Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karty pamięci
(17-10-2014, 20:42:47)tsergairl napisał(a):
(17-10-2014, 07:59:02)Tahu18 napisał(a): Bo słyszałem, że dla lustrzanki najlepsza karta to 8GB, czy to prawda ?

taka sytuacja:
jedziesz na wakacje, na ktore zbierales 5 lat, wakacje zycia ! , zabierasz ze saba dwie karty po 16 giga , jedziesz, focisz , masz 1000 zdjec (po 500 na karcie), po powrocie jednak okazuje sie, ze jedna karte "szlag" trafil, co wtedy ? , ból i rozpacz bo polowy wakacji brakuje :-(

i druga sytuacja:
jedziesz na wakacje, na ktore zbierales 5 lat, wakacje zycia ! , zabierasz ze saba 8 kart po 4 giga , jedziesz, focisz , masz 1000 zdjec (po 125 na karcie), po powrocie jednak okazuje sie, ze jedna karte "szlag" trafil, ...

jak myslisz , ktora sytucja jeest lepsza ? :-)

IMHO:

wazniejsze niz martwienie sie o pad karty jest:
-wiedzieć ,gdzie jest nastepna karta
-żeby  była sformatowana ,aby w panice nie sprawdzać zawartosci
-opanowanie schematu zmiany kart i baterii
poza tym :
wiecej fotek straciłem przez swoje błędy lub padnięcia HDD  niz kart pamieci.
10-640/2,8-5,6
Odpowiedz
Najlepiej kilka mniejszych. Moje to 16gb sandisk. Kilka kompletów SD i CF

Najlepiej kilka mniejszych. Moje to 16gb sandisk. Kilka kompletów SD i CF. Ostatnio pokazały się szybsze C3
Odpowiedz
Z własnego doświadczenia napisze tyle, że szybciej ja zgubię karte niż ona zdjęcia. Mam w piątce SanDiska 32GB, w jedynce następną 32GB, a inne karty 1, 4 i 8GB gdzieś pogubiłem. Tylko żeby te karty były dobre i z pewnego źródła. Kingstony np. lubiły się posypać i ich nie polecam. Właściwie to tylko Sandiski działają w pełni sprawnie, zwłaszcza podczas walenia szybką serią.
A jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na zgubienie zdjęć to niech kupi sobie aparat na 2 gniazda i od razu robi kopie zapasową. Gdyby mi fotograf powiedział że zgubił moje zdjęcia z wesela ale na pocieszenie ma zdjęcia z poprawin to by dostał w pysk.
Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

https://500px.com/mkkaczy
Odpowiedz
Ja jestem zwolennikiem kart o mniejszej pojemności ... 8 Gb klasy 10 i oczywiście niezawodne SanDisk . Mam ich 24 sztuki w specjalnym wodoszczelnym etui.
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz