Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[peterb] Moje fotki
Witam,
Jestem osobą zaczynającą przygodę z fotografią i przeglądając forum zastanawiałem się, czy przesłać zdjęcia do oceny, gdyż znacznie odbiegają od prezentowanych. Jednak pomimo wątpliwości przesyłam kilka fotek do oceny.
Zdjęcia zostały wykonane dzisiaj w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, bez statywu i jakiejkolwiek późniejszej obróbki.

1

2

3

4

5

6

Odpowiedz
po 1 - Wiatmy na forum, gratulujemy odwagi (w umieszczeniu zdjec do oceny Oczko ) 

po 2 - temat poprawiony na zgodny z regulaminem 

po 3 - dodajac kolejne zdjecia prosze kontynuowac numeracje Uśmiech 

---------------------------------

jak na początki nie jest źle , ładne kompozycje aczkolwiek troszke popracuj nad obróbką , wg mnie oczywiscie Uśmiech 
2 mi sie podoba najbardziej , aczkolwiek mozna by bylo z tej foty wycisnąć jeszcze wiecej Uśmiech w obrobce :-) 
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
(04-01-2015, 20:05:40)peterb napisał(a): Witam,
Jestem osobą zaczynającą przygodę z fotografią i przeglądając forum zastanawiałem się, czy przesłać zdjęcia do oceny, gdyż znacznie odbiegają od prezentowanych. Jednak pomimo wątpliwości przesyłam kilka fotek do oceny.
Zdjęcia zostały wykonane dzisiaj w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, bez statywu i jakiejkolwiek późniejszej obróbki.
To znaczy że to zdjęcia prosto z puchy bez żadnej obróbki w programach graficznych ?

Moim zdaniem najciekawsze z serii jest foto nr-5 i nr-6  pod względem  technicznym oraz  pod względem kompozycji obrazu 
Światło i cień

Odpowiedz
dość trudną porę roku wybrałeś sobie do prezentowania fotek Oczko 
światła tyle co kot napłakał i efekt niestety widać jaki jest.
coś ciekawego dla mnie dzieje się na 1.
5ka ma światełko ale poucinane w ten sposób drzewa wyglądają nijako.
na 4 nawet przyzwoity dla mnie kadr trafiłeś ale niestety światła nie ma Smutny
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Dzięki za oceny, i przede wszystkim wskazówki.

Co do zdjęć to nie były niczym obrabiane, gdyż na chwilę obecną nie mam żadnego programu, jednak postaram się go nabyć po skompletowaniu najpotrzebniejszego sprzętu.
Statyw wczoraj zamówiłem, będę wdzięczny jeżeli ktoś wskaże mi wężyk spustowy, który warto by było zakupić.
Być może w przyszłości zrobię jakiś filmik poklatkowy, więc musiał by mieć możliwość ustawienia interwału.
Oczywiście proszę o rozsądne propozycje do amatora, ewentualnie coś lepszego, ale używanego.

Co do pogody to nie ma złej na naukę i wyjście z domu.
A tak nawiasem mówiąc to wczorajszy dzień miał dwa oblicza, do południa pochmurny, a po śnieżycy która miała miejsce około 13.00 wyszło ostre słońce, które spowodowało, że na nadwarciańskich łąkach zrobiło się pięknie. Jednak na zdjęciach tego nie widać, po prostu wyszły słabe, za chwilę postaram się jakieś wrzucić.

Z wczoraj wykonanych zdjęć myślałem, że siódemka będzie najlepsza, a okazało się, że nic na tym zdjęciu nie widać.
W oryginale po opadach śniegu z drzew kapała woda i przy ostrym słońcu całość wyglądała naprawdę ładnie, czego tu nie widać. Przyznam się, że zdjęcie zrobiłem w automacie, jeżeli ktoś wie jak to zdjęcie należało wykonać proszę o info.
Ósemkę wykonałem kilka minut później i choć wygląda dużo lepiej to też nie pokazało tego czego chciałem, czyli wody na trawie.

7

8

Odpowiedz