Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[minitest] Rollei Traveller FS6000
Kiedy zobaczyłam ten skanerek, pomyślałam: "omajgad, czoto, jaki sens?, chyba jako zabawka dla dzieci"... etc.

Kilka minut później nabyłam, gdyż pomyślałam, że to może być dobre narzędzie do podglądu. Narobiłam ostatnio kilka testowych rolek i zakup tegoż skanerka wyniósł mnie połowę ceny skanu wszystkiego w labie.
No, tyle tytułem wstępu.

Skanuje toto w rozdzielczości 1800 dpi. Ma możliwość korekcji ustawień. Korekcję ustawień lepiej jednak robić później, bo ekranik skanerka jest dość kupiasty. W zestawie wszystkie kable (także kabel do telewizora), dwie ramki (do kliszy i do oramkowanych slajdów) oraz karta SD dwa giga. Kosztuje sto złotych polskich.

Skanuje tak:

cała klatka:
[Obrazek: 8fmm.jpg]

wycinek:
[Obrazek: hp7n.jpg]

A okoliczny lab w standardowej usłudze skanowania (15pln/rolka, jesli u nich wywołujesz to 10) skanuje tak:

cała klatka:
[Obrazek: 3cip.jpg]

wycinek:
[Obrazek: e08ao.jpg]

Uwaga: Skanerek skanuje 2520x1680, lab zeskanował 1536x1024, więc na potrzeby testu zmniejszyłam obrazek ze skanerka.

Wszystko skanowałam na ustawieniach domyślnych, na paprochy nie patrzcie, bo nie pitoliłam się z kliszą.

Wnioski pozostawiam Wam Uśmiech Imho do celów podgladowych to doskonałe narzędzie!
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
(16-06-2014, 12:59:01)eleroo napisał(a): Kiedy zobaczyłam ten skanerek, pomyślałam: "omajgad, czoto, jaki sens?, chyba jako zabawka dla dzieci"... etc.

Kilka minut później nabyłam, gdyż pomyślałam, że to może być dobre narzędzie do podglądu. Narobiłam ostatnio kilka testowych rolek i zakup tegoż skanerka wyniósł mnie połowę ceny skanu wszystkiego w labie.
No, tyle tytułem wstępu.

Skanuje toto w rozdzielczości 1800 dpi. Ma możliwość korekcji ustawień. Korekcję ustawień lepiej jednak robić później, bo ekranik skanerka jest dość kupiasty. W zestawie wszystkie kable (także kabel do telewizora), dwie ramki (do kliszy i do oramkowanych slajdów) oraz karta SD dwa giga. Kosztuje sto złotych polskich.

Skanuje tak:

cała klatka:
[Obrazek: 8fmm.jpg]

wycinek:
[Obrazek: hp7n.jpg]

A okoliczny lab w standardowej usłudze skanowania (15pln/rolka, jesli u nich wywołujesz to 10) skanuje tak:

cała klatka:
[Obrazek: 3cip.jpg]

wycinek:
[Obrazek: e08ao.jpg]

Uwaga: Skanerek skanuje 2520x1680, lab zeskanował 1536x1024, więc na potrzeby testu zmniejszyłam obrazek ze skanerka.

Wszystko skanowałam na ustawieniach domyślnych, na paprochy nie patrzcie, bo nie pitoliłam się z kliszą.

Wnioski pozostawiam Wam Uśmiech Imho do celów podgladowych to doskonałe narzędzie!
Niestety  zdjęć nie  widać !!
                                          Światło
Odpowiedz
Jurku, no nie widać, bo mi imageshack któregoś pięknego dnia wywalił wszystko Duży uśmiech testu teraz nie powtórzę, bo jestem na innym kontynencie niż ten mój skanerek. Generalnie jakość była bardzo porównywalna, a w zasadzie lepsza niż standardowa usługa labu. Szum mniejszy znacznie (choć oczywiście zauważalny - nie, nie ziarmo filmu, szum własnie, który to ziarno albo przykrywał albo niszczył). Oczywiście do prawdziwego skanowania to sie nie nadaje (tak samo jak standardowe skanowanie w labie), ale jako maszynka do podglądu jest rewelacyjne i wychodzi dużo dużo taniej niż kijowe skany labowe.
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
A ja zainwestowałem w film duplicator I mam skaner z 6d Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu