Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głębia ostrości
Witam Uśmiech
Mam pewne pytanie - jak uzyskać głębie ostrości obiektu lekko oddalonego - w tym przypadku dla pomnika który jest poniżej? Chodzi mi o rozmazane tło - próbowałem MF ale nic z tego. Podejrzany Dopiero zaczynam proszę o rady Uśmiech Sprzęt PS G11

Usunieto ze wzgledow regulaminowych
Odpowiedz
http://www.google.com/search?btnG=1&pws=...a+ostrości
Odpowiedz
Uzyskanie pożądanej głębi ostrości, to nie taka prosta sprawa, jakby się wydawało. Samo odsyłanie do Googla nie wystarczy.

Poszukaj w necie artykułów o hiperfokalnej. Istnieją kalkulatory do obliczania tejże. Jeśli masz smartfona, są odpowiednie programy na nie. W terenie możesz w kilka sekund obliczyć jak ustawić ostrość na obiektywie, aby wyszła ci ostrość tam gdzie chcesz.
Odpowiedz
Witaj.
Po pierwsze wstaw zdjęcie o regulaminowej wielkości
Cytat:Rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 1024 px na jednym z boków.
Zdjęcia o wymiarach przekraczających podane będą usuwane.

Po drugie przy przysłonie f=3.2 nie uzyskasz dużej głębi ostrości nawet przy maualnym ostrzeniu (MF)
resztę podpowiedział JacJac
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
(09-11-2013, 17:27:44)JacJac napisał(a): Uzyskanie pożądanej głębi ostrości, to nie taka prosta sprawa, jakby się wydawało. Samo odsyłanie do Googla nie wystarczy.

Poszukaj w necie artykułów o hiperfokalnej. Istnieją kalkulatory do obliczania tejże. Jeśli masz smartfona, są odpowiednie programy na nie. W terenie możesz w kilka sekund obliczyć jak ustawić ostrość na obiektywie, aby wyszła ci ostrość tam gdzie chcesz.

Hahaha a tys co zrobil odeslales kolege do czego (google=internet w uproszczonym rozumowaniu a tak czy siak bedzie musial skorzystac z jakiejkolwiek wyszukiwarki)? Wszystko co potrzebuje wiedziec (rowiez o hiperfokalnej i kalkulatorach) znajdzie w linku do google ktory mu podalem.
Odpowiedz
(09-11-2013, 20:28:16)Szkielko napisał(a): Hahaha a tys co zrobil odeslales kolege do czego (google=internet w uproszczonym rozumowaniu a tak czy siak bedzie musial skorzystac z jakiejkolwiek wyszukiwarki)? Wszystko co potrzebuje wiedziec (rowiez o hiperfokalnej i kalkulatorach) znajdzie w linku do google ktory mu podalem.

Ja podpowiedziałem czego ma szukać. czegoś takiego, jak "hiperfokalna". Podpowiedziałem również że istnieją aplikacje na smartfony. Przynajmniej wie, czego ma szukac.

A samo odsyłanie do Googli, bez jakiegokolwiek naprowadzenia, czego tam szukać, uważam za jedno z najgorszych rzeczy na forum.

Gdybyś dał linka do konkretnego artykułu o głębi ostrości, było by to naturalne i w porządku. Ale podawanie tylko szeroko pojętego tematu, jakim jest "głębia Ostrości" w porządku wg. mnie nie jest.

Ale może się mylę, może jestem uprzedzony do ciągłego odsyłania do Wujka Google.
Odpowiedz
(09-11-2013, 20:46:14)JacJac napisał(a):
(09-11-2013, 20:28:16)Szkielko napisał(a): Hahaha a tys co zrobil odeslales kolege do czego (google=internet w uproszczonym rozumowaniu a tak czy siak bedzie musial skorzystac z jakiejkolwiek wyszukiwarki)? Wszystko co potrzebuje wiedziec (rowiez o hiperfokalnej i kalkulatorach) znajdzie w linku do google ktory mu podalem.

Ja podpowiedziałem czego ma szukać. czegoś takiego, jak "hiperfokalna". Podpowiedziałem również że istnieją aplikacje na smartfony. Przynajmniej wie, czego ma szukac.

A samo odsyłanie do Googli, bez jakiegokolwiek naprowadzenia, czego tam szukać, uważam za jedno z najgorszych rzeczy na forum.

Gdybyś dał linka do konkretnego artykułu o głębi ostrości, było by to naturalne i w porządku. Ale podawanie tylko szeroko pojętego tematu, jakim jest "głębia Ostrości" w porządku wg. mnie nie jest.

Ale może się mylę, może jestem uprzedzony do ciągłego odsyłania do Wujka Google.

"A samo odsyłanie do Googli, bez jakiegokolwiek naprowadzenia, czego tam szukać, uważam za jedno z najgorszych rzeczy na forum." - zgadzam sie z toba dlatego naprowadzilem kolege czego ma szukac w linku ktory mu wstawilem.

Juz samo przeczytanie nawet artykulu z pierwszego linka naprowadzi go dalej na wszystko co potrzebuje. No chyba ze jmuhha ma problemy z mysleniem ale nie sadze.

Ja jestem zdania ze najlepiej dac komus wedke zamiast ryby. Moze sie zdarzyc ze jeszcze zlowi cos wiekszego przy okazji.

"Gdybyś dał linka do konkretnego artykułu o głębi ostrości, było by to naturalne i w porządku" - Ja dalem mu nie jeden a kilkanascie co najmniej. Czyz nie jestem szczodry Duży uśmiech? A naturalne i w porządku to chyba dla ciebie bo dla mnie juz takie oczywiste to nie jest.

"Ale podawanie tylko szeroko pojętego tematu, jakim jest "głębia Ostrości" - Nie uwazam tego za szeroki temat. Szeroki temat dla mnie to np. fotografia.

"Ale może się mylę, może jestem uprzedzony do ciągłego odsyłania do Wujka Google" - Moze ;D musiales miec traumatyczne doswiadczenia z przeszlosci.
Odpowiedz
Dla mnie jednak głębia ostrości to szeroki temat. Np. dla różnych wielkości matryc jest inna. Jedne obiektywy mają większą GO za nastawionym "punktem zero", a mniejszą przed. Inne pół na pół.
Zależy też od ogniskowej obiektywu/odległości od obiektu fotografowanego.

W ogromnej większości porad, doradzane jest, aby zwiększyć GO, ustawić przysłonę na 22, 28, 32 czy jeszcze więcej, co jest złą poradą, ponieważ faktycznie GO ulegnie powiększeniu, ale jakość obrazka spadnie z powodu dyfrakcji.
Dlatego podając linki, należy je zweryfikować, czy aby nie było tam jakiś bzdur.

"Ale może się mylę, może jestem uprzedzony do ciągłego odsyłania do Wujka Google" - Moze ;D musiales miec traumatyczne doswiadczenia z przeszlosci.

Nie, nie mam traumatycznych doświadczeń, ale uważam że skoro lekarstwem na wszystko jest Google, to po co forum?
Odpowiedz
Skoro mowa o powiekszeniu GO i to w technikach cyfrowych to zdziwiony jestem , ze ani slowa jeszcze o stackingu nie bylo Uśmiech Uśmiech
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
"ale uważam że skoro lekarstwem na wszystko jest Google, to po co forum" - a kto tu pisze ze google jest lekarstwem na wszystko? Uśmiech

Jak juz jest forum to po co w ogole dawac linki. Mozesz napisac tutaj na forum referat piecio stronicowy koledze jmuhha po uprzednim sprawdzeniu czy cala twoja wiedza jest poprawna (a i tak pewnie sie ktos doczepi). Jeszcze odwiedz kolege jmuhha i ustaw mu aparat tak zeby tylko sobie migawke nacisna.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu