Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wystawa Fotografii
Zdjęcie 
Witam po raz kolejny Uśmiech jak zawsze moja ciekawość nie zaspokojona i zaśmiecam to świetne forum Oczko
A do rzeczy. Chodzi za mną zorganizowanie wystawy fotograficznej moich prac oczywiście i jeśli ktoś coś podobnego robił to chętnie bym usłyszał jak to wygląda od strony bardziej technicznej. i czy istnieje jakakolwiek szansa na zrobienie tego za darmo? Oczko
Mam nadzieje ze temat dobrze umieszczony. Czekam na wasze sugestie i podpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
(15-04-2014, 14:36:21)Darexm1 napisał(a): [..] i czy istnieje jakakolwiek szansa na zrobienie tego za darmo? Oczko

nie robiłem nigdy wystawy i chyba nie zrobię, choć chodzą mi po głowie tak wesołe pomysły Uśmiech

Żartobliwie jednak podchodząc do tematu, to zapewne dałoby się to zrobić gdyby się miało znane nazwisko lub "szerokie plecy" Oczko

Trochę na poważniej, mając jednak wyrobioną pewną markę, czasem znajdzie się ktoś kto chętnie wywiesi nasze prace i jeszcze "zafunduje" ich wydrukowanie z opcja późniejszej ich sprzedaży na przykład.

Gdybam na tym polu niestety i opieram się na dwóch przypadkach.
Pierwszy znajomy właśnie w ten sposób wystawił się w jakimś domu kultury. Miał wyrobioną markę, jego prace można było zobaczyć w jakichś gazetach czy konkursach. Właściciel domu kultury znając markę kumpla zajął się drukiem a jego wystawione prace są na sprzedaż.

Drugi znajomy "wywiesił" się w jakimś pubie. Tutaj jednak zadziałał efekt losowy. Właściciel jakiegoś lokalu trafił przypadkiem na "gdańskie" zdjęcia mojego kumpla i zapytał czy nie chciałby powisieć przez jakiś czas w knajpie jako wystrój. Kto jednak zapłacił z druk w tym przypadku to nie wiem.
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Za darmo to nawet po pysku ciężko dostać w ostatnich czasach :-)
Ale poważniej … wszystko zależy od miejsca i od tego jak się właścicielom podobają Twoje prace … Jeśli masz fajny w miarę spójny materiał nadający się na wystawę i podobający się właścicielom galerii (wymierający gatunek), knajpy etc … to zazwyczaj nie ma problemu i da się to załatwić nieodpłatnie, choć oczywiście selekcja, druk, oprawa leży po Twojej stronie tak jak i pokrycie kosztów wernisażu materiałów reklamowych etc …
W instytucjach kulturalnych niby też się da … ale to już bardziej skomplikowane i musi się mieścić w ramach programowych instytucji … ale to bardziej wystawy zbiorowe … domy kultury … tu nie wiem nie współpracowałem z żadnym ;-)

Tak na szybko … jak coś to pytaj konkretniej :-)
Odpowiedz