Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyfuzor
A NET nie gryzie wystarczy kliknąć i mamy !
Cytat:Lampa błyskowa YONGNUO YN-560II w porównianiu do poprzedniczki została wyposażona w ekran LCD. Dzięki czemu teraz wszystkie informacje o stanie lampy są bardziej czytelne.
Światło i cień

Odpowiedz
Zasada działania lampy jest taka sama jak tej, którą zaproponowałem, czyli full manual zero automatyki.

Zasadnicza różnica to:
YN-460 II
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
(04-10-2013, 16:07:44)tsergairl link napisał(a): żeby nie było , że ktoś mi kiedyś wiele razy pisał o czytaniu ze zrozumieniem :-P ;-) :-)

A tu Cię boli !!! Dobra, odgryzłeś się
Odpowiedz
[quote='drsemen link' pid='26671' dateline='1380912755']
Zasada działania lampy jest taka sama jak tej, którą zaproponowałem, czyli full manual zero automatyki.

Zasadnicza różnica to:
YN-460 II
Odpowiedz
[quote='jojo link' pid='26671' dateline='1380913137']
[quote author=drsemen link=topic=27398.msg40167#msg40167 date=1380912755]

Zasadnicza różnica to:
YN-460 II
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Mimo iż nie znam tych lamp też wydaje mi się że manual nieraz może być zastosowany dlatego mając możliwość dołożyć parę złotych mogę mieć ttl + manual. Możliwości lampy zwiększają się. Dlatego pomyślałem o Tumaxie podobna cena a ma ttl. No ale jakoś skłaniam się ku YN ale wciąż coś nie tak.
Odpowiedz
Jojo, ja też zaczynałem od manualnych lamp z Zenitem, i kalkulatorem naświetlenia. Potem kupiłem Canona i pierwsze lampy auto, a potem pierwszą cyfrę i lampę C 420 a potem C 580, i nigdy nie pytałem na forach jak działa lampa i jak nią zdjęcia robić. Wystarczała mi instrukcja, książki i czytanie porad w necie.
A zapewniam cię, geniuszem nie jestem.
Odpowiedz
No może geniuszem nie jesteś ale filozofem to już raczej tak
Odpowiedz
Myślę na setki różnych sposobów głęboko zaglądam w kieszeń i dochodzę do wniosku że wybór padnie chyba na YN560II ze względu na LP i przede wszystkim cenę (nieco ponad 200). Jest manualna to fakt ale TTl-ki za drogie jak dla mnie. Tańsze TTL-ki zaś nie mają fotoceli. Takie co by mi odpowiadały to minimum 400. Mam ambicję jakoś ogarnąć to ale... czy jedynym sposobem ustawień manuala jest metoda prób i błędów? Coś wspominaliście o jakiś tabelach, kalkulatorach, niczego w necie nie znalazłem. Jest metoda aby "z grubsza" ustawić parametry? Owszem efekt widać na wyświetlaczu ale nieraz się przekonałem że to co na wyświetlaczu inaczej wygląda na ekranie. Można też nieco obrobić programem bo wdepnąłem już w Rawy chyba raz na zawsze, ale tu też możliwości są ograniczone. Przypuśćmy że idę do synka do przedszkola popstrykać jakiś tam Dzień mamy. Nie bardzo wyobrażam sobie że będę focił 500 zdjęć co chwila zmieniając parametry aby któreś tam było udane. Tym bardziej że takie przedstawienie to też nie jedna i ta sama odległość.
Odnośnie wbudowanego dyfuzora. Czy spokojnie zastąpi dyfuzor "nakładkowy"? Trochę chciałbym poeksperymentować z dyfuzorem, odbiciem od ścian czy sufitów jak też na lampie wyzwalanej z fotocelii. O ile pamiętam to Canon ma przed błysk i konieczna jest funkcja s2? Z kolei s1 dało by mi większe możliwości przy pstrykaniu kompaktem. I jeszcze jedno. Jak lampy sprawdzają się w dzień tzn doświetlaniem cieni? Tutaj chyba już fotocela nie ma szans zadziałać?
Odpowiedz
Oj jojo - Twój 'lampowy' temat namieszał mi w sowiej główce... Oczko Rodzina już powiadomiona czego ma dusza pragnie pod choinkę, spokojnie można było zacząć spać... Aż do tego tematu...

Generalnie nigdy nie miałam lampy zewnętrznej do aparatu, aczkolwiek odczuwam potrzebę wejścia w jej posiadanie. Głównie chodzi o zdjęcia ludzi, klimaty reportażowe, raczej wewnątrz... Prześledziłam tematy na forum, wydawało mi się, że wybór jest oczywisty... teraz jednak naszło mnie więcej wątpliwości...

Czy to TTL jest tak istotne? Jeśli używacie lamp - to częściej w trybie manualnym czy jednak TTL?

Na co powinnam zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lampy? Budżet powiedzmy max 600zł...
Garnek, podkładka, kilka słoików oraz chochla - zestaw do samoobrony Diabeł
Odpowiedz