Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tło fotograf.
Przejrzałem wiele forów i natknąłem się na pomysły na tanie tło z agrowłókniny, bo podobno jest to materiał praktycznie taki sam jak te oferowane na Allegro. O razu zaznaczam że nie buduję studia bo na 40 m 2 jest to nie realne. Ot zaciekawiło mnie i tyle a nie mam zamiaru inwestować w coś co okazjonalnie wykorzystam. Dziś byłem w sklepie ogrodniczym ale taki materiał był zapakowany więc nawet nie mogłem zobaczyć jak wygląda. Wśród opinii były głosy żeby nie kupować poniżej 50 g a im grubszy tym lepszy. Tan co widziałem a raczej nie widziałem, to właśnie 50g. Cena to 15 zł 1,60 na 5 m Na Allegro to ok 30-40 zł więc różnica spora. Pytanie do tych co temat przerobili lub otarli się o niego. Możecie coś więcej powiedzieć w oparciu o własne doświadczenia? A może jakieś inne pomysły na tanie tło. Póki co robiłem na ekranie do wyświetlania przeźroczy. I jeszcze jedno, lampą YN 560 jestem w stanie jakoś fajnie oświetlić tło bo ma wrażenie że nieco nierównomiernie to wychodzi. A może coś źle ustawiam? Na razie nie mogę wrzucić próbnych zdjęć.
Odpowiedz
Wydaje mi się że nie ma to większego sensu kombinowanie z agrowłókniną jeśli przy okazji nie jesteś działkowcem.
- różnica w cenie jest dosłownie znikoma
- gramatura, tu za 15zł masz 50g, tła polipropylenowe maję te 100-150g i kosztują marne 15zł więcej
mam i czasem używam takiego tła kupionego od fripers no i jak by nie to że dużo nie kosztowały po trzy dych to bym był raczej zawiedziony, o ile białe jest jeszcze całkiem użyteczne to na czarnym mam jakieś dziwne odbicia,
na tłach polipropylenowe i małej dziurce bardzo widać strukturę materiału strasznie to wnerwia.
następny zakup to raczej będzie tło kartonowe i znacznie szersze bo na 160 jest ciasnawo.
Canon 7D/6D: S17-50F2,8 OS HSM, S50f1.4A, C40F2,8. T90VC Metz 50AF-1 / YN560II
Odpowiedz
50 g metr to ok 2,5 zł
100 g 40 zł ale za 10 m. nie ma możliwości kupienia na metry. Na allegro za tę kwotę jest 5m. ( ta sama szerokość)
Różnica jednak jest choć nie jakaś drastyczna. Poczytałem że to ta sama struktura materiału dlatego ta mnie wzięło na to. Póki co robię na ekranie a ostatnio miałem okazję robić na baaardzo dużym ekranie i jestem pozytywnie zaskoczony efektami. Tutaj próbka.

upsss... po zmniejszeniu foty co by na forum wlazło, wylazły rogi które na pełnym rozmiarze są praktycznie niewidoczne Może z mocno pomniejszyłem?
Odpowiedz
Używam tych: http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p...askie.html czarne i białe. Nie mam z nimi problemów, ale zawsze są oddalone od obiektu o ok 1,5m, i w strefie nieostrości.
Szersze kosztuje więcej.
Do zdjęć z bliska, używam teł kartonowych, ale nie pamiętam ile za nie zapłaciłem. Jak znajdę sklep w którym kupiłem, podam linka.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu