Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawienie lampy błyskowej
Witam Panowie.
Posiadam lampę YN-560III (manualna). Proszę mi napisać jak mało wiele trafić z ustawieniem lampy chodzi mi o moc błysku. Załóżmy, że aparat mam ustawiony na 1/6 F5,6 to lampę od jakich wartości ustawiać? moc na 1/64 , 1/32 czy jak? czy normalnie prób i błędów? No ale jak wy to robicie np. jak chcecie szybko zrobić fotę oczywiście lampa manualna. Macie jakieś swoje przeliczniki czy coś w tym stylu?
Odpowiedz
Czas przy lampie nie ma znaczenia ... tylko regulujesz nim światło zastane ... moc lampy ustawiasz w zależności od przysłony i odległości od obiektu ...
Reszta to praktyka ... po jakimś czasie zaczniesz trafiać prawie za pierwszym razem ...
Polecam lekturę
http://foto.jasiu.pl
Odpowiedz
W takim razie proszę nauczyć mnie jak tę tabelkę odczytać.

[Obrazek: 947fbe43953a1.jpg]

Co to są za wartości w tych kratkach typu 15/49,2 ?
Odpowiedz
Ponad 100 wyświetleń i nikt nie potrafi odpowiedzieć? no no no, ale znawcy fotografii Zdezorientowany
Odpowiedz
ja Cię mogę nauczyć.
godzinna korepetycji 55zł. każda następna 40zł Oczko

a tak na poważniej :
1. to nie widać tabelki, którą wkleiłeś Oczko
2. o tej godzinie duża część osób w pracy siedzi zapewne i może zwyczajnie nie ma czasu aby odpisać a Ty oczekujesz żarliwej dyskusji po 3 godzinach? Oczko

daj ludziom szansę i wykaż się odrobiną cierpliwości Uśmiech
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
raagoon musiałem coś napisać aby zwrócić na siebie uwagę Szczęśliwy
Więc cierpliwie czekam.
Odpowiedz
(09-05-2014, 12:51:42)Vargas napisał(a): raagoon musiałem coś napisać aby zwrócić na siebie uwagę Szczęśliwy
Więc cierpliwie czekam.
Vargas, nie jesteś sam. Miałem ten sam problem a właściwie mam nadal. Śledzę ten wątek z nadzieją że może Tobie ktoś odpowie bo ja się dowiedziałem tyle że się nic nie dowiedziałem co najwyżej to że niektórzy się na mnie po obrażali. Podobny problem poruszyłem u Nikoniarzy i taka sama kicha. Wypraktykuj se sam, metodą prób i błędów, po czasie nauczysz się itd, itd. Jedyna sensowna odpowiedź to tabela do manualnego nastawiania na Androida ale przyznam że jeszcze jej nie testowałem. Większość zdjęć robię poprzez odbicie od sufitu a że mam go na tej samej wysokości dlatego ustawienie jest praktycznie takie same. Jak napisałem że mam ustawienie na 1/2 to wykpiono mnie pytaniem czy sufit mam na 10 m lub wyżej. I takie to czasami porady możesz uzyskać. Ale może w Twoim przypadku będzie inaczej a przy okazji ja skorzystam? Usiądę i popatrzę może coś z tego będzie Uśmiech
Odpowiedz
http://tomaszpluszczyk.pl/swiatlo-blysko...#more-1208

do poczytania dla jojo
                                          Światło
Odpowiedz
Podstawy Jureczku to ja miałem w czasach kiedy lampy były z wymiennymi żarówkami Uśmiech. Jakbym dobrze piwnicę przekopał to pewnie bym ją jeszcze tam znalazł.
Odpowiedz
I co masz jeszcze magnezowe jednorazowe żarówki w piwnicy SzczęśliwySzczęśliwy
                                          Światło
Odpowiedz