Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pixma ip4950 problem
Zamienniki - Epson, ActiveJet.

Z tym, że po oprofilowaniu nawet najtańszy tusz powinien dawać dobre odwzorowania. Może masz źle poustawiane parametry drukowania we właściwościach drukarki lub w programie za pomocą którego drukujesz. Jakiego programu używasz do drukowania?
Odpowiedz
głwnie to drukuje z ps cs5 ale z czego bym nie drukował to i tak nie ma różnicy bo zawsze jest ten zafarb
Odpowiedz
Cytat:jestem z okolic lipna woj. kuj-pom.

Uu zdecydowanie za daleko ;-)

Cytat: zarządzanie kolorem zostało wyłączone i wzrorce drukowałem w ps cs5 kolorami zażądanymi w ps na profilu
sRGB IEC61966-2,1 relatywna kolorymetryczna i kompęsacja punktu czerni załączam zdjęcie to są odcienie od czarnego do białego i powinno być pomiędzy szare ale jest tak jak by zielone

Hmm to tak jakby sprzeczność ;-) Skoro wyłączone zarządzanie kolorem to skąd \"sRGB IEC61966-2,1 relatywna kolorymetryczna i kompęsacja punktu czerni\"
Skoro przesunąłeś punkt czerni na wydruku wzorcowym, i skonwertowałeś przestrzeń kolorów do sRGB relatywnie, to nic dziwnego, że Ci kolorki wychodzą pomieszane

Cytat:A może ktoś jest w stanie mi polecić jakiś dobry tusz który jest dobry i sprawdzony niekoniecznie tani ale i nie w takiej cenie jak orginał

Przy pigmencie stosuje tusze VanSon i bardzo sobie chwalę (nie wiem czy mają w ofercie tusze dla małoformatowych urządzeń)
Przy barwnikowych używam Ink-Mate i też nie narzekam ;-)
Odpowiedz
No drukowałem tak jak mi gości od kalibracji kazał ja niestety ale się jeszcze na tym za bardzo nie znam
Odpowiedz
A mam jeszcze taki pomysł
Kolego Kain może dało by rade abyś ty oprofilował mi to zdalnie?
Odpowiedz
Nigdy tego na odległość nie robiłem i nie wiem jak się zachowają profile generowane na macu pod windą (w teorii nie powinno być różnicy). Ale w ramach eksperymentu możemy spróbować ;-)
Jak coś to pisz na priv
Odpowiedz