Na cropie demon ostrości, na 6D potężny Front Focus. Leży teraz głęboko w szufladzie, i patrzeć na toto nie mogę.
To tyle jeśli chodzi o obiektyw Canona i zamienniki.  
Wyjątek Tamron 180 Macro. Ten ostry jest zarówno na cropie, jak i na FF.

Nie widzę dla ciebie innego obiektywu niż C24-105.
Odpowiedz
24- 105 duzio pieniądzorów 

moja propozycja:

mowisz , ze nie chcesz 28 i 50 mm, wez cos po srodku 
kup 35mm :-) 

35mm f/2 - jedno z tych szkiel co żal odpiąć od puchy :-) 

tam zumy bedziesz bral ;-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Dziadku, wlasnie nie chce stalki z powodu zony. Mi te ogniskowe pasowaly(pasuja) ale czasem i ona wezmie aparat do reki a tam nie dosc, ze trza sie nachodzic to jeszcze szkla zmieniac. Wiec postaniwilem przejsc na zooma. I tak bym mial zakres do 200mm pokryty bo wiecej mi nie trzeba :-) dolny to zle jakbym napisal "jak najszerzej" ale okolice 20-25mm spokojnie wystarcza :-)

A jak wyglada winietowanie na 24mm? Wystepuje?
Odpowiedz
Wystepuje.
Odpowiedz
JacJac wstaw jakas pogladowa fotke na 24mm.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu