Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głębia ostrości
Tserga, na stacking przyjdzie jeszcze czas Uśmiech
A zamiast stackingu, można jeszcze zastosować soczewkę Canon 500D. Nie wiem czy wiecie, ale w połączeniu z szerokim obiektywem np. 10-22 czy podobnym, uzyska się GO od kilku centymetrów do nieskończoności Uśmiech

A co do referatów na 5 stron, jest takie forum, na którym ludzie robią takie referaty Uśmiech Dzięki takiemu referatowi nauczyłem się robić zdjęcia lotnicze Uśmiech
Odpowiedz
No to w takim razie mozesz zaczac pisac takie referaty na tym forum.
Odpowiedz
JacJac, mozesz cos wiecej o tej soczewce ?,
To nakladane na szklo jest? Bawilem sie z soczewkami na szklo i generalnie one skracaly ogniskowa, na zasadzie ile dioptri tyle razy krocej, no ale nastepowala utrata nieskonczonosci, Uśmiech

Jeszcze sobie tak mysle , ze mozna by zalozyc dekielek z dziurka 0,02 mm wtedy f mialo by cos kolo f/150 Uśmiech , no i jak by nie bylo wtedy obraz ostry od matrycy do nieskonczonosci Uśmiech Uśmiech
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Oto one: http://www.fotoplus.pl/obiektywy/filtry/strona2
Bryan Peterson w swojej książce "Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic" pisze, że po założeniu na jego Nikkora 12-24, ostrość uzyskał już od 8 cm.
Osobiście jej nie testowałem, ale jest na mojej liście zakupów Uśmiech Nie wiem kiedy zagości w mojej szufladzie, ale zagości Uśmiech
Odpowiedz
W podanym linku generalnie sa same filtry, sa tez dwie soczewki , no ale to sa takie jak pisalem wczesniej, 4 dioptrie i 10 dioptrii , no ale one skracaja ogniskowa i odleglosc ostrzenia jednoczesnie, i fakt mozna uzyskac ostrzenie od 8cm, a nawet blizej, ale ja jakos nie moglem po nalozeniu na szklo uzyskac nieskonczonosci , nie mowiac juz nawet o duuuuzej go ,
Hmmmmmm, zastanawiajace Uśmiech
Odpowiedz
Są tam trzy soczewki 500D, np. ta: http://www.fotoplus.pl/obiektywy/filtry/.../500D-58mm

We wspomnianej książce, jest zdjęcie piórka na plaży tuż przed obiektywem, a w tle piasek i morze zamykające horyzont.
Z opisu jak zrobił to zdjęcie: Nikkor 12-24, soczewka makro Canon 500D, f22 dla 1/60s. Ostrość ustawiona na 8cm.
Może ustawiałeś źle ostrość?
Odpowiedz
nie przeczę , ze cos zle bylo poustwiane, kurde az mi sie wierzyc nie chce, no ale skoro jakis magik Uśmiech tak kombinuje to czemu , jedno pewne , Jacjac czekam na efekty , bo mam nadzieje ze zarzucisz cos po kupnie :-)
]sam juz nie sprawdze bo sie tego pozbylem, nie poszedlem w kierunku makro (bo myslalem ze te soczeki tylko tak moga byc wykorzystane :-))
Odpowiedz
No i ja z ciekawością coś bym pooglądał panowie, a więc będę czekał
Światło i cień

Odpowiedz
(09-11-2013, 15:41:36)jmuhha napisał(a): Witam Uśmiech
Mam pewne pytanie - jak uzyskać głębie ostrości obiektu lekko oddalonego - w tym przypadku dla pomnika który jest poniżej? Chodzi mi o rozmazane tło - próbowałem MF ale nic z tego. Podejrzany Dopiero zaczynam proszę o rady Uśmiech Sprzęt PS G11

Usunieto ze wzgledow regulaminowych

Jeszcze raz przeczytałem pytanie autora wątku, i wydaje mi się, że problem jest taki iż pomnik miałby być ostry a tło rozmyte czyli nie ostre.
Chyba, że źle zrozumiałem Huh
A my naprowadzamy na uzyskanie dużej GO.
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu