Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druh Synchro
Hej,

Jakiś czas temu znalazłam u babci streńkiego Druha. Działa Uśmiech Jedyny problem z nim jest taki, że jest strasznie zakurzony w środku obiektywu, kurz i farfocle, jakby małe wiórki od płyty pilśniowej. Tam są takie śrubki, ale trochę mam cykora, żeby go rozkręcać i nie jestem pewna, czy te śrubki nie trzymają tylko frontalnej blaszki... Może ktos coś wie?

Myślicie, że jest sens marnować kliszę na próby? Zawalone są obie soczewki, od wewnątrz... To jest optycznie plastik fantastik i do tego zapylony. Czy da radę zrobić nim coś fajniejszego niż obrazki z ciapkami?
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
Ja bym kupil i zaryzykowal , przynajmniej fajna zabawa by byla, o ile pamietam, przeslona jest strasznie rozbudowana , Oczko , f8 i f16 Uśmiech , moze na f8 nie powylazi za duzo, a nawet ja wyjdzie to po skanowaniu pozesz pousuwac Uśmiech

Najlepsze jednak w druhu jest chowanie obiektywu Uśmiech Uśmiech

Musze sie przyznac , ze nawet nie wiedzialem ze tam dwie soczewki byly Uśmiech Uśmiech
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
No ma, ma Uśmiech A między nimi jest migawka Uśmiech Martwi mnie troche czas jej otwarcia: 1/50 sek. to masakrycznie długo, nawet przy f16 mi poprześwietla film. Chyba poczekam na bardziej burą pogodę i popróbuję, w najgorszym wypadku będę film do tyłu. Uśmiech
Odpowiedz
No ale film w takim rozmiarze do tego aparaty , to chyba nawet mozna z asa 25 kupic , moge sie mylic , ale cos gdzies kurde mi siemo oczy obilo, zaraz lookne na jebaju Uśmiech Oczko

Nie moge namierzyc Smutny,
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
No wiem, że można, do małego obrazka też można Uśmiech ale nie włożę tam rolleia za 40pln na testy Uśmiech Mam jedną dwusetkę tanią, więc poczekam na bezsłoneczną pogodę i cześć Uśmiech
Odpowiedz
@eleroo masz fajnà zabawkęUśmiech fajny aparacik na ruskiej licencji który zapoczàtkował ogólnodostępnà fotografię w kraju , jak Warszawa motoryzację. Warto włożyć dobrà kliszę byś była świadoma jego możliwości. Ja swoje nabytki przestrzeliwuję na Ilford b&W, uwież mi ... Warto Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
O, a może wiesz jak go wyczyścić? Cały zapylony jest w środku w obiektywie.

Na razie zrobiłam dwa zdjęcia.
Odpowiedz
Mój jest w stanie idealnym, nie rozbierałem. Ale musisz spróbować tam nie ma filozofi. Czyściłem ostatnio Helios 135, migawki się rozsypała, ale udało się jà złożyć I teraz jest czuściutki jak łza Uśmiech
Ucz swoje dzieci fotografi. Bedziesz pewny ze one nigdy nie beda miec dosc pieniedzy by kupic narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
Mam DRUH Synchro, od 30lat leżał sobie w szafie, wydobyłem i oblukałem ten eksponat. Też ma trochę zasyfione soczewki, wykręciłem te dwie śrubki i po zdjęciu całego przedniego elementu (aluminiowa blaszka z napisami wraz z pierścieniem, którym kręci się obiektywem aby wysunąć go do pozycji roboczej). Jest wtedy dostęp po przesunięciu przysłony na bok (pozycja f=8) do przedniej soczewki. Niestety tylna soczewka schowana jest za zespołem migawki, która na stałe połączona jest z bolcem służącym do jej wyzwolenia (lutowanie).
Możliwe, że po odczepieniu sprężynki da się przesunąć dwie blaszki migawki tak aby odsłonić tylną soczewkę. Tego niestety nie sprawdzałem dalej.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
O, dzięki za wskazówki. Zastanawiałam się własnie, czy śrubki trzymają coś więcej niż tylko blaszkę. Juz tam film wsadziłam, więc spróbuję to wyczyścić jak go wykończę. Dzięki!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu