Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pixma ip4950 problem
Witam!

Z racji że to mój pierwszy temat chciałbym Serdecznie przywitać całą społeczność forum czyli maniaków Canona Uśmiech mam nadzieje że dobrze umieściłem temat jeśli nie to z góry przepraszam.

A wiec po długich namysłach jaką drukarkę kupić wybór padł na Canona Uśmiech dokupiłem do tego ciss i zalałem to trigonem premium skalibrowałem to pod papier i problem jest taki że kolor siwy farbuje mi na zielono odwzorowanie innych kolorów jest ok tylko ten szary dostaje zielonego zafarbu. Prosił bym więc w związku z tym by osoby które się na tym znają podsunęły mi jakiś pomysł co ja mogę z tym przypadkiem zrobić. Nie wiem już czyż by mi pozostała tylko wymiana tuszu? Ale jeśli tak to na jaki?

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam Darek
Odpowiedz
Przeczyscić głowice, może zapchała sie jakaś dysza
Odpowiedz
głowice zostały czyszczone nie raz ale nic nie pomaga jedyna rzecz jaką zauwarzyłem to to że jak oglądam wydruki w świetle żarówki wolframowej jest prawie ok. (wiadomo nie osiągne tego co na orginałach) ale w świetle dziennym jest zielono
Odpowiedz
piszesz ze kalibrowałeś pod papier, a czy uwzgledniłeś tusz?
może teraz zastosowałeś inny niż w momencie kalibracji?
a może nie poszła komuś kalibracja, może trzeba powtórzyć
Odpowiedz
no kalibrowałem ten zestaw czyli tusz i papier i nie wiem czy to własnie kalibracja nie wyszła czy tuż jest do wymiany kalibrowałem zdalnie bo nikt u mie w okolicy nie mam pojęcia o czym ja mówię Uśmiech
Odpowiedz
Nie zmam się na Canonach ;-) Ale jeśli wszystkie dysze drukują to kalibracja jest źle przeprowadzona, albo jakiś straszny syf kupiłeś w ramach zamienników. Ale tak z daleka trudno ocenić
Odpowiedz
kupiłem tusz trigona nie wiem czy jest dobry czy nie ale najtańszy też nie był a co do kalibracji to się na tym nie bardzo znam ale też tak myśle ze mogło coś nie wyjść i nie wiem czy dalej kalibrować czy wymieniać tusz
Odpowiedz
Skąd jesteś ? Oczko
Pokaż fotę foty
Czy przy drukowaniu wzorów testowych do kalibracji na 100% wyłączyłeś zarządzanie kolorem w drukarce i w sofcie ?
Odpowiedz
jestem z okolic lipna woj. kuj-pom. i zarządzanie kolorem zostało wyłączone i wzrorce drukowałem w ps cs5 kolorami zażądanymi w ps na profilu
sRGB IEC61966-2,1 relatywna kolorymetryczna i kompęsacja punktu czerni załączam zdjęcie to są odcienie od czarnego do białego i powinno być pomiędzy szare ale jest tak jak by zielone

Odpowiedz
A może ktoś jest w stanie mi polecić jakiś dobry tusz który jest dobry i sprawdzony niekoniecznie tani ale i nie w takiej cenie jak orginał
Odpowiedz