Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
porady kupna
Zakładam wątek aby nie tylko ja jak i kazdy poczatkowy fotograf lub osobą chcąca mieć przygode z fotografia wiedziała jak podejsc do sprawy kupna nowego lub uzywanego sprzetu.wiadome jest ze kupując w sklepie mamy gwarancje, ale co z ludzmi którzy sami sprzedawają sprzet, mimo ze tez daja na to gwarancje. Czy mozemy być pewni ze sprzet bedzie nam słuzył a wrazie jakiegoś wypadku bedziemy mogli liczyc na sprzedawce?
Na co zwrócić szczególna uwage kupując body i obiektywy by pózniej być zadowolonym z korzystania?
pProsiłbym o porady kupna nowego jak i uzywanego sprzetu w zakresie body; obiektywy; lampy; , powiewaz sam chce być szczesliwym posiadaczem.

pozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o gwarancję ze sprzętem używanym to jeśli jest na gwarancji to spoko, nie powinno być problemu. Jednak jeżeli jest już po gwarancji to wtedy wszystko należy do dobrej woli sprzedającego. Niektórzy dają gwarancję rozruchową na kilka dni po zakupie inni nic. Do tej pory nie spotkałem się żeby ktoś zagwarantował pełną i bezproblemową działalność sprzętu, w zasadzie sam bym czegoś takiego nie zrobił bo tak na prawdę nie wiadomo co wymyśli ze sprzętem kupujący a w razie czego możemy się wyprzeć. Jeżeli sprzedawca daje nam coś takiego jak gwarancja powinniśmy mieć to na piśmie, w którym powinno być napisane: Co ? Kto ? Kiedy ? Na jaki okres czasu ? ponadto pismo powinno mieć datę sporządzenia, podpisy obu stron a także każda ze stron powinna mieć jeden egzemplarz. Z czymś takim ewentualnie można powalczyć w razie problemów.

Jeśli chodzi o to na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu foto to:
a) aparaty
-przebieg migawki
-stan wizualny
-stan techniczny, czy wszystko pracuje tak jak należy, pokrętła, lustra, guziczki, pokrywki, gumy itp.
-do czego był używany
-w jakich warunkach pracował

b) obiektywy
-stan szkieł
-luzy na pierścieniach do zmiany ogniskowej i ostrości
-stan ogólny
-czy coś nie puka, stuka, tłucze się w obiektywie
-czy ostrzy celnie
-jak pracuje autofokus
-przy uszczelnionych obiektywach stan gum

To chyba tyle ode mnie. Uśmiech
Sprzęt: Canon EOS 550D + Canon 70-200 f/4 L + Canon 17-40 f/4 L + Canon 50. f/ 1.8  (Kill In Action)  Anioł  + YN 456 II
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu