Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
studio w domu tanim kosztem co i jak?
Witam, chcialbym zakupic do pokoju jakis mini zestaw, aby mozna bylo fotografowac, akty, pary, portrety, dzieci oraz cale sylwetki ludzi stojac i lezac. Co jest niezbedne w zakupie? Faktycznie musze kupowac, lampy pomocnicze, gorne, tylne, boczne,reduktory,swiatla wypelniajace itd?:-D
Odpowiedz
Witka

pierwsze to musisz kupic aparat ;-)

a na serio, to keljna studnia bez dnia :-)
na poacztek kup sobie lampe i do tego softboksa, parasolka w pomieszczeniu
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Dzieki sliczne za szybka odpowiedz;-)
Odpowiedz
O ledach i halogenach zapomnij. Ledy dają zafarb a do halogenów w softboksach musiałbyś dokupić sporych rozmiarów gaśnicę. Albo zamówić na czas sesji wóz strażacki Uśmiech
Odpowiedz
Bardzo proszę, tu możesz zobaczyć jaka będzie różnica pomiędzy parasolką a softbox-em, to chyba miał na myśli kolega JacJac
http://fripers.pl/zastosowanie.html
Odpowiedz
super są te stronki teraz jeszcze bardziej się nakręciłemOczkoWybierając softbox w jaki sposób mogę regulować natężenie światła? Wszystko ustalam migawką, przysłoną czy jest też jakiś suwak to ściemniania -rozjaśniania lampy? Jaki softbox kupić, rozmiary i moc, aby już było jakieś pole do popisu?Uśmiech
Odpowiedz
regulujesz:
- mocą błysku
- ISO
- przesłoną
- migawką

czyli jak to przy fotografii :-) zalezen od efektu jaki chcesz uzyskac :-)

piszesz jaki rodzaj foto chcesz robic, w iec z gory juz Ci napisze, ze na jednym soft boksie is enie skonczy ,
moze inaczej , ja mam softa 80 na 120 cm, softa 40 na 60, stripa 140 na 30 , bjuti disza 52 , snoota i czasze
i wiesz co ciagle malo :-)

wiekszy soft wiekszego czlowieka w calosci ustrzelisz, :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
ok, rozumiemUśmiech Więc podsumujmy na początek pierwsza rzecz którą kupię to atelier z tłem, softbox (60x40 wystarczy do oświetlenia całej postaci?)blenda oraz 1 statyw oświetleniowy do zewnętrznej lampy i teraz co kupić, aby móc bawić się światłem dodatkowym oraz robić jakieś efekty świetlne?? Myślę, że na początek wystarczyUśmiech
Odpowiedz
Jakich lamp masz zamiar używać ? Studyjnych czy lamp błyskowych zwykłych. Jakie duże pomieszczenie. Wielkość pomieszczenia ma znaczenie.
Odpowiedz

Pomieszczenie to pokój 25m2, ale przeznaczone będzie 10-15m2. Co do lamp to jeszcze nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu