Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt pod fotografię wnętrz
Witam wszystkich

Chcę wyposażyć się w sprzęt studyjny pod fotografię architektury wnętrz. Moja żona jest projektantem i będę dokumentować jej realizacje.

Pierwsza rzecz to na jaki rodzaj oświetlenia położyć nacisk, ciągłe czy błyskowe ?
Niestety nie jestem w stanie przewidzieć jaka powierzchnia wnętrza będzie fotografowana. Od małej łazienki bez okna gdzie nie zmieszczę wielkie softboksy po duży salon gdzie te nawet największe mogą okazać się małe.

Przeczytałem internet i wstępnie wiem jak wygląda specyfika takiej fotografii. Ale chciałbym poznać opinie praktyków, najlepiej zawodowców. Co najlepiej się sprawdza, a co jest niewypałem w tego typu zadaniach.

Puki co to nastawiam się na zestaw : Quantuum pulse 600 z softboksem 90X120 + w niedalekiej przyszłości Quantuum move 400.
Wstępne minimum.
Ale zastanawiam się nad lampami światła ciągłego gdzie mogę "na żywo" ustawiać światłocień.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Największym niewypałem jest oświetlenie ciagle, chyba ze masz nieskończony budżet, czas i sporo tragarzy Uśmiech
Jeśli wnętrza maja być ciekawe i wyjątkowe - a nie szybkie strzały na czas Uśmiech to bardziej bym się rozglądał za duża ilością małych lamp z możliwością elastycznego zamontowania a nie stawiał na dwie wielkie ... A naprawdę dobre wnętrza nie powinny potrzebować oświetlenia wcale Uśmiech wpadniesz na miejscówkę z 2 x 600Ws i zabijesz całe światło zastane dorabiając nowe "okna"

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu