Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyfuzor
jojo pisał :
Cytat: Jak działa tzn jak mierzy lampa wewnętrzna siłę błysku. Zapewne błysk zależy od odległości ale co , jak ją mierzy. Pytam bo próbuje zmusić lampę do max. błysku z tym dyfuzorem ale nie wychodzi mi to. Wiem że cudów tą lampeczką nie zdziałam ale kombinuję, poprawiam co się da i trochę brakuje mi światła. Gdy przestawiam korektę błysku na max nie bardzo widzę różnicy, zresztą zobaczcie sami. Zdjęcia surowe z puszki

Z moimi oczami jest OK to drugie foto jest zdecydowanie jaśniejsze i mój wzrok się nie myli Uśmiech
(A pozostałe parametry są cały czas takie same ;D ;D)
Światło i cień

Odpowiedz
(30-09-2013, 20:09:59)jurek link napisał(a): jojo pisał :
Cytat:
(A pozostałe parametry są cały czas takie same ;D ;D)

Nie załapałem teraz o co Ci chodzi

Kombinuję dalej. Obniżyłem sufit
Odpowiedz
jojo kup YongNuo YN-460 II, kosztuje poniżej 200 zł, wyzwolisz ją wbudowaną a zabawa naprawdę będzie fajniejsza. LP-38 czyli 3-krotnie więcej niż z "kukułki"
___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
i nawet jak testowe robisz , to zawołaj "bombla" aby spojrzał na Ciebie, raz ze bedzie lepsze testow, dwa zobaczysz lepiej jak sie cienie rozkladaja
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Zupełnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi
Odpowiedz
Tak ta lampa jest tylko manualna bez żadnej automatyki pomiarowej. Ilość światła błyskowego w scenie regulujesz przysłoną, mocą błysku lampy a w ostateczności wartością ISO.

___

Eos 5; 5Dmk2; 100D; 400D+; 10-18stm; 35/2; 50/1.8; 85/1.8; 135L; 24-70L; 70-200/2.8L; 580EX2
pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
Dzięki za odzew już myślałem że temat umrze. Odrobiłem zadanie domowe, poczytałem co nieco (żeby tu batów nie dostać) i doszedłem do wniosku że ta lampa mi nie pasi. Najczęściej piszą że ustawienia metodą prób i błędów za którymś razem się uda, doba jako druga lampa ale nie główna. Nie ma jakiś wytycznych co do ustawień (tabelki lub coś podobnego) Zacząłem szukać i na razie jakoś mi pasi to http://www.tumax.pl/index.php?m=1&f=5&mp_id=1&id=17 Cenowo też nie najgorzej jak na moje możliwości ale ... Tutaj zaczynają się schody czyli to czego nie rozumiem. Oznaczenie ttl to pomiar błysku przypominający pomiar z kukułki (jak to nazywacie) czyli samo się nastawi i głowa nie boli. Są jednak różne oznaczenia. Pomijam Nikonowskie, Sony itd ale w Canonie spotkałem dwa określenia (już nie pamiętam jakie chyba e-ttl i a-ttl; może coś pokręciłem to mnie poprawcie) o co chodzi z tymi oznaczeniami czym się różnią? Af to rozumuję że pomaga w ustawieniu ostrości dodatkowymi błyskami jak kukułka? Kolejna rzecz którą nie rozumiem to - zmiana ogniskowej palnika manualana, auto. W ogóle nie wiem o co tu chodzi? Nie miałem z tym do czynienia.
Mam jeszcze kilka pytań ale może nie wszystko naraz
Odpowiedz
Z tego co wyczytałem w sieci, to lampa Tumax należy do najgorszych. Yonguo (czy jak się to pisze) ponoć jest o wiele lepsza od niej. A obie Made in China.

Zumowanie palnika to tak jakbyś krecił mordką zwykłej latarki. Światło zwieksza kąt świecenia lub zmniejsza.
Odpowiedz
Lampa TUMAX--
Światło i cień

Odpowiedz
No jakoś to ogarniam. Co jednak oznacza że należy do najgorszych, jakieś doświadczenia. Ja to taki niedzielny pstrykacz jestem dlatego nie zależy mi na super hiper... A z tych YN coś do polecenia poza tą manualną bo jednak mi nie pasi, poza ceną?
Odpowiedz