Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Fabian60] Zachód słońca na Wetlińskiej
Zachód słońca z Połoniny Wetlińskiej - proszę o ocenę

1.
[Obrazek: 9kyttx.jpg]
2.
[Obrazek: 2lkv33r.jpg]
3.
[Obrazek: 2dskadj.jpg]
Odpowiedz
Foto nr-1 tu podstawowym błędem jest flara ,
poza tym na zdjęciu strefy ostrości układają się niekorzystnie dla tego kadru
a pozostałe 2 kadry również ze strefami ostrości mają problemy
Bieszczady są piękne, ale te fotografie nie zachęcają do odwiedzenia tego zakątka polski
                                          Światłość
Odpowiedz
popracuję nad tym Uśmiech - dzięki
Odpowiedz
Moim zdaniem całkiem fajne fotki. Mam pytanko do Jurka, w jaki sposób uniknąć takiej flary na zdjęciu? Mi tez sie czesto zdarzają
Odpowiedz
Brak filtrów i najwyższej jakości szkła Uśmiech tak zminimalizujesz flary, całkiem ich się nie da wyeliminować.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Odpowiedz
dzięki za info, niestety nie pociesza Język
Odpowiedz
Z tym szkłem to ja nie wiem jak to jest do końca. Znaczy zgadzam się, jak najbardziej, ale to chyba też zalezy w dużej mierze od wewnętrznej konstrukcji obiektywu, no bo przecież T 10-24 do superszkieł raczej nie należy, a flary i bliki wychodzą raz na ruski rok. Takiego odblasku jak na pierwszym zdjęciu nigdy nie miałam, najwyżej jakieś maleńkie i to tak rzadko, że prawie się nie liczy. Koma wyszła mi raz. Filterek mam na nim nakręcony, albo montuję Cokiny.
Czasem długo siedzę w nocy.
Czasem noc długo siedzi we mnie.
Odpowiedz
Tego typu problemy występują naturalnie gdy na drodze światła zmienia się gęstość materiału przez który przechodzi … najczęściej bariera szkło/powietrze. Więc w teorii czym bardziej skomplikowany układ optyczny (ilość elementów) tym częściej światło przechodzi przez graniczne punkty szkło/powietrze … troszkę pomagają tu powłoki anty-refleksyjne i właściwie od ich jakości zależy finalny efekt … filtry to kolejna bariera szkło powietrze do pokonania ;-)
Konstrukcja szkła też nie jest bez znaczenia ale to już bardziej skomplikowana historia
Flary IMHO nie są problemem, trzeba je po prostu umieć wkomponować w kadr ;-)
Odpowiedz
Za ciemno. Aż się prosi żeby zagrały tu światła i cienie.
Wydaje mi się nawet, że twoje fotografie wyszły prosto z aparatu. Chyba nawet nie zahaczyły o program do wywoływania RAWów.

W pierwszym zdjęciu, brzydko wygląda ciemny pas gór biegnący przez całą szerokość fotografii. W dole zdjęcia widać pięknie układające się światła i cienie, niestety jest źle i mało.
Powinny być bardziej wyeksponowane. I więcej.

Drugie zdjęcie, mdło i ponuro.
To samo fot. trzecia.

Wejdź na stronę niejakiegoi Juzy. Ludzie z różnych krajów przysyłają tam swoje fotografie. Z różnych dziedzin, między innymi krajobraz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu