Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[raagoon] Kamczatka 2014
(04-12-2014, 20:47:07)jojo napisał(a): Tymczasowo wystarczy jak się tam wybiorę to pewnie więcej pytań będę miał Uśmiech
A może jeszcze jedno. Jak komunikowaliście się z kierowcą gdy ktoś np chciał siusiu?
Pamiętam jak w czasach napływu ruskich na handel kiedyś zajechało takie coś prosto zza Buga. Mieszkam jakieś 300-400 km od ich granicy Przyznam że byłem pełen podziwu i kto w ogóle czymś takim ich wpuścił. Dane mi było jechać chyba Osinobusem więc wiem co to znaczy brak kontaktu z kierowcą Uśmiech

Pojechaliśmy w czwórkę, dwie pary. Nasi znajomi akurat dość perfekcyjnie mówią po rosyjsku, my z żoną odrobinę "dukamy".
Norweg ze Svalbardu znał rosyjski, bo ma żonę rosjankę. Anglik mieszkający w Moskwie od 4 lat też już się potrafił dogadać po rosyjsku. Austriaczka i Belg gadali po angielsku a jak się okazało to większość z naszych rosjan mówiło po angielsku. Jedyny problem mieliśmy z włochem, który znał jedynie hiszpański jako drugi język ale po jakimś czasie (chyba litr wódki czasoprzestrzennej) udało się ustalić z nim wspólny język i reagował na "pipi pauza". Oprócz tego bardzo uniwersalne było: "Iwaaaan! foto pauza parzałsta!!" - a wtedy Iwan przez interkom krzyczał do kierowcy o stopa Oczko wewnętrzne CB odrobinę widać zresztą w tym wątku na fotce nr.1.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Piękny reportażyk i przednie foty, niesamowite przestrzenie nieskażone cywilizacją. @JoJo w osinobusie był kontakt kierowcy z pasażerami i sam jak w nieznanym ci "ogórku" Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
(04-12-2014, 21:07:05)elviskajot napisał(a): Piękny reportażyk i przednie foty, niesamowite przestrzenie nieskażone cywilizacją. @JoJo w osinobusie był kontakt kierowcy z pasażerami i sam jak w nieznanym ci "ogórku" Uśmiech

A jojo zaraz zapyta co to jest  "OGÓREK"  Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
Zdjęcia są dobre a i ciekawe miejsca , no i przygoda oraz buzująca adrenalina ( ale nie ta namiastka z butelki )
Światło i cień   /czyściciel/
Odpowiedz
Niby jak w osinobusie można było kontaktować się z kierowcą ???
Ja nie wiem co to ogórek, ja nie wiem??? Mechanik samochodowy z zawoduSmutny
Odpowiedz
No dobra .. po tym jak nas śnieg zaskoczył, dzień później znów nas zaskoczyła jesień. Poprzedniego dnia wróciliśmy do Kozyriewska. Można było sie wykąpać po dwóch dniach i ogolić. Rosyjska bania ma magiczne właściwości. Ulga .. oj ulga Oczko 

Po porządnym wyspaniu się znów ruszyliśmy w teren.
Dziś jednak pogoda da nam solidnie w kość. Będzie chłodno, będzie siąpić mokrym i będzie chmurzaście. Wuklanu nie zobaczymy w całości ale i tak było fajnie Uśmiech

36. Po zapakowaniu auta trzeba było zrobić porządne zakupy w markecie. Nie .. marek to nie to żółte ale to obok z drzwiamiw tym budyneczki. Jeden z dwóch w wiosce Uśmiech

37. "pipi pauza" gdzieś w lesie.

38. o. a tu będziemy spać.

39. tzn nie w tym polu i nie w tej wiacie. pod namiotem. 

40. zanim jednak pójdziemy spać, najpierw spacer do kanionu. koło masywu Tołbaczik .. jak zwykle Oczko tym razem w chmurach i tak już będzie do końca.

gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
(11-12-2014, 21:56:59)raagoon napisał(a): No dobra .. po tym jak nas śnieg zaskoczył, dzień później znów nas zaskoczyła jesień. Poprzedniego dnia wróciliśmy do Kozyriewska. Można było sie wykąpać po dwóch dniach i ogolić. Rosyjska bania ma magiczne właściwości. Ulga .. oj ulga Oczko 

Po porządnym wyspaniu się znów ruszyliśmy w teren.
Dziś jednak pogoda da nam solidnie w kość. Będzie chłodno, będzie siąpić mokrym i będzie chmurzaście. Wuklanu nie zobaczymy w całości ale i tak było fajnie Uśmiech

36. Po zapakowaniu auta trzeba było zrobić porządne zakupy w markecie. Nie .. marek to nie to żółte ale to obok z drzwiami w tym budyneczku . Jeden z dwóch w wiosce Uśmiech

37. "pipi pauza" gdzieś w lesie.

38. o. a tu będziemy spać.

39. tzn nie w tym polu i nie w tej wiacie. pod namiotem. 

40. zanim jednak pójdziemy spać, najpierw spacer do kanionu. koło masywu Tołbaczik .. jak zwykle Oczko tym razem w chmurach i tak już będzie do końca.
No i płasko - a miały być zapowiedziane foty z górki - no cóż i tak są  fajne foty , na śnieżne góry (wulkan) było pięknie 
Odpowiedz
gdzie obiecywałem górki? Oczko

Odpowiedz
Reportaz zajefajny, ale nie chcialbym tam byc. Wolalbym cieplejszy klimat.
Odpowiedz
(11-12-2014, 23:47:54)JacJac napisał(a): Wolalbym cieplejszy klimat.

Marudzisz, przecież mieli podgrzewanie podłogowe i ruską banię to za mało Uśmiech Jakby to coś pierdyknęło to by dopiero mieli gorąco
Odpowiedz
(11-12-2014, 23:16:09)raagoon napisał(a): gdzie obiecywałem górki? Oczko

A tutaj na  shoutbox-ie
 :fakt. przeciez my na górkę weszlismy i nie pokazałem dalej.
11 Dec 22:45

[Obrazek: avatar_34.jpg?dateline=1400751181]
raagoon
ah. pumeks. no tak. cos mi sie zapomniało.
Odpowiedz