Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Jurek]Hiszpania-Madryt
Nie zrozumiałem pytania axidus821

po poprawie twego postu zrozumiałem !
Blaski  i  Odblaski

Odpowiedz
Te zdjecia nie przypominaja mi poprostu tego co Ty piszesz, co przekazujesz userom w innych topic'ach
Ani tutaj ani w tasiemcu.
Inaczej tego nie umiem rozrysowac;-)
Odpowiedz
no dobra .. dość tej ironii i chichotania po kątach.
to może ja w takim razie. niech będzie, że to ja będę ten zły i niedobry.
biorę to w pełni świadomie na klatę.

Widzisz Jurku .. rozchodzi się dokładnie o .. o zdjęcia Uśmiech

Wiele razy krytykowałeś nasze zdjęcia od strony technicznej czy emocjonalnej. Czy to kadrowanie czy zły dobór kolorów. Czasem słusznie a czasem niesłusznie naszym zdaniem, z którymi można się było zgadzać lub nie. Wiadomym jest, że każdy ma swój gust i ocenia pod siebie, ale nasz obraz Twojej osoby rysował się z goła inaczej. Doświadczenie czy znajomości techniki wskazywały na osobę z dużym doświadczeniem i ciekawym potencjałem.

Z tego też powodu pojawiły się delikatne naciski abyś uchylił rąbka tajemnicy swojego warsztatu i pokazał kilka swoich zdjęć.

Wytrzymałem Jerozolimę i Izrael, bo zaciekawiły mnie te miejsca. Wytrzymałem Petrę bo bardzo chcę odwiedzić to miejsce.

Nie wytrzymałem przy Madrycie, jednym z moich ulubionych miast. Zdaję sobie sprawę, że w miastach się ciężko robi zdjęcia i sam nie zawsze sobie z tym radzę. O wiele lepiej czuję się w krajobrazie. To lubię, tam mogę siedzieć i czekać na światło. Miasto to wyzwanie często więc odwiedzanie miast to przy okazji zrobienie paru zdjęć i pokazanie ich potem znajomym czy rodzinie. Fotografia turystyczna jak ja to nazywam. Nie na konkursy czy wystawy ale taka dla znajomych.

Niestety to co zrobiłeś z Madrytem zabolało mnie ..
wybieram na szybko trochę losowo nie chcąc się za bardzo rozpisywać.

1. nijakie. centralne.
4. zbyt centralne. nie lepiej by było dać tę "wieżę" w 1/3 albo w 2/3 kadru? o wiele ciekawiej by się zrobiło.
5. co to jest?
7. nogi bolały, że nie można było zrobić krok w przód aby w dolnym rogu nie było tego murku? wokół nieba jest na tyle dużo, że by było z czego wycinać.
9. litości .. ten budynek jest atrakcyjny od podstaw do wieżyczek .. a Ty pociachałeś wieżyczki. dlaczego są ucięte?
10. uwalone flagi .. ! znów?
15. chaos w kadrze przy takiej głębi ostrości.
17. krzywe !
18. krzywo znów ! walą się te budynki ..
19. czemu tak centralnie?
20. ucięta wieżyczka? skoro tak, to po co tyle nudnego asfaltu? chaos na w kadrze znów. a do tego chyba przesycone to zdjęcie. wali ciepłem jak opętane.

więcej nie chce mi się pisać .. sam nie jestem doskonały. robię wiele błędów, ale staram się chociaż kadry prostować a jeśli nie wiem jak zrobić zdjęcia miasta to chociaż staram się zachować podstawowy trójpodział i trzymać się najprostszych wytycznych. szanuję Cię Jurku i Twoją wiedzę choć nie zawsze się z nią zgadzam. Po prostu nie zobaczyliśmy zdjęć jakich oczekiwaliśmy.

A Madryt? Podtrzymuję, że jest warty zwiedzenia. Cieszy mnie, że tam byłeś i widziałeś i zachęcam innych Uśmiech

Teraz można mnie bić Oczko
"One exposure per motive!
ZŁO KONIECZNE ... aczkolwiek dziękuję słońcu za światło Oczko
gdybacz, użyszkodnik i maruda. czasem trzyma aparat w łapach i stara się go nie upuścić.

Odpowiedz
Ja dziękuję za pokazanie Madrytu. Zawsze to coś innego niż "oficjalne" pokazówki we folderach reklamowych. Takie zdjęcia jak jurka pokazują, jak tam jest naprawdę, bez zbędnych upiększeń i ubarwień. A że nie zawsze są one idealne pod względem technicznym, to już inna sprawa. Fotografia turystyczna miejska, jak się okazuje nie jest taka prosta Uśmiech
Odpowiedz